Смятате ли, че бяхте достатъчно подготвени за кърменето преди раждането?

  • 9 247
  • 242
Анкетата е по повод предстоящата Световна седмица на кърменето 2008. Тази година темата е "Подкрепа за майките"

Гласувайте и в другите анкети:
Получихте ли адекватна подкрепа и информация за кърменето в ЖК и болницата?

Откъде черпи(х)те информация за кърмене?

От кого получавате/получавахте подкрепа за кърменето?

Имахте ли подкрепа за кърменето от работодателя си?


Имате 1 опция за гласуване. В случай на грешка - имате право да изтриете глас и да гласувате наново.
---------------------------------------------------------

По желание можете да уточните откъде сте били подготвени, ако отговорът е "Да" - женска консултация, курсове за бременни, срещи за майки, разговори с приятелки/роднини, т.н.
Виж целия пост
# 1
Не,не бях подготвена за кърменето преди да родя.
И затова се страхувах.А имах много силно желание да кърмя бебето.
Бях се наслушала на истории колко е трудно и болезнено да се кърми.
Но въпреки това волята ми беше силна.
Моето кърмене беше приятно и незабравимо.И така 11 месеца.
Виж целия пост
# 2
Не. Въобще.  Embarassed
В последните 2 месеца от бременността си седнах на д*пето и изчетох библиотеката и статиите за сърменето. Всичките.  Crazy
Без това, сигурно нямаше да кърмя и един ден. Съвсем отговорно го казвам.
Особено пък ако черпех от опита на останалите майки около мен. Повечето се отказваха предварително дори да ги слагат на гърда, защото НЯМАЛИ КЪРМА, просто жените от техния род нямали и капка...  Sick И туй то.  #Crazy #Crazy #Crazy
Виж целия пост
# 3
Не, въобще не бях подготвена.
Виж целия пост
# 4
Преди раждането бях прочела някои неща,но не мога да кажа че бях достатъчно подготвена.
След като се прибрах от болницата започнах да чета всички статии за кърменето в библиотеката,имаше отговор на всеки мой въпрос.
Виж целия пост
# 5
Въобще не бях подготвена за кърменето, хем бях прочела тук-таме нещичко. Embarassed
Виж целия пост
# 6
Не, не бях. За това и кърмих едва два месеца. Надявам се с второто ми дете да имам повече успех в това отношение.
Виж целия пост
# 7
Да, теоретично.
За 7 дена в родилното усвоих и практиката.
Виж целия пост
# 8
Не бях подготвена.
На по-късен етап открих форума за кърменето.
Виж целия пост
# 9
Да, четях и се интересувах много.
Така при първи симптоми на някой от проблемите, свързани с кърменето, знаех как да реагирам в началото и къде да потърся повече информация по въпроса.
Виж целия пост
# 10
Да, след толкова четене и питане теоретично бях подготвена напълно достатъчно. Peace Другото дойде с практиката.
Виж целия пост
# 11
Не! И до ден днешен ме е яд, че не прочетох нещо по въпроса преди раждането. Мислех си, че е нещо нормално и става супер лесно.  Crazy Добре че в родилното много ми помогнаха, а после вкъщи зълва ми и кърмаческият форум.  Hug
Виж целия пост
# 12
Отговорих с "друго", защото не съм за "да" и "не".  Blush

Докато бременеех, четях Библиотеката в Кърмаческия и слушах Асинка ( Heart Eyes). Мислех, че съм подготвена, вярвах, че ще се справя, но когато бебето се озова в ръцете ми, се получи съвсем друго.  ooooh! Оказа, че подготовката ми е била по-скоро обща, отколкото конкретна - неочаквани трудности с гърдите, с поспаливо бебе, куп мастити..

Истината е, че сега знам много, много повече за кърменето, отколкото когато е трябвало, но за наше общо щастие, все още се кърмим на воля!  : Wink
Виж целия пост
# 13
не не бях подготвена  Peace но все още се справям някакси.
Виж целия пост
# 14
Първият път -не бях подготвена/затова и кърмих само 3 месеца./Втория-да бях и още кърмя.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия