как може една котка да бъде превозена от София до Варна?

  • 6 309
  • 19
Здравейте! Имам много тревожен въпрос и от опит знам,че тук имам най-голям шанс да получа хубави съвети Hug
 Искам да си пренеса котката от София до Варна и  се питам как би могло да стане това.. 10 часа във влак са голям стрес за едно животинче, а  и не можах да изнамеря правилника на жп-то, дали може да се превозват домашни любимци.. Не разполагам с кола и съм наистина объркана, не знам как да постъпя.Има ли някаква фирма,която предлага такава услуга? Да имате някакви други идеи? Очаквам съветите и препоръките ви! 
Виж целия пост
# 1
Никоя фирма не би се грижила по-добре за котката от теб самата.
Пътувайте си с влак така и спокойно.
Виж целия пост
# 2
има хапчета, които ще унесат котката по време на пътя
консултирай се с вет
Виж целия пост
# 3
Ак о си в спален вагон и пътувате през нощта може и по-леко да изкара пътя, освен това е добре да я пренасяш в подобен модел клетка за домашни любимци, показан от Ева на сцена.
Виж целия пост
# 4
Точно в такава клетка си превозих моята котка и никой не ми направи проблем.
Виж целия пост
# 5
Домашните любимци се превозват в товарния вагон на влака.
Виж целия пост
# 6
Доколкото дочух наскоро Уйз Еър или там както се пише, возят по тая дестинация за 10-15 лева или евро... Звънни и питай взимат ли и котки и при какви условия. Така хем бързо, хем евтино. Ако е вярно.
Виж целия пост
# 7
Миналото лято пренасях моята котка с влак от София до Велико Търново. Изрично бях питала преди това дали може. Може, условието е да има някакво легенче, евентуално за тоалетна. Бях сложила едно малко легенче в пътна чанта, вътре котката, чантата естествено беше отворена. Моята котка е много страхлива, дори на терасата я беше страх да излезе, но във влака се чувстваше идеално. Изкарах я от чантата, седеше си на седалката, всички и се радваха. Само не ползва легенчето по предназначение, не иска да ходи до тоалетна на друго място, освен в силиконов пясък и се стиска през целия път.
Бях питала дали може и по автобуса, отговориха, че може, но долу при багажите  Shocked
Виж целия пост
# 8
Когато живеех в Бургас съм пренасяла няколко пъти котката си до Велико Търново. И с влак сме пътували, и с автобус. И в раница съм я носила, и завита в дреха съм я държала в мен. Никога не съм имала проблем. Моята котка също е ужасно страхлива, никога не е живяла на вън и дори на терасата излиза със страх. Голяма е пъзла. Определено при тези пътувания се измъчваше, беше постоянно на щрек и душеше с носле. Но се налагаше да пътува. Мисля че ако имаш клетка ще е много по-удобно. Никога не съм питала никого дали мога да кача котето си, даже не съм сигурна някой въобще дали е разбрал. Тя нито е вдигала шум, нито е пречела с нещо.
Виж целия пост
# 9
Пътувала съм преди доста време с котка по трасето Пловдив-Русе. Видях се в приключение, защото котарака още с качването във влака се покатери на рамото ми, заби нокти в мен (така открих иглотерапията) и не мръдна 2-3 часа.  smile3506
Виж целия пост
# 10
Пътувала съм преди доста време с котка по трасето Пловдив-Русе. Видях се в приключение, защото котарака още с качването във влака се покатери на рамото ми, заби нокти в мен (така открих иглотерапията) и не мръдна 2-3 часа.  smile3506

Да знаеш за следващия път - или котешка клетка, или чанта с цип или друго закопчаване, която да не отваряш от Русе до Пловдив  Peace
Виж целия пост
# 11
В клетка  с ЖП. Купуваш билет- мисля че беше 50% от цената на редовен билет.
Виж целия пост
# 12
от сайта на бдж http://bdz.bg/ (пътнически превози-> често задавани въпроси-> превоз на домашни животни):

"Като ръчен багаж могат да се превозват до 3 броя зайчета, едно малко котенце или кученце, поставени в непромокаеми съдове, държани на скут или поставени на пода, само във второкласните вагони и при условие, че със своята миризма или шум не пречат на останалите пътници и никой от тях не се противопоставя.

При условие, че останалите пътници не са съгласни в купето да се превозват живи животни, собствениците им, заедно с животните, пътуват на платформата на вагона. Не се допуска превоза им в спални, кушет и ресторант вагони.

Забранен е превозът на домашни птици и големи домашни, ловджийски и служебни кучета в първокласните и второкласните вагони на всички категории пътнически влакове.

Във второкласните седящи вагони на всички категории влакове и в спалните и кушет вагони се допуска превозът единствено на кучета водачи на незрящи граждани срещу закупуване на ½ билет, втора класа за съответната категория влак. Изискване за кучетата водачи е те да имат: намордник, ветеринарно свидетелство, лична карта и твърд повод.

Големите домашни, ловджийски и служебни кучета могат да се превозват само във фургон на влака. Кучетата трябва да са с поставен намордник и да имат ветеринарно свидетелство, като са поставени в специални клетки осигурени от собствениците им. Собствениците поемат задължението сами да ги натоварват и разтоварват. За превоза на тези животни се заплаща ½ билет, втора класа за съответната категория влак."
Виж целия пост
# 13
Аз си докарах котарака от Холандия с микробус, това са около 40 4аса път. Имах транспортна 4анта (клетка ) , но го вкарвах в нея само по митниците, защото беше много кротък и спокоен ( някои пътници 4ак в Австрия разбраха, 4е има котка ). На тръгване му дадох хап4е , което беше уж за 8 4аса , ама май го държа до края  Blush
Виж целия пост
# 14
от сайта на бдж http://bdz.bg/ (пътнически превози-> често задавани въпроси-> превоз на домашни животни):

"Като ръчен багаж могат да се превозват до 3 броя зайчета, едно малко котенце или кученце, поставени в непромокаеми съдове, държани на скут или поставени на пода, само във второкласните вагони и при условие, че със своята миризма или шум не пречат на останалите пътници и никой от тях не се противопоставя.
При условие, че останалите пътници не са съгласни в купето да се превозват живи животни, собствениците им, заедно с животните, пътуват на платформата на вагона. Не се допуска превоза им в спални, кушет и ресторант вагони.

Забранен е превозът на домашни птици и големи домашни, ловджийски и служебни кучета в първокласните и второкласните вагони на всички категории пътнически влакове.

Във второкласните седящи вагони на всички категории влакове и в спалните и кушет вагони се допуска превозът единствено на кучета водачи на незрящи граждани срещу закупуване на ½ билет, втора класа за съответната категория влак. Изискване за кучетата водачи е те да имат: намордник, ветеринарно свидетелство, лична карта и твърд повод.

Големите домашни, ловджийски и служебни кучета могат да се превозват само във фургон на влака. Кучетата трябва да са с поставен намордник и да имат ветеринарно свидетелство, като са поставени в специални клетки осигурени от собствениците им. Собствениците поемат задължението сами да ги натоварват и разтоварват. За превоза на тези животни се заплаща ½ билет, втора класа за съответната категория влак."

Мръсното животно живее у нас вече почти година - много е самостоятелен, в къща сме, влиза и излиза когато си поиска... по-често излиза май  Laughing

Обаче 5-6 пъти ми се е налагало да го возя с кола - е няма такова жално маукане през цялото време! Аз, дето толкова го обичам, едвам го изтърпях... никой друг не би могъл, а и аз не бих го причинила на никого...

Затова съвет - първо го пробвай в кола - такси или при приятел - НО пазете тапицерията Rolling Eyes
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия