Защо отказва млякото?

  • 437
  • 3
От вчера вечерта дъщеря ми отказва да пие мляко.
Вчера всичко на всичко е яла 3 пъти. Това доста ме притеснява, защото все пак е доста малка за такъв режим. Последно пи мляко към 17 часа и вечерта преди лягане не пожела въобще да пие, въпреки едночасовата борба.
Днес сутринта в 7 часа й дадох, но не го изпи цялото. КЪм 11 часа опитах отново да й дам, последва рев. На обяд си изяде пюрето. Беше гладна и за нула време го изяде цялото. Значи е гладна, но не иска мляко.
Тези дни е доста кисела, имаше и разстройство, долния венец е доста подут. Нищо обаче не белее. Днес й взех Дентокинд, дано да й повлияе добре.
И вода много не пие, преди 400мл не й стигаха.
Възможно ли е като пие от шише и да я болят венците? Или пък да не й харесва млякото. Минахме на Фризо 2. Но го давам от една седмица, и в началото си го пиеше. Незнам какво да мисля, много се обърках вече.
Ще се радвам на всяко мнение и съвет, защото съм доста разтревожена зе вчерашното й хранене.
Виж целия пост
# 1
 Моят син, когато беше на 5 месеца и малко, започна да ми прави същите номера - не искаше млякото и това е. Ако му предложех друго, хапваше с апетит. И аз смених млякото, но нямаше ефект.  Така сутрин започнах да му давам попара, на обяд пюре, после киселче и вечер колкото мляко искаше, ако го искаше  изобщо. След известно време това отмина. Започна да пие пак мляко, но така и не му беше от любимите Simple Smile
 Като стана на 11 месеца само да видеше шише с мляко и започваше един рев... А ако посегнеш пък да му го поднесеш да го пие какво наставаше ... Пак сменяй млякото, купувай друга марка - не и не.
 Реших да не го мъча повече и така отказахме млякото Simple Smile
 Според мен няма смисъл да се притесняваш, може би е някакъв период и ще отмине. А и сигурно пюретата са доста по-вкусни и разнообразни от млякото за детето Simple Smile Така че давай да хапва каквото си яде с апетит и това е Peace
Виж целия пост
# 2
Най-интересното е че до преди седмица предпочиташе мляко пред пюре, каша, кисел и т.н.
Добре че вчера взех за последен опит с кашите, една Сълнчо-вска, та сега следобед ще й направя. От кашите чак се потриса от погнуса. Ще видим как ще е следобед.
Благодаря ти за отговора   bouquet
Виж целия пост
# 3
Щом сте на Фризо2, значи сте над 6 м. Разнообразявай  храната, замести някои млечни хранения с други-попари, каши (както пишеш) и т.н. Може млякото да му е омръзнало, може и от зъбки да е. А има и подобна тема за млечницата-ние получихме 2-3 пъти по езичето и отказваше мляко с рев, но пюрета ядеше.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия