Три поредни дни с положителни тестове - какво става?

  • 1 527
  • 8
Здравейте момичета,

Моля ви за съвет. На 30.06 ми дойде М, в последно време цикъла ми е на 25 дена. От понеделник (пада се 8ми ден) започнах с тестовете за овулация, които са положителни и в понеделника и вчера и днес. Не мога да разбера как е възможна тази работа?  newsm78 Притеснявам се ако сме изпуснали момента. Поработихме за бебе понеделник и вторник, но днес ще пропуснем защото мъжът ми замина и ще се върне чак утре вечер. Ако днес ми е овулацията, страх ме е, че утре може и да е вече късно....Пък и тази работа с трите поредни положителни ОВУ теста не ми се беше случвала никога......Случвало ли ви се е подобно нещо?  ooooh!  #Crazy Благодаря ви предварително   bouquet
Виж целия пост
# 1
Kita здравей.
Имам позната на която овулацията и е по време на цикъл и тя така е забременяла. Което значи че е напълно възможно дните след цикъла да ти е овуто. Нали знаеш че при всяка е различно.Другото за което се притесняваш не го мисли. Овулацията трае 48 часа. Което значи че и да пропуснете днес утре пак имате шанс. Така че не се притеснявай. Въпрос на време е. Нали и ние сме така. Някой ден ще стане и ние ще сме щастливи както останалите майки.Питай ако има още нещо или нещо ако не ти е ясно. Hug
Виж целия пост
# 2
Ако не се лъжа на опаковката на тестовете пише, че при поликистоза, нивата на ЛХ са високи. Тоест разбирам така- при подобен проблем, тестът няколко пъти можеда е положителен.
Да попитам нещо- сигурна ли си че и трите дни ивицата е еднакво наситена с контролната? Да не би да е по-бледа...
Виж целия пост
# 3
 Това са някакви холандски тестове. Дават две опции за положителен и отрицателен резултат. За пол. резултат:

1. Линията от Теста (Т) да е по-наситена от линията на контролата (С) - това стана с теста ми в понеделник
2. Линията от Теста (Т) да е със същата наситеност като линията на контролата (С) - това стана с тестовете вчера и днес, пише че при пол. резултат овулация ще настъпи в следващите 24-36 часа.

Определено първият ден ивицата беше по-наситена от контролната. Аз имам киста повече от половин година на левият яичник, 2.5см, пих месеци Дуфастон и нищо не помогна - пак си я имам... Sad
Виж целия пост
# 4
Да споделя, при мен след 11ти ден показваше все положителен резултат. Та аз питах докторът и той ме светна, че ако не пиеш много вода през деня, или пък правиш тестовете сутрин (аз тогава имах време), може концентрацията на ЛХ да ти е по-висока и да е положителен тестът.
Пробвай с базалната температура, там нещата са много, много по-сигурни.
Успех  newsm10 !
Виж целия пост
# 5
Благодаря ви за съветите, момичета. МisSis, тестовете ги правя на на обяд, а базалната не спирам да я меря, но от графиката ми е още рано да се каже. Чакам температурата да се качи над 37...
Виж целия пост
# 6
Пробвай с базалната температура, там нещата са много, много по-сигурни.
кое им е сигурното? И къде е гаранцията, че въпреки всичко има овулация?
Kita нормално е да имаш положителни тестове в продължение на няколко дни. Иди на вагинален ехограф да измери фоликулите и ще разбереш дали тестовете са верни или не.
Виж целия пост
# 7
Мишинка , мерси за съвета. Ще говоря с док....
Виж целия пост
# 8
Привет  Simple Smile
Аз бях така предния месец, Юни. 4 поредни дни имах положителни ову тестове,с хубави наситени черти, а през всичките 10 дена, през които се "тествах" постоянно се появяваше 2ра бледа черта,  и преди и след тези положителните, с ярките чертички. Накрая се ядосах и спрях "тестването".
Също така никой не ми отговори във форума и си помислих, че само на мен ми се случват такива "извънземни" случки  #Crazy Радвам се, че са отговорили момичетата в тази тема, благодаря   bouquet

ПС Този месец почнах с БТ, но там пък съвсем съм " в мъгла" Simple Smile Какво ще го бъде, не знам  newsm78
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия