Синът ми се бие

  • 1 156
  • 1
Здарвейте, Др. Слънчева!
В последно време ме притеснява факта, че синът ми, който в момента е на 1 г. и 5 мес., започна да удря деца на площадката, да хвърля играчки или пясък. Със съпруга ми не сме го удряли или ние да се бием, дори не се повишава тон в къщи, спокойни хора сме и двамата и с него също се държим по този начин. Когато се опитам да му обясня, че не трябва така , той се смее и го повтаря отново. Дали ще израсте този период и как да реагираме когато проявява агресия към околните? Не бих искала детето ми да бъде побойник, с който другите деца (или майки) не желаят да играят! Как да постъпим?
Благодаря Ви предварително!
Виж целия пост
# 1
В тази възраст има доста деца, които са агресивни- хапят и се бият. Това е възрастта на отрицанието. Продължавайте да му правите забележка със сериозен и строг глас и го попитайте дали иска и него децата да го нараняват.  Добре е да го учите да Ви помага, да се включва в някаква домакинска дейност(да донесе метлата, кърпата за ръце изибщо нещо което да го утвърди в собственото му лице)- просто да се изявява и го хвалете за свършеното- това даста ще подобри положението
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия