Полети с Wizz Air и Ryanair

  • 108 348
  • 852
# 15
Ох, мамка му, кога ли нискотарифните компании ще започнат да летят от Сан Франциско до София директно  Mr. Green
Виж целия пост
# 16
Ужас, отчаяхте ме. Ние мислехме и кола да наемем там... как ще стане този номер ooooh!
Виж целия пост
# 17
Момичета моят въпрос е малко страничен, но е свързан с wizz air.
До сега не съм купувала билет по интернет, а те само по интернат продават нали
 и въпросът ми е като си купя билет може ли да им преведа аз парите на тяхна сметка, а не да им давам моите данни и
друго как става фактическото получаване на билета  и кога
Извинявам се ако на някай му се виждат глупави въпросите но им нямам много вяра
Виж целия пост
# 18
От 1 юни европейските (за тях ми обясниха, може и други..)
авио компании са подписали някакво споразумение
и вече има само електронни билети.
Няма фактическо получаване на билет от онези картонените.
На летището отиваш с паспорт и евентуално разпечатка на
потвърждението, което получаваш при закупуване на билета.
Въпросите ти не са глупави, но имай повече вяра.
Летяла съм десетки пъти само с билети, закупени по интернет.

Не мисля, че можеш да заплатиш билет, без да дадеш данни на
кредитна/дебитна карта. Случвало се е да ми поискат картата,
с която съм заплатила като потвърждение, че самата аз, в цялата
си прелест ще летя. Не се притеснявай, никой няма да барне повече,
от колкото струва билета.

И по темата - Wizzair са ОК. Но не бих ги ползвала през зимата.
Виж целия пост
# 19
Съпругът ми лети редовно с Уиз Еър, доволен е  Peace
Виж целия пост
# 20
Leidi laura можеш да се обадиш на Телефонния център в България и да платиш с превод на сметката им. А с Дебитна карта няма проблем. После резервация на полета и паспорта си получаваш бордната карта.

Zlatnata tolumba какво имаш предвид зимата, аз си купих билети за декември
Виж целия пост
# 21
Ооо, лично мои си притеснения и размисли...

Обичайно по Коледа е ад по летищата. Пътуващите редовно, знаете...
Летище София най-редовно е затворено,поради мъгли и снеговалеж.
Полетите се пренасочват в Пловдив, Варна, Бургас.
Нямам доверие на ниско бюджетните, че ще се справят адекватно в подобна ситуация
и ще се погрижат за пътниците-хотел, храна-при отменен полет, например.
От друга страна, "големите" компании също имат издънки.
Всеки с над 10 полета, съм сигурна, вече има своите сблъсъци и с тях.

Като се замисля... по време на взривовете в София, бях там и се обадих на Wizz-a
да ги питам ще летят ли, защото затвориха летището. Притесних се да не се наруши
графикът за следващите дни, когато летя. Нямаше проблеми, бяха създали организация
за превоз до Пловдив и от там хврък.
А и персоналът им беше много любезен.

Просто аз си се шашкам, особено за зимните полети, гадост голяма.
Нооо, като сравня цените по Коледно и аз ще се натоваря на Wizz-a.


Виж целия пост
# 22
и аз си ги слагам в сметките Wizz за по коледа и великден, виждат ми се доста тънкажни като цени.
предстои ми да пътувам с тях затова не мога да дам още инфо, за съжаление.
Виж целия пост
# 23
Здрасти, летяли сме с Ryanair от Франкфурт-Хан до Порто - полетът беше ОК, за тази цена човек не може много да очаква обаче. Отношението и организацията е малко като в автобус, това предполагам го знаеш. Иначе на мъжа ми няколко пъти му се наложи спешно да лети до Дъблин с тях и хич не беше доволен, всеки път имаха по 1-2 часа закъснение, вътре пияни ирландци (но това важи само за полетите до Дъблин предполагам  Mr. Green  ) и т.н.
Но това, заради което седнах да ти напиша е,че последният път мъжът ми имаше 3 кг свръхбагаж и го накараха да плати 45 евро за тях  Close , т.е. по 15 евро на кг. Така че гледай да влезете в лимита. Много бях изненадана, защото като сме пътували със Skyeurope никога не са правили проблем за 1-2-3кила в повече.  Rolling Eyes
Другото, което съм чувала е, че често в Ryanair имат overbooking, но това само съм го чувала. Все пак си мисля, че за тези пари са си ОК.

Иначе, последният път,когато му взели 45-те евро на мъжа ми, си купил ето тази книга, която за първото тримесечие на 2008 е номер 1 в Ирландия...  Laughing  Laughing Laughing   

Виж целия пост
# 24
За Райан еър вече писах, че само веднъж съм летяла, Италия-Испания, всичко нормално. Уиз - сума ти полети вече, досега издънка не е имало /не че това е гаранция, че няма да има, но е показателно за организацията им. С Майеър почти всеки полет имаше проблеми например/.
Но по принцип всички нискокарифни компании, именно защото печелят от допълнителните услуги, не правят компромиси със свръхбагаж, ръчен багаж и прочие. Всичко трябва да е в нормата, иначе плащаш допълнително. И всички са на типа "автобус", но организирано както си трябва. Повечето нямат места, Уиз еър със сигурност няма, сядаш където свариш, но пък винаги пускат първи семействата с малки деца.
Виж целия пост
# 25
Ооо, за свръх багажа съм много компетентна.
Мда, Wizz-a ми взеха по 10 евро на кг. Бях с 26 кг. Платих си 6-те кг от горе.
Но, 80-те лева билет + 120 лева свръх багаж прави 200 лева. Алтернативата
ми беше Бритиша за около 750 лева, т.е. пак е много по-евтино.
Но, Air France също не правиха никакъв компромис с багажа по Коледа.
И вземаха по 14 паунда на кг., което е ужасно скъпо.
Britishairways, за сравнение, са ми вземали 35 паунда изобщо за свръх багаж,
но чекирах още цял един куфар и огромния си Йори.
Виж целия пост
# 26
Мен ме предупредиха за багажа какви цербери са и затова реших да си чекирам втори, който ми струва 15 евро повече.
Виж целия пост
# 27
Момичета моят въпрос е малко страничен, но е свързан с wizz air.
До сега не съм купувала билет по интернет, а те само по интернат продават нали
 и въпросът ми е като си купя билет може ли да им преведа аз парите на тяхна сметка, а не да им давам моите данни и
друго как става фактическото получаване на билета  и кога
Извинявам се ако на някай му се виждат глупави въпросите но им нямам много вяра

Имай повече вяра.
И аз си купувам билетите с моите данни, ама няма как - не съм чула досега някоя авиокомпания да е раздала данните на клиентите си, нали си представяш какъв скандал ще стане и че тая компания просто ще фалира.
Като гледам как вървят нещата, все повече и повече услуги са достъпни за плащане по Интернет и ... без твоите данни не става - имена, банкова сметка ... на места и телефон, и адрес попълвам.
Просто внимаваш сайтовете да не са някакви съмнителни на непознати компании и така.
Авиокомпаниите със сигурност не злоупотребяват с личните данни, рискуват да загубят прекалено много.
По въпроса за нискобюджетните, и аз чакам някакви полети на Райнеър до България, в началото на миналата година четох интервю с шефа им, че щели да открият линии до София в най-скоро време, ама още не е станало  Sad
С уизеър не съм пътувала, просто не са ми в посоката.
Но с нетърпение очаквам някоя компания да пусне директен полет София - Осло.
Да ходя до морето за чартърни отнема много време ...
Виж целия пост
# 28
Ооо, лично мои си притеснения и размисли...

Обичайно по Коледа е ад по летищата. Пътуващите редовно, знаете...
Летище София най-редовно е затворено,поради мъгли и снеговалеж.
Полетите се пренасочват в Пловдив, Варна, Бургас.
Нямам доверие на ниско бюджетните, че ще се справят адекватно в подобна ситуация
и ще се погрижат за пътниците-хотел, храна-при отменен полет, например.
От друга страна, "големите" компании също имат издънки.
Всеки с над 10 полета, съм сигурна, вече има своите сблъсъци и с тях.

Надявам се, че летище София си е оправило бакиите с едни сертификати.

Свръхбагаж.
Положението все повече ще се затяга. Всички се борят с високите цени на керосина.

Райънеър.
От личен опит. Даже и платил за две чанти, багажът ти не прави общо 40 кг. Mr. Green
Трябва да е точно разделен на две по 20. Чанта, която тежи 15 кг, трябва да бъде донапълнена пред очите на всички пасажери от другата, 25 кг-мовата. Иначе чинно си доплащаш за 5-те килца свръхбагаж. Mr. Green
Виж целия пост
# 29
може и да ми се смеете но аз да попитам  дали правят проблеми за полупразни куфари. имам платени 40 кг но към бг не мисля 4е Ще нося толкова . навръЩане оба4е ... ух . та на отиване мислех да си взема 1 куфар . като ви 4ета оба4е наи вероятно 6те натоваря 2 в колата и ако ми даде пове4е килограми 6те прехвърлям от единия в другия  Simple Smile.
леиди лаура специално за Уиз аир знам 4е билета може да се поръ4а по телефона . наи вероятно Ще ти дадат сметка в която да прехвърлиШ пари. потръси в страницата им има го описано вси4ко на български дори . сеЩам се 4е като се интересувах си го смятах и излизаШе доста скъпи4ко да им се обаждаШ и поръ4ва6 .по евтино е да си палти6 с картата .
а да ви попитам вие правите ли си застраховки . аз не си купих и сега се 4удя дали не съм сбъркала.
п.с. извинявам се за правописа . боря се с Кредора в момента  Mr. Green
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия