Да питам:царевично брашно=царевично нишесте?

  • 5 050
  • 5
Това ми е въпроса  , имам и от двете и се зачудих едно и също ли са или не? Thinking

Понеже не съм фен /мразя ги от детската градина/  на разните му нишестета,малебита и пр. десерти хич не ги разбирам.

Благодаря предварително

Виж целия пост
# 1
Да ти кажа аз съм им фен, ама идея си нямам има ли разлика, та добре че попита....сега ще чакаме някой да ни светне Mr. Green
Виж целия пост
# 2
Нишестето и брашното са две разли4ни неща. Разликата е в преработването на царевицата и са разли4ен продукт /полу4ени са на разли4ен етап от прероботването на царевицата/. За съжаление не помня пове4е подробности.
Виж целия пост
# 3
Ами и аз съм лаик по темата, ама знам че от брашното се прави каша / и трябва повече да се вари/, а от нишестето - кремче Grinning.
Виж целия пост
# 4
Различни са, поне като гледам тези които имам. Брашното е едно леко жълто и грубичко, по-едро е от пшеничното брашно. А нишестето е много фин прах, бял и като го забъркам, става прозрачно. Аз го ползвам за сгъстяване на сосове. Иначе на дребното му правя от готовите кремчета на Д-р Йоткер, ама почнах след като навърши 1 година. От царевичното брашно, доколкото знам, освен за паниране на риба - става чудесно, се прави и качамак.
Виж целия пост
# 5
мерси за отговорите

това за качамака е добра  идея
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия