Какво да ги правим тези съседи?

  • 1 989
  • 27
Живеем на последния етаж....../се пееше в една песен/.Лошото е че ще останем само на звезди.Покрива го няма/имаме само ламарини,които ако се откъснат от гредите ще помелят всичко живо отдолу/.Водили са дела от 1970год,но отдолу са паралии и винаги печелят.Аз дойдох снаха преди 2год. и чакаме бебе Grinning но нашите съседи не желаят да направим покрива.Демонстративно си правят изолации и сменят дограми,ремонтират непрекъснато,когато споменем покрива казват че нямат пари.Ние се бутаме в 2 стаи от 5 възможни защото за да ги отопляваме има начин ,но без покрив сме принудени да се греем на ток #Cussing out.Не ми е спокойно,мисля за това непрекъснато,нервно ми е не само заради бременноста.Искам да живея на чисто и топло.Момичета не издържаааам.
Виж целия пост
# 1
Оправяте си покрива и после си приспадате от общите разходи..., колко бързо ще го направите си зависи от вас, вие сте най-заинтересовани
 а това че сте на последен етаж си беше основание едно време тези имоти да са и по-ефтини
Виж целия пост
# 2
Ако от 1970-та година бяха събирали по 2-3 лева всеки месец щеше да има пари сега за ремонт. А и две години стигат да се съберат, за нашия покрив толкова трябваха да се съберат парите. Големи пари  наведнъж трудно се събират.
Виж целия пост
# 3
Оправяте си покрива и после си приспадате от общите разходи..., колко бързо ще го направите си зависи от вас, вие сте най-заинтересовани
 а това че сте на последен етаж си беше основание едно време тези имоти да са и по-ефтини
Ние това направихме!Сами си го ремонтираме, но никакви пари за входа от години вече не внасяме.Друга оправия със съседите няма, защото на тях не им тече и се правят на луди като се отвори този въпрос.Иначе трябва да се съдим, ама нейсе  Sick
Виж целия пост
# 4
Оправете си покрива самите вие. Това си е вашия покрив, на вас ви тече- другите са си екстра. Иначе дело. Нали не мислиш, че има трети вариант?  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 5
Какви дела, какви 5 лв? Има си ПУРНЕС. Четете и там си пише за общите части. Викате вещо лице да установи необходимостта от поправка, викате Общо събрание, може и никой да не дойде, но ако са редовно призвани и никой не дойде, просто чакате половин час. Пишете, че е взето решение за поправка на покрива, избрана е оферта от няколко. Правите ремонта, събирате документи, срещате се с адвокат, той ви съветва какво да пише в молбата, уведомявате ги за дължимите суми, после им пращате съдия-изпълнител и туй то.
Виж целия пост
# 6
Какви дела, какви 5 лв? Има си ПУРНЕС. Четете и там си пише за общите части. Викате вещо лице да установи необходимостта от поправка, викате Общо събрание, може и никой да не дойде, но ако са редовно призвани и никой не дойде, просто чакате половин час. Пишете, че е взето решение за поправка на покрива, избрана е оферта от няколко. Правите ремонта, събирате документи, срещате се с адвокат, той ви съветва какво да пише в молбата, уведомявате ги за дължимите суми, после им пращате съдия-изпълнител и туй то.
Ей така направиха и в нашия блок (за сега не се е стигнало до съдия-изпълнител)  Grinning До края на месеца е решено, че трябва да се съберат по 60 лв. на апартамент за покрива.
Ние обаче няма да дадем. Не защото не можем, а защото не искаме. Купихме апартамента януари месец, блока е от началото на 80-те години. Полага ни се избена стая, по нотариален акт и място за гараж. Там, където трябва да ни е гаража в момента има барче. На общото събрание ме уведомиха, че барчето ще се събаря и мястото ставало за паркинг. Аз им казвам, че там ще  строим гараж, а те - не, от къде на къде, да не съм вярвала на нотариалния акт, те по-добре знаели от мен, от толкова години живеели тук...  hahaha За справка - 98% от живущите имат вече гаражи. И не ги интересува, че ние нямаме и мястото ни е заето. Който сварил, сварил - останалите да се спасяват. Grinning
Сега ми искат пари, защото на последния етаж - там живее и домоуправителката - имало влага. Покрива не ставал. Знам, че съм длъжна  да откликна, блока е на всички и всички трябва да поддържаме общите части, но няма да го направя, ей така, на инат. Ще чакам да ми пратят съдия-изпълнител.  Mr. Green
Виж целия пост
# 7
Оправете си покрива самите вие. Това си е вашия покрив, на вас ви тече- другите са си екстра. Иначе дело. Нали не мислиш, че има трети вариант?  Rolling Eyes

   Не съм съгласна. Когато живеехме в блок, подчертавам на първия етаж, дадохме 80лв. за поправка на покрива, без дори да се замислим, че на нас няма как да ни тече. Когато направихме ремонт и се реши да се чисти комина, аз попитах дали някой има предложение как да направим така, че труда и парите ни след ремонта да не отидат на вятъра (защото всички сажди, както знаете падат на първия етаж и се почистват от там). Вместо да кажат, че ако трябва всички ще помагат, ще се облепят стени и под с нещо, за да не се цапа и т.н., те казаха да съм си го изчистила с лъжичка, като че ли саждите са само от нас. Е тогава вече така ми се стъмно пред очите и толкова цветущо им обясних някои неща, че после дълго време ги беше страх да ми кажат "Здравей".
Виж целия пост
# 8
Създайте условия влагата и водата да наводнят и на долу, дори по време на дъжд ги наводнете и надолу с маркуч. Просташки съвет, но с простаците - по просташки....дано имат скъп окачен таван който да им прокате...
Виж целия пост
# 9
Тинче, след прочетеното се чудя защо не си съгласна.... Rolling Eyes
Виж целия пост
# 10
   Защото все си мисля, че когато става въпрос за такива неща, трябва всички да са съгласни. Ние на първо място сме хора и въпреки, че в моя апартамент не течеше вода от покрива, дадох 80лв. Но това не означава, че се оставям да ме правят на балък. Когато ме настъпят ставам зла, точно като змия. Ние постъпихме човешки. Взехме пари на заем, за да платим. Много ме е яд, когато някой гледа да се измъкне и си казва, "абе те другите ще покрият и моята сума, я аз да си протакам". Не знам дали ме разбираш. Доста объркано го написах.
Виж целия пост
# 11
Разбрах те, даде 80 лв и имаше ли резултат?  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 12
Разбрах те, даде 80 лв и имаше ли резултат?  Rolling Eyes

   Да, имаше резултат. Покрива се ремонтира и на хората от горните етажи не им течеше. Доколкото знам, покрива се води към общите части. Според мен правилното беше да се включим в поправката му.
Виж целия пост
# 13
Ами евалата!  Peace
Но съседите не може да си ги избираш....  Tired
Виж целия пост
# 14
Оправяте си покрива и спирате да плащате общи разходи докато си покриете сумата за ремонта. Излишно е да се чака някой да даде пари ако лично не е засегнат. От опит знам, че никой не дава пари доброволно за поправка на покрив, въпреки, че покрива е обща част и всички по закон са задължени да покриват поддръжката.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия