Utrogestan и отдавна отминало прокървяване??

  • 8 762
  • 17
Днес бях на преглед в Шейново и ме гледа д-р КОвачева. Сега съм 7 г.с. , а тя ме гледа с ехограф......... пита ме дали съм имала прокървяване (имах на 20 ден от последното неразположение, но от тогава нямам абсолютно никакви проблеми) и ми каза да пия  Utrogestan (за задържане), а съм била при 2 лекарки и те не ми казаха да пия нещо- д-р Ганева ми беше казала че чак, ако пак се появи проблем да пия????? newsm78
Виж целия пост
# 1
И какво newsm78
В крайна сметка сега какво питаш - дали да го пиеш, или да не го пиеш? Simple Smile
Ако питаш това - често се изписват прогестеронови препарати на бременни, не знам дали имаш реална нужда или не, това само лекар може да го прецени, но вероятно е вид презастраховане от страна на тази лекарка.
И аз не знам какво да ти кажа Rolling Eyes Но ти желая да нямаш никакви проблеми с бременността  bouquet
Виж целия пост
# 2
gundie, и аз мисля, че се е застраховала д-р Ковачева.
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=vi … 527&Itemid=17 - тук пише, че се изписва и профилактично... Лека и безпроблемна бременност ти пожелавам!  Hug
Виж целия пост
# 3
Stef.:. , наистина се чудя дали да го пия, 2 др лекарки (и то уж добри) не ми казаха да пия нищо............... в книгата , която имам и в нета четох, че е нормално 12-14 дни след оплождане, когато още се закрепва плода да има леко зацапване(а моето беше точно такова не е имало кръв като при неразположение), сестра ми имаше една неуспешна бременност с кървене , но си кървеше системно.
А и съм чувала, че в първото тримесечие така или иначе понякога се загубва плода и то е заради генетични увреждания или др подобни- т.е. в някои случаи , ако има проблем аборта е по-добре от задържането Cry Не че аз мисля така, ама съм доста объркана какво да правя с това лекарство.
Виж целия пост
# 4
maya777 
 мерси, аз вече я прочетох тая информация за лекарството, но дали наистина има смисъл да се пие неще-все пак е лекарство.
Виж целия пост
# 5
Това е прогестерон,най-важният хормон на бременноста и подпомага разстежа на бебето,докато се образува плацентата.Така че със сигурност няма да ти навреди.Аз го слагам профилактично 3 х 2 вагинално още след трансфера (бременна съм след инвитро).
Успех и леко бременеене! Praynig Hug
Виж целия пост
# 6
Аз го пия от установяването на бременността  и ще го пия до 14 г.с. - изписаха ми го без да имам проблеми, но прокървих на два пъти и тогава даже ми увеличиха дозата!
Сташно много бременни го пият - не виждам какво те притеснява толкова!
Виж целия пост
# 7
Предозирането на прогестерона има странични вредни ефекти върху плода-сърдечни проблеми.Някой деца успяват да наваксат още през първите месеци,други се съобразяват как живеят цял живот.

Ако някой има близък лекар да пита.По принцип лекарите не обичат да говорят за това.Те си изписват прогестеронови препарати като бонбонки,с нужда и без нужда.

Според мен бременна,коята няма нужда,няма смисъл да го пие.

И сега моля не ме убивайте с камъни.   Praynig Praynig
Виж целия пост
# 8
Elfita  , точно това ме притеснява, че е лекарство и моето мнение е, че не трябва да се пие току така...................и се опитвам на всички, които ми обесняват , че те го пият и незнаят какъв е проблема и аз да го пия- при 3 лекарки след като само една е сметнала, че трябва да го пия-ЗАЩО ДА НЕ СЕ ВЪЗМОЩАВАМ????????
 
Виж целия пост
# 9
Избираш си лекар на който да имаш вяра и следваш неговите съвети.
Иначе лекарства се приемат само по лекарско предписание, все пак всеки организъм реагира различно. Peace
Виж целия пост
# 10
Веднъж започнат утрогестана се пие до 16 г. с. и се спира постепенно с намаляване на дозата. Изписва се само от специалист и не може да се взема току-така. Ако не си го започвала и не кървиш по-добре не го пий, но ако си започнала не спирай, тъй като има опасност да загубиш бременността си. Пожелавам ти всичко да премине благоприятно и да гушкаш своето бебче накрая.  Hug
Виж целия пост
# 11
В Здравния подфорум има една тема за "срастване при момиченцата" - не знам доколко е доказано, но при прием на прогестеронови препарати понякога се получава тази аномалия с половите органи на момиченцата...все пак, ако е наложително, трябва да се пие, няма как Rolling Eyes
Виж целия пост
# 12
Аз пиех дуфастон и си слагах утрогестан до 3-ия месец. Забременях ин витро и ми беше предписано от моята лекарка др.ГАнева от клиниката ан Щерев. За същата др.Ганева ли става дума?
Моето бебе няма никакво проблеми със сърцето. Знам,че почти задължително на всички се предписва прогестерон след процедура по ин витро. За нормална бременност не знам как стои въпроса,но както една съфорумка беше писала по-нагоре, избери си лекар на който да вярваш и следвай неговите предписания !
Успех и лека бременност !   bouquet
Виж целия пост
# 13
Аз също съм на утрогестан 3х2 вагинално и дуфастон - 3х1 през устата. Бременна съм след ин-витро и утрогестана го пия от деня преди пункцията, като ще го спирам тази седмица. На мен д-р Ганева не ми каза да го спирам постепенно като намалявам дозата, а просто да го спирам. Дуфастона го пия от 10-я ден, когато получих зацапване и беше 2х1, после в 8 г.с. получих кафеникаво зацапване и ми увеличи дозата на 3х1. Дуфастона ще го вземам до 13 г.с. Не съм чела за странични ефекти от прогестерона, само знам, че много момичета, особено забременели след ин-витро вземат тези лекарства до края на 3-я месец. Дай Боже всичко с бебето да е наред.

gundie лука и безпроблемна бременност и от мен.
Виж целия пост
# 14
Doroty_d , там е проблема, че д-р Ганева (при която аз ходя редовно) не ми каза да пия нищо....тя ми каза само дуфастон и САМО, ако пак се появи някаква кръв. Друга една док. също ми каза, че за сега няма проблем, а в Шейново д-р Ковачева ми разправя да съм пила това лекарство само защото преди доста време е имало леко зацапване(на 20 ден след последна менст.).
Аз съм доволна от Ганева.  bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия