Подписвате ли подобна декларация? (болнични за гледане на дете)

  • 5 473
  • 9
Здравейте!
Когато взимате болничен за гледане на детето ви, попълвате ли такова нещо:
Декларация по чл. 39, ал.1 от наредба за медицинска експертиза на работоспособността за гледане на болен член от семейството??
Накратко, декларирате ли, че няма кой друг от семейството да ви гледа детето, докато е болно?

Аз доскоро не съм подписвала при нито един болничен, но последните 2 пъти ме карат да попълвам такава декларация. Първият път доста го мислих, четох наредбата и реших, че може би е оправдано - бяхме си 1 месец вкъщи заради счупена ръка. Сега за тридневно вирусче пак трябва да подписвам. А в същата наредба пише, че декларацията не се отнася за деца до 7 години, които са гледани от майката (какъвто е случая при нас).
Не, че ми е такъв проблем тази декларация, но не ми изглежда редно и чувствам се сякаш ми се натяква, че не съм била на работа тези дни...  Tired
Виж целия пост
# 1
Не са изисквали такава декларация досега. Трябваше само да попълвам молба за изплащане на болничен при временна нетрудоспособност, мисля беше приложение номер 11 от наредбата, но може и да се лъжа, понеже отдавна не съм го правила.  Thinking
Виж целия пост
# 2
Днес подписах такава декларация,но детето ми е над 7 години.Доколкото разбрах,ако детето е под 7 г. не е необходимо да се попълва.Но все пак не съм сигурна.
Виж целия пост
# 3
Бащата попълва такава декларация когато той ще го ползва и майката работи.Мисля че е за деца до 3 год.
Виж целия пост
# 4
Попълва се ако детето е над 7 г.
Виж целия пост
# 5
Попълва се ако детето е над 7 г.
Peace В противен случай не трябва да карат майката на детето на подписва подобна декларация.  Naughty
Виж целия пост
# 6
Бащата попълва такава декларация когато той ще го ползва и майката работи.Мисля че е за деца до 3 год.

Моят мъж преди 3 месеца попълва такава молба, че аз нямаше как да изляза в болничен.Но когато съм излизала, не са ми искали.
Виж целия пост
# 7
Ако детето е до 7г. и го гледа майката - не се иска декларация.
Ако е до 7г. и ще го гледа друг член на семейството - иска се.
Над 7г. - задължително се дава декларация от този, който ползва болничния.
Виж целия пост
# 8
Ами да,един път за сега съм взимала болнични и подписах такава декларация.
Виж целия пост
# 9
Дъщеря ми е на 9 и миналата седмица върнаха болничния на мъжът ми,понеже не е приложена въпросната декларация,която се пишела собственоръчно и в свободен текст.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия