Лек летен кайсиево-лимонов десерт

  • 1 589
  • 5
Лек летен кайсиево-лимонов десерт
източник: сп. "Кулинарен туризъм"



1 к. кисело мляко
1 к. заквасена сметана
150 гр. фруктоза /в оригиналната рецепта е със захар/*
1 лимон
100 гр. кайсии
20 гр. желатин

10 гр. желатин разтваряме в 1/2 ч.ч. хладка вода и изчакваме да набъбне. Междувременно разбъркваме добре половината кисело мляко, половината сметана и половината плодова захар/захарта. Добавяме пюрираните кайсии. Когато желатинът  готов го стапяме на водна баня, като не допускаме да заври  Naughty , добавяме го към млечно-плодовата смес, изсипваме във формата /може и във малки формички или в чашки за крем/ и оставяме да стегне за час в хладилника.
Като стегне кайсиевият крем, приготвяме и лимоновият:
С останалите продукти процедираме по същия начин, като лимонът, разбира се не пюрираме, а изстискваме сока му и настъргваме кората. Добавяме го върху кайсиевия и изчакваме да стегне.

Украсяваме с парченца кайсии.

*по принцип фруктозата е по-сладка от захарта, но моите кайсии не бяха много сладки, затова не намалих количеството. Ако и вашите не са, а използвате захар, ще е добре да сложите 1-2 с.л. повече.
Виж целия пост
# 1
Ще го пробвам! Изглежда много добре, а и е лесен и бърз, обичам такива десерти.
Виж целия пост
# 2
Аз бях малко скептично настроена, но се получи доста добре, вкусът не е на кисело мляко, а на плодов крем  Peace
Виж целия пост
# 3
Много красиво поднесен.Сигурна съм,че е вкусен.И ние много обичаме млечни десерти.Скоро ще изненадам домочадието.
Виж целия пост
# 4
Идеален десерт за горещите почивни дни,които очакваме!
Виж целия пост
# 5
Rumya страхотен външен вид. На вкус предполагам, че е вкусно, защото съм правила нещо подобно.  Peace  bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия