на колко месеца може да се слагат бебетата да сядат?

  • 118 976
  • 46
здравейте.моля за мнение.на колко месеца може да се слагат бебетата да сядат?навсякъде казват различно,а тук в Африка казват,че може и на 2-рия месец-но ми се струва малко рано? newsm78
Виж целия пост
# 1
Много зависи какво се разбира под това "да сядат".
Почти от новородено можеш да поставяш бебето в шезлонг, в който е леко повдигнато. Но да лежи стабилно и да не му пада цялата тежест на дупето. По същия начин може да държиш детето седнало в скута си, когато стане на 3-4 месеца.
Оттам нататък повечето български педиатри казват, че около 6 месец може да започнеш да слагаш детето седнало за по няколко минутки и подпряно с възглавници, за да не се криви. Ортопедите обаче не са съгласни с това и съветват детето да не се оставя да седи самостоятелно преди самичко да намери начин да се изправи до седнало положение - така костите и ставите им не се напрягат, преди мускулите да са готови да се справят с тежестта.
Аз послушах ортопеда и синът ми седна сам на 8 месеца (а дотогава беше полуизправен в количката и спокойно го държах седнал у мен).
Виж целия пост
# 2
благодаря ти mata_kosmata -поне исках да знам дали мога да я държа седнала в скута си
Виж целия пост
# 3
Съгласна съм с всичко написано тук. Моето бебче е на 7 месеца вече, а още не може да сяда само. Аз не го и насилвам, единствено го държа седнало в мен и полуизправено в количката.
Виж целия пост
# 4
6 навършени  Peace
Виж целия пост
# 5
На 4 месец и половина количката може да се повдигне до 45 градуса!
За сядане след 6 ия! Peace
Виж целия пост
# 6
след 6 месец , а преди това може да изправяш количката на най-ниската степен  Peace
Виж целия пост
# 7
По принцип до 6-я месец ортопедите препоръчват максималният наклон, на който да се слага бебето, да е 30 градуса.
Виж целия пост
# 8
След 6м Peace
Но в скута ми и по-рано съм го слагала, за съвсем малко.
Виж целия пост
# 9
От 4 месец съм я държала в мен,но иначе като направи 6 месеца съм я слагала да седи,подпряна с възглавници.
Виж целия пост
# 10
а тук в Африка казват,че може и на 2-рия месец

Ух, бягай от тази маймунщина бързо  #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy

Най-рано - след 6 навършени месеца  Peace
Виж целия пост
# 11
Moмичетата са ти казали 6 навършени месеца Peace
Виж целия пост
# 12
Общо взето когато започне само да седи стабилно без подпора. Средно взето към 6-тия.
Виж целия пост
# 13
След шестия месец е и моето мнение.Също така,като четох за сядането преди време попаднах на една статия където се споменава,че дундуркането на колене не е препоръчително пак заради тазовите кости и гръбнака.Затова аз лично се въздържам от това забавление.
Виж целия пост
# 14
БЛАГОДАРЯ ВИ ЗА ОТГОВОРИТЕ-ВИЖДАМ,чЕ СТЕ ЕДИНОДУшНИ  bouquet
Виж целия пост
# 15
На 5 м. и половина я сложих в полуседнало състояние в количката, на 6 м. започнах да я подпирам с възглавници и я слагах да седи.
Започна да седи стабилно към края на 7-ми началото на 8-мия месец.
Виж целия пост
# 16
И аз тези дни се чудя какво да правя, малката започна много да иска да сяда, ако е в полулегнало положение и й подадем ръка се набира, сяда и е страшно доволна... Все още си ползвам количката с коша за новородено, но започвам да мисля, че трябва да го сменяме вече. Ето какво ми е написал ортопедът в листа от профилактичния преглед през третия месец:
"*Носене на хълбок или в раница - тип "кенгуру", слагане по корем след 3ти месец
*седящ стоеж, приучване за пълзене след 5ти месец
*слагане в проходилка след 6ти месец"
Виж целия пост
# 17
И аз се записвам да следя, че ми е интересна тази тема. На мен ми казаха, че бебка мога да я държа в момента седнала, но с право гръбче, не наклонена настрани и задържително да я държа за гръбчето. Simple Smile
Виж целия пост
# 18
За момиче след 6 месеца, при момченцата може и по-рано към 4 навършен месец.
Виж целия пост
# 19
За момиче след 6 месеца, при момченцата може и по-рано към 4 навършен месец.

Ама че ужасна тъпотия.  #Crazy Кой ти я каза?  ooooh! ooooh! ooooh!

дундуркането на колене не е препоръчително пак заради тазовите кости и гръбнака.

Разбира се, съвсем правилно  Peace
Виж целия пост
# 20
след 6м. лично аз не съм подпирала с възглавници, започнах да я возя полуседнала в количкат и като си я гушна я слагах така, някак си от само себе си почна да си седи отначало я придържах за ръчички, а после и самичка, явно си беше готова да седи  Peace
Виж целия пост
# 21
Седнала, подпряна с възглавници като навърши 6 м., първо за кратко, като постепенно  увеличавах минутите. Иначе от 4 м и 20-тина дни се набираше до седнало положение-оставях я така за няколко секунди-толково се радваше (не знам дали е било грешка, сега е на 2 г. и няма видим дефект).
Виж целия пост
# 22
Миличка не бързай толкова бебето ти да порасне,всичко с времето си ти сама ще разбереш кога е време да го сложиш седнало
Виж целия пост
# 23
На 4 месец и половина количката може да се повдигне до 45 градуса!
За сядане след 6 ия! Peace

Подкрепям напълно  Peace
Виж целия пост
# 24
Моят син сам ми показа, кога е готов да бъде в седнало положение. Никога не съм насилвала нещата около развитието му. когато беше на 4 месеца, го слягях в шезлонг, но с някоко ката одеала под него, за да не де извива гръбнакът му. Когато започна да се повдига сам, разбрах, че не му е удобно вече полулегналото положение и постепенно започнах да му подпирам гърба или с възгравница, или с навито одеало, така че да е седнал. Сам започна да си седи и да се задържа. когато не можеше да седи, се отпускаше назад и аз го оставях така. Беше някъде на 4 месеца.
Виж целия пост
# 25
Те сами си показват. Wink
Виж целия пост
# 26
Мисля, че я слагах да седи на около 5 месеца. На 4,5 месеца започнах да повдигам количката и шезлонга.
Виж целия пост
# 27
На 4 месец и половина количката може да се повдигне до 45 градуса!
За сядане след 6 ия! Peace
така е
Виж целия пост
# 28
На 6 мес. седяхме с опора,а на 7 вече седеше сама.Бебето само ще ти подскаже кога е готово.
Виж целия пост
# 29
6 навьршени  месеца Peace
Виж целия пост
# 30
Peace
Виж целия пост
# 31
Няма значение дали е момче или момиче,
сядане след 6 месеца. Peace
Виж целия пост
# 32
По принцип момиченцата знам,че ги слатгат да сядат по рано.
Аз моят син го сложих на 7 месеца,но не беше стабилен,всичко си е строго индивидуално.
Щи прецениш според детето.
Виж целия пост
# 33
моето дете сложих на 6 навършени.
Виж целия пост
# 34
на  5 мес и половина.
Виж целия пост
# 35
Няма значение дали е момче или момиче,
сядане след 6 месеца. Peace

 Peace
Виж целия пост
# 36
Peace
Виж целия пост
# 37
слагане по корем след 3ти месец
А?... Тука ни продъниха ушите как трябва да слагаме бебето по корем от новородено, за да му заяквали мускулите на вратлето.
Виж целия пост
# 38
Има една тема във форума за захранването "Кое е по-малкото зло - нитратите или консервантите" и мненията са категорично в полза на консервантите, с което и аз съм съгласна. Та това с пресните плодове ми се струва малко щастие от минали времена, едно е било на времето градината на мама, друго е сега. Явно ще си плащаме цената на прогреса и трябва да се доверим на производителите, особено на тези в едни други държави, където интересите на потребителите са на първо място и са част от конкурентната борба.
Извинявам се за това залитане в маркетинга, изказвам само лично мнение
Приятен ден на всички

P.S Сокът от сини сливи е истинско бедствие, ако ще го ползвате си стойте в къщи с голям плик памперси. А уж сините сливи регулирали стомахчето...бих го нарекла изчистване до край
Виж целия пост
# 39
След 6м.
Виж целия пост
# 40
Не съм я слагала да сяда , сама си седна на 7 месеца.
Не знам защо твърдят такива работи в Африка .... #Crazy
Виж целия пост
# 41
Коагто детето само си покаже, че е готово. Криско на 5-тия месец ми се надигаше на лакти да сяда и аз реших, че му е време.
На 2 месеца бебетата едва държат главите си в изправено положение, бая рано ми се струва за седене
Виж целия пост
# 42
Около четири  месеца и половина го повдихнах в количката на 45градуса, но той сам вече се надигаше на лакти и опъваше вия  Laughing някъде към средата на 6 започнах да го подпирамс възглавници.
Виж целия пост
# 43
6 месеца- навършени.
Виж целия пост
# 44
На 5 навършени
Виж целия пост
# 45
благодаря на всички за отговорите. bowuuмного ми помогнахте.това е за вас.
Виж целия пост
# 46
Не малко, много рано е май  Laughing . Казват че на 6 навършени е О.К. Но аз започнах да слагам дъщеря ми още от 5-ти месец, след консултация с ортопед разбира се.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия