хранене при уртикария

  • 14 924
  • 4
Здравейте мили мами.Не съм сигурна дали темата е за тук,но ако модераторите преценят нека я преместят.Много моля за помощ.Има ли мами чиито деца имат уртикария,какви храни давате на децата си и ако може да споделите рецепти с мен.Предварително благодаря на всички отзовали се!Момиченцето ми е на2,5 годинки и е с тази диагноза от два месеца.
Виж целия пост
# 1
Наблюдаващия го педиатър не ви ли даде някакви препоръки в тази насока?
Виж целия пост
# 2
Да разбира се насоки ни дадоха- да се избягват млечните продукти,някои от плодовете,защото установих че от праскови и и кайсии също и излизат обривите.И също так да не се консумират колбаси ,кренвирши и всякакви такива.Засега си хапва от нашето готвено каквото яедм и ние ,но вече се съобразявам и не правя сосове и заливки с мляко и яйца.И също така избягвам бобовите храни.Шоколад абсолютно забранен.Но просто исках ако има мами с такива дечица да споделят с мен рецепти на ястията,които те приготвят.
Виж целия пост
# 3
Дъщеря ми беше с уртикария, вследствие на антибиотик. Разрешените храни бяха: краставици, свинско месо- печено или варено, картофи, ябълка, максимум по половин банан на ден, обикновени бисквити, ориз.
Строго забранени: прясно мляко, шоколад, какао, цитрусови плодове, домати, солети- съдържали яйчен прах, колбаси, леща, боб, сирене, кашкавал, фъстъци и др. ядки. Малко кисело мляко ми казаха, че можело да давам, но в никакъв случай прясно мляко!
Спазвахме тази диета две седмици след като ни изписаха от болницата + Зиртек- един месец.
Виж целия пост
# 4
И моят син изкара 2 уртикарии. Беше ужасно.
След консултация с алерголог, сега забранени са му - шоколад, ядки, мед. Към тях има алергия.
В процеса на лечение избягвах - яйца, прясно мляко, риба, мъхести плодове и горски плодове.
След като се оправи отново бавно въведох и яйцата и рибата, млякото и горските плодове. Вместо праскови давам нектарини.
Моят син също пиеше Зертек 1 месец и беше на инжекции Урбазон, защото последната уртикария беше ужасен червен, подут и сърбящ обрив.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия