Въпрос за вит. Е.

  • 2 018
  • 3
ЗДравейте, милички!
Искам да ви попитам -
Витамин Е влияе ли на надбъбречните жлези? Защото прочетох, че влияе благотворно на надбъбречната жлеза, но по какъв начин - дали повишава нивата на надбъбречните хормони.
Имам проблеми с надбъбречните жлези - завишени нива на дхеа-с, андростендион и 17-он прогестерон.
Доки каза, че не са голям проблем, имам ЯМР на надбъбреците и няма изменения на жлезата - по-скоро било вродена аномалия.
При мен нещата можели да станат и без лекарства, но все пак ми изписа преднизолон Ф.
Но тъй като съм предлазположена към гъбички и впоследствие от тях постоянни бактерии сега посещавам хомеопат. Защото преди години единствено такъв тип лечение ми излекува три годишните неуспехи на 6-7 гинеколога в борбата ми с гъбичките и вярвам, че сега ще се излекувам с хомеопатия - в момента имам  e-coli.
Лекарката-хомеопат ми каза обаче, че не може да ми назначи основния препарат докато пия преднизолона. така че говорих с моя лекар и той ми каза като направя един месец да си пусна дхеа-с и да видя дали и как се е повлиял и ако искам да не го пия един-два месеца, докато трая хомеопатичното лечение.
Сега в понеделник ще си пускам дхеа-с, но от три дни почнах да пия геритамин-нео и незнам дали сега ще се повлияе резултата от вит. Е.
Съжалявам, че стана толкова дълго.
Надявам се не съм ви отегчила и че ще ми отговорите.
Защото моя доктор е в отпуск и не искам да го притеснявам.
Дано ми помогнете.
Благодаря ви предварително за отговорите.
Прегръщам ви и ви желая хубав и усмихнат слънчев ден! Hug  bouquet Hug
 
Виж целия пост
# 1
Наскомими, преди време и аз правих проучване на ефекта от витамин Е върху репродуктивните хормони. Спомените ми са, че учените са установили връзка между вит Е и естрадиола в организма, но нямат идея дали витаминът може да се преобразува в директно естрадиол и как. Тъй като естрадиол и андростендион обаче могат да се преобразуват един в друг, може би може да се заключи, че вит Е има връзка и с този хормон. Моето предположение е също, че може би витаминът може да подпомогне преобразуването на андростендиона в естрадиол и по този начин да се намали излишъка на андростендион, както и да се увеличи естрадиолът. Обаче това са просто разсъждения от моя страна, по никакъв начин не са обосновани научно.
Виж целия пост
# 2
Наскомими, преди време и аз правих проучване на ефекта от витамин Е върху репродуктивните хормони. Спомените ми са, че учените са установили връзка между вит Е и естрадиола в организма, но нямат идея дали витаминът може да се преобразува в директно естрадиол и как. Тъй като естрадиол и андростендион обаче могат да се преобразуват един в друг, може би може да се заключи, че вит Е има връзка и с този хормон. Моето предположение е също, че може би витаминът може да подпомогне преобразуването на андростендиона в естрадиол и по този начин да се намали излишъка на андростендион, както и да се увеличи естрадиолът. Обаче това са просто разсъждения от моя страна, по никакъв начин не са обосновани научно.
Благодаря ти, миличка!
Ами това е хубаво и има логика в думите ти.
Защото наистина по принцип съм с ниско лх и естрадиол и доки искаше да видим надбъбречните дали са високи, защото ако са високи е възможно те да подтискат лх и естрадиол.
А щом вит. Е повишава нивото на естрадиола би трябвало да не повишава поне надбъбречните.
Ох, надявам се и други момичета да се включат.
Просто незнам дали е много значителен моя въпрос, въпреки че много ме притеснява, а доки е толкова зает по принцип и работи на такива смени...
И сега като си взе отпуск викаше, че никой да не го търси юли месец - сигурно и се шегува малко, но не исках да го притеснявам...
Виж целия пост
# 3
Здравейте Simple Smile
Аз не съм чела много по въпроса, но мога да споделя моя опит Simple Smile
Които всъщност показва обратния ефект Sad
Пих 4-5 месеца гератимин при което лекинко се поокосмих и след изследвания изведнъж естрадиолът от нисък стана висок (е в реф. граници е ), но и андростендиона ми е 3 пъти над нормата Sad за жалост преди това не съм го изследвала и не знам как е бил, но пък тестостерона също леко ми се е покачил така че ... моите наблюдения са че не трябва се прекалява с този витамин  Confused
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия