Какво ще стнае с кредита ми, ако умра?

  • 8 864
  • 30
Какво ще стане, ако умра преди да си погася кредита? Кого ще търсят, каква е процедурата?
Не мисля така да "се спася" от вноските, просто ми е любопитно.  Peace

А какво ще стане с кредита, ако банката фалира? Ясно е, че няма да се изпари във въздуха, но каква ще е процедурата по изплащането?

Абсурдни, но важни въпросчета за мен.  Thinking
Виж целия пост
# 1
Ама, че петъчна тема.. я помисли за нещо по-позитивно.  Peace
Виж целия пост
# 2
Ако умреш,едва ли ще те вълнува  ooooh!
Виж целия пост
# 3
ако умреш, ще го наследят наследниците ти. ама вярно тъп начин да се отървеш Mr. Green

ако фалира банката, ще го дължиш на който там я купи след фалита newsm78 май така беше newsm78
Виж целия пост
# 4
Не, май не се наследява кредитът. Мисля, че при смърт се опрощаваше или го покриваше застраховката, която се прави при ипотека, но не съм съвсем сигурна.
Виж целия пост
# 5
Не, май не се наследява кредитът. Мисля, че при смърт се опрощаваше или го покриваше застраховката, която се прави при ипотека, но не съм съвсем сигурна.
За ипотечните кредити е така, за потребителски ако са с поръчители ясно, ако са без от наследниците, ако са малолетни от техните настойници.
Виж целия пост
# 6
Към нашия кредит имаме застраховка живот.

Виж, ако фалира банката -не знам.
Виж целия пост
# 7
И аз когато теглих заем ми направиха застраховка живот за стойността на кредита! Peace
Виж целия пост
# 8
Онаследяват се. Ти "се спасяваш" - наследниците ти плащат. Ако имаш застраховка живот по кредита - дърпат от там.
Ако фалира банката, вземанията й преминават към новия собственик - та пак ще плащаш.
Виж целия пост
# 9
Онаследяват се. Ти "се спасяваш" - наследниците ти плащат. Ако имаш застраховка живот по кредита - дърпат от там.
Ако фалира банката, вземанията й преминават към новия собственик - та пак ще плащаш.

Ако наследниците не могат да плащат, все пак кредитът е обезпечен с недвижимо имущество /ипотечният/. Пример - теглиш кредит за жилище и залагаш като обезпечение жилището, което купуваш. Ако не можеш да погасяваш кредита, банката влиза в собственост на имота, който е ипотекиран.
Виж целия пост
# 10
Онаследяват се. Ти "се спасяваш" - наследниците ти плащат. Ако имаш застраховка живот по кредита - дърпат от там.
Ако фалира банката, вземанията й преминават към новия собственик - та пак ще плащаш.

Ако наследниците не могат да плащат, все пак кредитът е обезпечен с недвижимо имущество /ипотечният/. Пример - теглиш кредит за жилище и залагаш като обезпечение жилището, което купуваш. Ако не можеш да погасяваш кредита, банката влиза в собственост на имота, който е ипотекиран.

Банката не влиза във владение толкова лесно. Минават месеци, не става да 2 дни. Имаш писмо за просрочени задължения, покана за доброволно изпълнение, нотариална такава, след това вече съд, съдя изпълнител, търг и т.н.  /така поне е при нас/.
Сигурна съм, че целта на нито една банка не е да се превърне в агенция за недвижими имоти.
Ако искат да си запазят имота - плащат. Ако кредита е потребителски без поръчителство - пак плащат. Ако е инвестиционен обезпечен с оборотни средства на ЕТ, ЕООД, ЕАД и т.н - пак.
Не е уточнено в първия пост за какъв кредит иде реч.
Виж целия пост
# 11
Ако умреш,едва ли ще те вълнува  ooooh!

Да така е!Да му мислят роднините ти·
Виж целия пост
# 12
Ако умреш,едва ли ще те вълнува  ooooh!

Да така е!Да му мислят роднините ти·

Ами, ако той е въпросната роднина  Simple Smile
Виж целия пост
# 13
Застраховай си кредита с 'засраховка живот'.
И не тук питай такива неща с брокера на банката.
 Wink
Виж целия пост
# 14
Към кредтната си карта имам застроховка живот.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия