Мастурбират/мастурбирали ли са децата Ви преди пубертета?

  • 26 444
  • 60

Анкета

Мастурбират/мастурбирали ли са децата Ви преди пубертета?

Опции:

* Гласуването приключено: ср, 30 юли 2008, 00:51

Здравейте!

Любопитството ми е породено от една тема в Нашите деца...

Иска ми се да разбера какво е съотношението на децата, които са/не са мастурбирали преди пубертета...
Моля да споделите (ако решите, разбира се) и на каква възраст са започнали да онанират постоянно/ежедневно Вашите деца, както и да уточните пола им...

Благодаря Ви предварително за отделеното време и внимание!   bouquet

п.п. Ако мислите, че анкетата има нужда от добавяне на нови отговори, моля споделете  Hug
Виж целия пост
# 1
А може би трябва да се прикрючи с този въпрос. Независимо дали са или не са става въпрос за много лични неща. Не разбирам защо един родител би ги извадил на показ.
Виж целия пост
# 2
RadostinaHZ , добавих в питането си, "ако решите" - става въпрос за възрастта и пола, въпреки че този, който не иска няма да дава обяснения...
Т.е. анкетираните ще запазят анонимността си  Grinning

Анкетата не принуждава да се споделят мненията, нали така?  Wink
Виж целия пост
# 3
Моето дете е още на 3 год. ,така,че едва ли има смисъл да давам мнение от опит.Въпреки всичко съм сигурна,че почти всяко едно дете на възраст около и дори под пубертета е мастурбирало(мисля,че е нормално да се опознава човешкото тяло,още повече,че усещането е ново и неизследвано от самите деца),пък и нали самите ние сме минали през този период Wink.Има деца,които са забелязвани от възпитателките си в детски градини и това е може би периода,когато това се прави за първи път,макар и не съвсем осъзнато.
Виж целия пост
# 4
Напълно съм съгласна с mama Veni.
Наистина голяма част от родителите /включително и аз/ не са подготвени, когато такова нещо се случи и просто не знаят как да реагират.
Както и при всичко останало и в тази деликатна тема е важна индивидуалността на детето.
Виж целия пост
# 5
Отговорих с "Не съм забелязала" .Даже и да се е случвало,аз не съм видяла .Но ако видя незнам как ще реагирам. newsm78
Виж целия пост
# 6
да, доста често между 3-6 годишна възраст, след това постепенно отмина
Виж целия пост
# 7
Ами... Не съм го виждала, пък и е малък - разбирай, памперса е дебел и не виждам начин да стане през него. А го махам само докато го бърша (в тези случаи се опитва да пипа пишката и среща остра съпротива от моя страна - не намирам за удачно да бърка в акито) или е в коритото - където просто има по - интересни неща за правене...


Би могла да допълниш анкетата и за собствени спомени, не само за информация, отнасяща се за децата ни - които, все пак, може и просто да не сме видели.
Виж целия пост
# 8
Гласувах с опция 2 - синът ми е на 3 и доста често са му там ръцете, но все пак не мога да го нарека постоянно. Обича да стои без гащи вкъщи, но се обува ако някой звънне на вратата. По никакъв начин не е фиксиран върху това занимание, прави го между другото.
Дъщеря ми е още малка и не съм забелязала как е при нея.
Виж целия пост
# 9
Отговорих с "да, понякога".
Преди няколко месеца го забелязахме.
В началото го правеше често, сега-все по-рядко.
За миг не ми е хрумвало да се срамувам, по-скоро се смутих в началото, не знаех как да реагирам.Разрових се за информация, поразпитах...детето ми не прави нищо необичайно и осъдително.
Виж целия пост
# 10
Като психолог доста има какво да кажа по темата конкретно, но така или иначе същата тази информация я има всеобщо достъпна. Който има притеснения относно този въпрос - може да я намери  Simple Smile
Виж целия пост
# 11
Би могла да допълниш анкетата и за собствени спомени

katiABV, изхождайки от това, че много родители не искат да споделят дори за децата си, реших да не притеснявам и да не натоварвам излишно анкетиращите...
Благодаря ти все пак!  Hug
Виж целия пост
# 12
Момичета, добавих и опция: "Да, често" в анкетата.
Благодаря, че ме подсети basilisk Wink

Благодаря на всички ви за гласуването  Hug
Виж целия пост
# 13
гласувах!
Виж целия пост
# 14
Бих си променила гласа на Да, често - но няма вариант.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия