туристическа агенция Планета - НЕ СЕ ПОДЛЪГВАЙТЕ !!!!

  • 4 938
  • 14
искам да ви се оплача от тур. агенция Планета. пълни мошенници.  хем съм бясна, хем съм възмутена, хм знам, че на тях не им пука.

става въпрос за следното: реших да си напрая резервация за хотел в св. Влас - Синева бийч. 
1. отговориха ми, че могат да ми потвърдят резервацията след 10 дни !!! #Cussing out като заминавено ми е на 1 юли???

2. предплащане -100 % преди заминаването

3. Цената, която ми дадоха е с 20 лв повече на нощ от официалната цена на хотела.

ей, полудях. #2gunfire Не стига, че ползват агентска отстъпка, имат комисионна от хотела, прават шашми с ДДСто, та печелят и от него и имат наглостта да ми искат повече от пари от официално обявените на Рецепция

А, аз да им харесам сайт в интернет и дори си мислех за някоя от екскурзиит в чужбина. представям си за таб как свалят кожи. Тук поне можах да се обадя директно в хотела.
Виж целия пост
# 1
така е навсякъде. Аз бях готова да платя на туристическа агенция Алма тур за почивката ни в Созопол, но исках да видя как изглеждат стаите в х-ла, мацката ми даде интернет адреса им, обадих се и цената беше съвсем друга дори нямаха ДДС както ми искаха алма тур
Виж целия пост
# 2
Почти всички тур. фирми дерат по три кожи. Наскоро мой приятел ми се похвали, че си е уредил екскурзия до Майорка от английска фирма и му е излязло по ефтино, да лети за Испания през Лондон+ ваденето на английска виза. Какво повече да ви казвам тука ни взимат за баламурници #Cussing out
Виж целия пост
# 3
Всички туристически фирми са такива. Иначе как ще печелят? newsm78
Виж целия пост
# 4
Да включа и Булпартнерс в черния списък на ТА  #Cussing out #Cussing out #Cussing out
Виж целия пост
# 5
момичета, работя в туриститеска агенция и проблема много често е в хотела, а не в агенцията, когато се отнася до резервации в български хотели. като фирма агенцията много често е регистрирана по ДДС и няма как да не ви даде цената без ДДС, нали трябва да плати към хотела официално? иначе самите хотели ви дават цена и ако поискате фактура, тогава ви слагат ДДС. а често дават цена еднаква на туроператор и на клиент... няма как разходите по резервацията да останат за сметка на фирмата, нали? една резервация, за да я направиш трябва като ти звънат клиентите за датата на настаняване да звъниш в хотела да ги питаш дали имат места. след това им пращаш факс за резервацията. в 90% от случаите им звъниш да ги подсетиш да ти пратят все пак писмен отговор.. много от тях искат 100% плащане преди настаняването, но за да ти пратят банковите реквизити или проформа фактура, на база на която да им пратиш парите - пак звъниш.. обикновенно забравят да пратят оригиналната фактура - и айде пак звъниш..... да не говориме колко гафове правят и си го отнасяш ти и клиентите тебе те псуват... изобщо който продава бг хотели трябва да има здрааави нерви!
Виж целия пост
# 6
Някой да има лоши отзиви за ТА "Аполо"??? Rolling Eyes
Защото мислим да ги ползваме за Турция
Виж целия пост
# 7
Аз мога да похваля Он Травел и Астрал Холидейс.
Виж целия пост
# 8
Изобщо не съм по темата, ама тоя Спасчо отгоре голям сладкиш!
Виж целия пост
# 9
Някой да има лоши отзиви за ТА "Аполо"??? Rolling Eyes
Защото мислим да ги ползваме за Турция

имам доста добри впечатления от тях, миналата година приятелско семейство ходиха с тях в Кушадасъ, а ние ползвахме услугите на ф-ма "Евгени М" - също сме много доволни Laughing
И двете фирми работят с една и съща турска фирма и почти същите хотели, цените им са еднакви
Виж целия пост
# 10
Elito, вярно е че да се работи с бг хотели е трудно но трябва и коректност. Ето нашият съвсем пресен случай от почивката ни за Албена. Резервацията им я направихме от тяхно бюро и ни потвърдиха че за тези дни има свободни места в хотела който сме избрали. Съответно ние плащаме и ни издават ваучер. Минават 2 седмици от резервацията и се обаждат да ми кажат !!!!! а не да ме попитат дали съм съгласна  #2gunfire че резервациите били дублирани и трябвало да съм в друг хотел. #Cussing out Еми няма да стане. Горкият управител на хотела ще му е тъжно като пристигнем защото аз не желая друг хотел.
Работила съм на рецепция и имам представа от програмите за настаняване и знам че не можеш да направиш резервация ако няма свободно място.
Втози случай си е виновен туроператорът за мен защото имам чувството ще си разпределят резервациите. newsm78
Виж целия пост
# 11
Elito, вярно е че да се работи с бг хотели е трудно но трябва и коректност. Ето нашият съвсем пресен случай от почивката ни за Албена. Резервацията им я направихме от тяхно бюро и ни потвърдиха че за тези дни има свободни места в хотела който сме избрали. Съответно ние плащаме и ни издават ваучер. Минават 2 седмици от резервацията и се обаждат да ми кажат !!!!! а не да ме попитат дали съм съгласна  #2gunfire че резервациите били дублирани и трябвало да съм в друг хотел. #Cussing out Еми няма да стане. Горкият управител на хотела ще му е тъжно като пристигнем защото аз не желая друг хотел.
Работила съм на рецепция и имам представа от програмите за настаняване и знам че не можеш да направиш резервация ако няма свободно място.
Втози случай си е виновен туроператорът за мен защото имам чувството ще си разпределят резервациите. newsm78

В този случай е виновен собственикът на хотеля.
Преди години работех като ексурзовод на Сл. бряг и имахме доста разправии с някои собственици на хотели.
Пристигат чуждите туристи посред нош, направили са си резервациите през януари-февруари, за да са сигурни, че ще са в точно този хотел и като пристигат в хотела им съобщават, че ще ги преместят в друг хотел, защото тук всичко било пълно, станало дублиране.
А то, собственикът си настанил свои хора на тези места, а туристите... майната им.

Но това се случва не само на българското Черноморие, такъв кошмар съм имала аз като турист в Испания...
Виж целия пост
# 12
Аз мога да похваля Он Травел и Астрал Холидейс.


 newsm10
Виж целия пост
# 13
Ммм,дааа, забелязала съм,че в БГ туристическите агенции в никакъв случай не улесняват бг туриста....да не говорим,че му одират кожата. Приключих с тях отдавна-от началото на 2004! #2gunfire
Виж целия пост
# 14
Някой да има лоши отзиви за ТА "Аполо"??? Rolling Eyes
Защото мислим да ги ползваме за Турция

имам доста добри впечатления от тях, миналата година приятелско семейство ходиха с тях в Кушадасъ, а ние ползвахме услугите на ф-ма "Евгени М" - също сме много доволни Laughing
И двете фирми работят с една и съща турска фирма и почти същите хотели, цените им са еднакви
Благодарско Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия