За пет месечните бебета и количките

  • 1 700
  • 24
Моето бебе е почти на 5 месеца и от известно време имаме проблем с возенето в количка. Спокоен е около 20-30 мин. и после се почва рев, мрънкане, докато не заспи, а понякога не заспива просто си продължава така. Избягвам да го нося на ръце, защото вече не е от най-леките и ми е малко трудно да го нося и да бутам количка. Да не говорим, че ако сме на едно място просто не желае да лежи в нея. Случвало ли се е и на други мами и има ли нещо общо с възрастта му? Отминава ли бързо този период?
Виж целия пост
# 1
Не мога да ти помогна със съвет, но поне се успокоих че не съм единствена. Wink Моето бебче също е на 5 месеца без няколко дни и става доста кисел, особено когато количката не е в движение. Понякога дори и в движение продължава да си плаче - докато не заспи. Може пък и това да е?! Пробвала ли си да му даваш повече водичка - може да от горещините? Незнам....  Thinking
Виж целия пост
# 2
А как се вози в количката - легнал ли? Имам предвид, че моят, когато беше на три месеца още, започна да плаче и недоволства в количката, и се оказа, че иска да е полуседнал и да гледка навън. Друга идея е разходките да стават с кенгуру, на мен поне и така ми беше доста удобно. Друго не се сещам засега  Simple Smile Успех с намирането на верния вариант и приятни разходки!
Виж целия пост
# 3
А пък моя син реве, когато количката е в движение. Laughing
Виж целия пост
# 4
jjoy  каква е количката Ви?
Синът ми беше на около 4м. и нещо, когато го сложих в летния вариант на количката, леко повдигнат -едно ниво, но не седнал, с гръб към мен. Голямо спокойствие имаше, изпиваше всичко с любопитните си очички - хората, зелените дървета, играчките... Големи разходки правехме, спирах само кагото заспи, защото на едно място недоволстваше.
 
 
Виж целия пост
# 5
 Thinking много интересно
ние умираме за количката
Виж целия пост
# 6
Синът на моята приятелка не понасяше количката, докато беше мъничък. Когато обаче стана на 6м. и вече седеше, започна да я харесва много. И сега, на година и половина, се вози в количка без проблем.
Моят син пък беше с обратни изисквания. Като малък много обичаше количката, спеше в нея, но дори като седна, не ми позволи да я обърна напред, искаше да ме гледа. Сега стои от време на време в нея от немай-как, но предпочита да ходи, и то без да го държа за ръка.
Така че и аз мисля, че твоето дете открива света, иска да му е интересно и затова става неспокоен. Може би ако го сложиш на 30 градуса, за да може да оглежда, ще се чувства по-добре.
Що се отнася до спрялата количка - на кое дете му е интересно да стои на едно и също място, без да му обръщат внимание?
Виж целия пост
# 7
Моята дъщеря никога не е стояла дълго време спокойна в количката. Спра ли за малко, било то на светофар или просто да си отворя чантата и се е размрънкала. Вариантът е един, обикаляне и обикаляне. От както порасна и започна да шава повече, почна съвсем да не харесва да е в количката. Трябваше на ръце да я носим. А в момента, дори и на ръце не иска, все трябва да лази и да събира боклуци...
Виж целия пост
# 8
Сложи го полуседнал и мисля че проблема ще се разреши Peace
Виж целия пост
# 9
Пробвай в надигнато положение (но все още не напълно седналото) и обърни количката с лице към движението,за да разглежда.
Виж целия пост
# 10
Пробвай в надигнато положение (но все още не напълно седналото) и обърни количката с лице към движението,за да разглежда.
           
           
             Peace
Виж целия пост
# 11
На 4-5 месеца дъщеря ми започна да мрънка в количката и я обърнах да не е с лице към мен и вдигнах на полулегнало положение облегалката и проблема беше решен. Peace
Виж целия пост
# 12
До преди по- малко от месец разходките ни с Тони бяха същите, както описваш. Не искаше нито легнал да се вози, нито полулегнал. Плачеше и крещеше по улиците. Гледах да не се отдалечавам от къщи, защото едва се прибирах. Повдигнах в почти седнало положение (количката ми е такава, че сама мога да я регулирам, не е на степени), когато беше на около 4 1/2 месеца - това беше единствения вариант да постоим навън поне 15-тина минути (а другия - на ръце). На около 5 месеца вече си беше съвсем седнал.
Според нашата педиатърка няма проблем, според лекаря от ортопедичната клиника в Горна баня, където ходихме на профилактичен преглед - също. Думите му бяха - "Щом му се седи- да си седи".

Отскоро обаче излизането навън много му харесва. Е, доскучава му от време на време, но определено е по-добре от преди и мога да кажа и аз, че се "разхождаме", а не като преди - да галопирам из улиците с ревяща количка.

Сигурна съм, че и при вас ще отмине този период.
Виж целия пост
# 13
Пробвай в надигнато положение (но все още не напълно седналото) и обърни количката с лице към движението,за да разглежда.
           
           
             Peace

съгласна съм
Виж целия пост
# 14
А възможно ли е да му е тясно и за това да мрънка??? Това е нашият проблем, в количката не е широко като на спалнята и не може да се обръща и премята... като мине малко време след като сме излезли и започва да мрънка, не му се седи хич вътре...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия