Проблемно поведение пред много хора

  • 963
  • 11
Здравейте,

Синът ми е на 4 и е доста палаво дете. Като цяло се разбираме и успяваме да го мотивираме да се държи възпитано. Проблемът е, когато попадне под повече хора. Тогава изпада в едно състояние, което е меко казано неприемливо. С цел да стане интересен и да привлече вниманието започва да прави всичко, което не е позволено. Разбира, че не е добре, след това казва, че съжалява, но въпреки това прави каквото си знае.

Много ще съм благодарна за съвет или за препоръка какво прочета, за да предприема някаква успешна стратегия.

Предварително благодаря!
Виж целия пост
# 1
И при нас ситуацията е почти същата. Tired
Виж целия пост
# 2
Дъщеря ми  както се вижда от лентичката ми е още по-голяма а поведението и е същото.Досега не успявам по никакъв начин да я принудя да се държи възпитано,когато сме с приятели или роднини.но когато я пратя някъде с наши близки е много послушна.От разговорите си с други родители разбирам че това е състояние което постепенно прпеминава.дано да е така.
Виж целия пост
# 3
Имаше една такава приказка за показването на магариите.
Когато са по-малки, самите ние караме децата си да показват и/или казват разни неща- като се започне от това "кажи на колко си години", "как казва кучето" и т.н., а чуждите хора им се радват. След време явно доста от по-общителните деца смятат за нормално, да изнасят такива "представления" пред хората, за да спечелят внимание, одобрение, възхита. Но, явно са още малки, за да осъзнаят къде е границата.
Виж целия пост
# 4
Проблемът е, когато попадне под повече хора. Тогава изпада в едно състояние, което е меко казано неприемливо. С цел да стане интересен и да привлече вниманието започва да прави всичко, което не е позволено.


Бих те посъветвала в такива ситуации да предупреждаваш не повече от два пъти, след което просто да го отстраняваш от "сцената". Непременно трябва да разбере, че това е последствие от поведението му и че всеки следващ път ще завършва по същия начин.
Виж целия пост
# 5
Може би, ако се опитате да не му обръщате внимание, ще му стане безинтересно да се прави на интересен. Това само го предполагам, не съм го прилагала на практика. Rolling Eyes
Виж целия пост
# 6
Бих те посъветвала в такива ситуации да предупреждаваш не повече от два пъти, след което просто да го отстраняваш от "сцената". Непременно трябва да разбере, че това е последствие от поведението му и че всеки следващ път ще завършва по същия начин.

 Peace Peace Peace Peace
Подкрепям с две ръце казаното и добавям:
Гарантирам ти, че след едноминутен разговор с теб, насаме, с недвусмислени думи, че такова поведение няма да търпиш, доброволно ще слезе "от сцената", при това безславно, без аплодисментите, които мисли, че му трябват.
Мисля, че опит и за второ представление може да има, но ти бъди твърда.  Peace

Успех!   bouquet
Виж целия пост
# 7
Благодаря за съветите. И аз за подобни варианти си мислех. Всъщност, сега като се замисля, осъзнавам, че в повечето случаи проблемът е по-скоро в околните, които започват да се 'забавляват'. Ама нали е по-лесно да се вика по едно дете, отколкото по една камара възрастни и започваме да объркваме посоката на директивите.

Виж целия пост
# 8
Нормално е. Мога да ти препоръчам две неща: Вариант едно: когато се съберете с много хора ти, бащата или изобщо някой "назначен" за целта възрастен да обръща внимание само и единствено (и непрекъснато) на детето, така че да не се налага да се прави на маймуна, за да обърне вниманието върху себе си - т.е., независимо от присъствието на повече хора наоколо, за детето те да са по - скоро фон - както са, примерно, непознатите в магазина, когато влезете заедно - нещо като дърветата край улицата, но детето е в тази тълпа с мама (или тати, баба, дядо, леля, чичо, бавач/ката), която / който е с детето - и само с него.
Вариант 2: Просто не се събирайте с много хора заедно с детето.
Виж целия пост
# 9
Моят син е по-малък , но много обича да е център на внимание.
В началото се започва с леки закачки, усмивки, смешни муцунки.... и когато е сигурен, че вече е привлякъл вниманието пощурява.
Когато сме само двамата слуша, изпълнява каквото го помоля и не се налага да повишавам тон.
Подивява и когато е с повече от 1 - 2 познати деца.
За това гледам да се разхождаме сами или най-много в компанията на 1 негово приятелче.
Усетя ли го да "подивява" го предупреждавам 2-3 пъти, че ще се приберем. Не ме ли послуша, го взимам и си тръгваме.
Виж целия пост
# 10
И аз свалям от" сцената",но е много важно да се изпъляват "заплахите", тръгвала съм си от редица интересни места след 3 предупреждения и знаят че не само си говоря(което пък съм наблюдавала при близки).
2то което практикувам е че на път за мястото говорим за поведението,тренираме ситуации и евент.последствия,работи добре
Последно-хваля много добро поведение  (т.е липса на лошо такова) - на място,след,през близки ако не са били свидетели
Виж целия пост
# 11
През целия си живот децата търсят внимание,когато са малки по един начин....като голями по друг.Оплаках се на майка ми от Теодор а тя ми каза само,,Баби и дядовци,обичайте своите внучета.Те ще отмъстят на вашите деца.,,
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия