Капки Биогайа?

  • 2 238
  • 11
Здравейте мами.Тъй като малката има силни колики и капките Саб не ни помагат кой знае колко ни препоръчаха други капки. На билкова основа, казват се Биогайа. Въпроса ми е някой знае ли нещо за тия капки и как действат.Пише че се дават по 5 на ден.На мене това ми се струва твърде малко за да и помогне. Дано някой има повече информация за тези капки. Преди поне нощно време спеше и не се будеше да яде.Но тази нощ се буди два пъти да яде и след първото хранене въобще не искаше да заспи.Вече незнам и аз от какво е това нейно безсъние и мрънкане.
Виж целия пост
# 1
Това е дозата!Това са лактобацили(жива култура)и вършат работа не само при колики,но и при диария и запек(дисбактериоза)
Виж целия пост
# 2
Това са пробиоптици....малко ме съмнява, че ще помогнат за колики, те са за регулиране на стомашната флора най-общо казано.....дават се при прием на АБ, при разтройство, ние ги пием при запек...абе като нещо не е наред със стомахбето...но за колики.....
Виж целия пост
# 3
Това са пробиоптици....малко ме съмнява, че ще помогнат за колики, те са за регулиране на стомашната флора най-общо казано.....дават се при прием на АБ, при разтройство, ние ги пием при запек...абе като нещо не е наред със стомахбето...но за колики.....
само че какво ще регулират при дете на 25 дни? аз не бих давал. не са на билкова основа.

Лиана опишете коликите, моля.
Виж целия пост
# 4
Именно....
то са си живи бактериики това....нищо билково няма в тях Wink

А за коликите - просто стомахчето трябва да "озрее" преди това няма да минат, каквото и да даваш. Коликите не се лекуват, а се израстват.
Моя имаше ужасни колики 6 месеца...така , че знам колко е гадно....
Колкото до спането нощем....с и без колики не е гаранция, че ще спи....моя до година и 3-4 месеца се будеше да яде, това няма нищо общо с коликите, а с нуждите на организма да се храни.
Ако например до сега сте имали жълтеница може да е било по-поспаливо и за това да не е ставало детето...например, има деца , които на 6м, почват да се будят нощем гладни - уморително е, но ние сме там, за да ги обгрижваме....храниш, дондуркаш, вампирясваш...така и така няма да е вечно положение...ти ако още на третата седмица не издържаш.....не знам просто...събирай си силите и не се надявай на чудеса от капки и чайчета Wink
Виж целия пост
# 5
tonev обикновено един два часа след като се е нахранила и заспала започва да присвива крачета,да мръщи очички и да се върти неспокойно.Понякога проплаква без да се буди.Като я погаля по коремчето или по гръбчето или евентуално я гушна с присвити крачета се успокоява и продължава да си спи.Не при всяко хранене има толкова силни колики,но често си ги има.
Angel_Dust На мен ми е пределно ясно че коликите сами ще отминат след време,но просто ми е жал да я гледам как се мъчи и се опитвам поне малко да я облекча.А за това че не спи и се буди няма проблем.Ще ставам колкото пъти е нужно затова съм майка.Просто ме притесни това че всички казват че бебе на един два месеца само спи и яде.А моето много будува и мрънка.И се притесних какво става с бебчето.
Виж целия пост
# 6
Ами детенцето ти все повече ще почне да будува...на 2 месеца вече далеч не само спат и ядат децата.....

А така както го описваш, все още не знаеш какво са силни колики....пожелавам ви най-искрино изобщо и да не разберете.
Това, че с потупване и погалване и евентуално гушкане бебчето ти се успокоява е много добре. Защото като са силни коликите децата не мрънкат, а реват като за световно, часове наред и повярвай никакво гушкане, люшкане, масажи, песни, затопляния и т.н. не ги успокояват докато не мине кризата....или поне не за повече от 5-10 мин.....

А за капките - все пак бих потърсила и второ мнение....
Виж целия пост
# 7
А с какво се храни детето?
Виж целия пост
# 8
Изцяло е на кърма.Първо се кърмим десетина минути и понеже или заспива или сама се дърпа от гърдата се дохранваме с изцедена кърма.
Виж целия пост
# 9
прилича ми на недостатъчно хранене.
Виж целия пост
# 10
И аз съм давала Биогая - това е дозата. Най-доброто, което може а се намери за колики на пазара. Помага и за газове. Има доста добри отзиви за тези капки. Въобще, деиства мнго добре в този период от развитието , когато се формира чревната флора. Недостатъка му е че е скъпичко, но пък 1 шишенце стига за 25-30 дни и при нас не се наложи второ.
Виж целия пост
# 11
тези капки на мен много бързо ми свършиха
задължително се държат в хладилник , но на мен ми замръзваха , а хладилника е нормално настроен
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия