силни болки в дясната гърда

  • 1 404
  • 2
здравейте, имам нужда от съвет.
Родих преди 20 дни и още от първия ден започнах да произвеждам голямо количество кърма - още в родилния дом изхвърлях по 500мл. мляко на ден. Сега изцеждам двойно повече, и тъй като ме е страх от образуването на мастит, се цедя на всеки 2 часа. Но ето че проблемите започнаха - от 2 дни изпитвам ужасни болки в дясната гърда - болката  е като при  натъртване и обхваща половината ми гърда от мишницата до зърното. Няма зачервяване, нито бучка, нямам температура, а гърдата ми все още произвежда голямо количество мляко. Но болката е ужасна - дори когато само докосна кожата си отстрани и изтръпвам. Така ми е трудно да се цедя. Бебето ми се храни добре - на 3 часа , но ме е страх да не се получи усложнение. Правя си компреси с реванол и гореща вода, но не помага. Моля за помощ.. Praynig 
Виж целия пост
# 1
Здравей,току що прочетох темата която си поставила.И аз като теб имам само една публикация,но смятам да ти дам съвет,понеже имах абсолютно същия проблем.За разлика от теб, аз не се цедях, макар че също имах много кърма.Даже от родилния дом не ме изписаха веднага,защото имах много запушени канали.Мога да те успокоя, че това не е мастит, нито пък запушен канал. НО продължавай да се самонаблюдаваш-температура,отпадналост,бучки. Според мен болката се дължи на самото напрежение и тежест в гърдата. При мен си мина без да съм правила каквото и да било,но пробвай сьс студени, а не горещи компреси. Желая ти успех!
Виж целия пост
# 2
Виж тук http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=22701.0 за някои съвети.Както ти е казала и мамата на Ник,добър ефект имат и студените компреси.Компресите от пресни зелеви листа разнасят бучките (ползват се при начало на мастит и при болки) и освен това намаляват кърмата - така че също ще ти свършат чудесна работа.Друго,което намалява кърмата,е чай от салвия (билката се казва още и градински чай) - една ч.ч. чай се изпива на няколко пъти по малко през деня.Магданоза - на отвара или компреси - също намалява кърмата.
Опитай тези неща и контролирай цеденето - недей да цедиш до празно,а само докато пооблекчиш напрежението - иначе даваш сигнал да се произвежда още повече мляко и ще стане съвсем зле.А ако наистина хвърляш мляко,защо не се свържеш с банката за кърма - на тях много им трябват донори и кърмата ще отива при болни и алергични бебенца,а не в мивката (отделно че ти се плаща за това).
Бързо да минава Grinning
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия