Капки Еспумизан Л..

  • 103 304
  • 54
Бихте ли ми казали по колко от Еспумизан Л давате против колики-както е написано по 25 бр. или по-малко за бебе на 13 дена.Мерси!
Виж целия пост
# 1
Честито бебче.
Аз давах по 20 капки преди всяко хранене.Не съм усетила сина ми да е имал колики,но не знам дали се дължеше на капките.Дано и при вас да има възможно най-малко колики. Praynig
Виж целия пост
# 2
уфф,дано да са по-малко,защото май вече имаме...на някой случайно да му се намират Лефакс капките,и да не му трябват вече Cry
Виж целия пост
# 3
Честито бебче Heart Eyes
та по темата тези еспумизан Л са абсолютно ненужни #Cussing out. Направо ще си даваш парите за глупости, нямат никакъв ефект. По добре изобщо ги спи. Много добре си се насочила към Лефакс. Заслужават си парите напълно, но не съм чувала да ги има в БГ. Мъжо купуваше на сестра му от Германия за по 8Е. Ако мислиш, че ти трябват намери някой да ти купи. Всъщност той ще ходи скоро в Чехия, но не знам там дали продават. newsm78 Всъщност мамаите са доволни от още едно лекарство Инфакол и някои дори продават. Питай тук:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=170828.0
Виж целия пост
# 4
Недейте така...на Габи само Еспумизан й помагаше. Не го отричайте, защото на различните бебета помагат различни неща. На някои Саб Симплекс, на други Еспумизан /въпреки, че съставката е една и съща/. Просто намери какво ще действа при вас! А аз давах първо по 15, после по 20 /като стана на 40 дни/ и накрая по 25 и нагоре капки и то преди вечерните хранения.
Виж целия пост
# 5
Недейте така...на Габи само Еспумизан й помагаше. Не го отричайте, защото на различните бебета помагат различни неща. На някои Саб Симплекс, на други Еспумизан /въпреки, че съставката е една и съща/. Просто намери какво ще действа при вас! А аз давах първо по 15, после по 20 /като стана на 40 дни/ и накрая по 25 и нагоре капки и то преди вечерните хранения.
Направо за първи път чъвам, че на някой му е действало. Може просто да не са му били силни коликите на твоето бебче. Ема ревеше денонощно. Направо какъв ужасен период от 2 месеца имах само аз си знам, с второто изобщо няма да рискувам. Иначе за горното си права. Всяко бебе е различно.  Peace
Виж целия пост
# 6
аз мога да си поръчам и от немският ибей,но като не разбирам кои са точно капките..има и някакви други лекарства Лефакс,ако някой разбира поне да даде точен линк,моля!Иначе от снощи и давам Еспумизан,но...незнам дали вършат работа..
Виж целия пост
# 7
аз мога да си поръчам и от немският ибей,но като не разбирам кои са точно капките..има и някакви други лекарства Лефакс,ако някой разбира поне да даде точен линк,моля!Иначе от снощи и давам Еспумизан,но...незнам дали вършат работа..

http://www.lefax.de/scripts/pages/de/lefax_pump-liquid/index.php
Ето сайта им. Мисля че така изглеждат.
По принцип ги има в някои online аптеки, но не зная дали доставят до България.
Ето тази например
http://shop.sonnen-apotheke.de/produkte/redirect?productNr=25638 … mp;utm_medium=CPC
само провери за доставката. Wink
Виж целия пост
# 8
мерси много! Hug
Виж целия пост
# 9
За нищо Laughing
 ако си решила да поръчваш, ето какви аптеки излизат
http://de.shopping.com/xPO-Bayer_LEFAX_Pump_Liquid_50_Milliliter
Срещу лекарството пише кой го прдлага. там кликваш и вече виждаш цените. Нето толкова върви колкото писах между 7.40 и 8Е за опаковка. Обаче не знам дали доставят до БГ. От немски бъкел не разбирам. Както си решиш. Пожелавам ти да нямаш проблеми с коликите, което и лекрство да даваш. Wink
Виж целия пост
# 10
Благодаря за отговорите!Една майка от Продавалника имала една опаковка,дано да помогнат и на мойта бебка! Hug
Виж целия пост
# 11
Здравейте, и мойто бебче е едва на 16 дни, но вече ни мъчат коликите. От 3/4 дни сме на еспумиза Л. И аз много се чудя как да ги дозирам, т.к. в упътването пише по 25 капки преди или след всяко хранене, но говорейки с приятелки разбрах, че това е много. Засега давам по 15/20 капки и то след храненията, когато и е най-зле (при нас вечер и нощем). Засега не съм убедена какъв е точно ефекта от тях.
Препоръчаха ми също и крема Бейбинос, но в упътването пиша да се прилага с масажа след 5 седмица. Дали някой има впечатления от него и прилагал ли го е по-рано.
Също бих искала да попитам и за мало повече мнения и впечатления за капките Лефакс. Ако са по-сполучливи и аз ще се опитам да ги намеря.
БЛагодаря предварително.
Виж целия пост
# 12
20 капки преди хранене по 3-4 пъти на ден  Peace
Виж целия пост
# 13
От еспумизана съм давала по 15-капки преди ядене. Общо за периода на коликите съм ползвала и две опаковки Инфакол и една-две СабСимплекс - според всички действат по един начин, или по-скоро не  действат. В един момент коликите просто спират.

Особено завишена е, според мен, славата на Инфакола, ако го имаше и тук из аптеките сигурно нямаше да е така търсен и да му се придава едва ли не магическа сила.

Пожелавам бързо отшумяване на коликите!

Мехлемчето на беби- нос съм пробвала един два пъти, но не мога да кажа, че и то е помогнало.
Помага, поне за кратко - масаж на коремчето, по посока на часовниковата стрелка, топла кърпа пак на коремчето, и не на последно място - моето бебе се успокояваше от сешоар - един сешоар сравнително нов, ей така си се развали един ден след много активно ползване, но наистина действаше, особено докато малката се хранеше /бяхме се докарали дотам при някои хранения от рев да не може да яде - и само на сешоар млъкваше за малко, че да хапне/
Виж целия пост
# 14
Давала съм Еспумизан по 15 капки,така си пишеше в указанието.С всеки изминал ден се завишават дозите на лекарствата.Не че ни помогнаха.Бейбинос капки я успокояваха.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия