Пак за здравното осигуряване- въпрос

  • 1 263
  • 21
Знам че тая тема много я дъвчихме, но отдавна не съм влизала във форума. Може би съм изпуснала някакви промени по въпроса....

Конкретно - Въпроса ми  е дали наистина хората живеещи в чужбина, които дължат суми за здравни осигуровки ги спиат на границата при излизане от БГ?
Нашия татко се е притеснил, не знам какво да му кажа.
Някой има ли актуално инфо?
Виж целия пост
# 1
Аз си бях в БГ преди два месеца,никой не ме спря на границата.Тогава ходих до НОИ и подадох декларация,че не живея в страната.Попитах ги какво ще стане с така наречените задължения и служителя ми каза да не внасям нищо за сега,защото щяло да има развитие на нещата и по всяка вероятност ще отпаднат.Преди известно време четох,че няма да има санкции за никой до 2006г,пък тогава ще видим,но трябва да се подаде декларация за да не се трупат нови задължения.
Виж целия пост
# 2
Здравей,

От три години сме в чужбина и всяко лято сме се прибирали. Никога никъде не сме подавали нищо. Никога не са ни спирали за подобни неща. Освен това чух, че въпросното изискване отпаднало, или щяло да отпада поради нелепостта си. Не се притеснявайте, пусна се такъв слух, но досега не съм чула да задължават да се плаща на границата.
Приятно изкарване в Бг!
Виж целия пост
# 3
Благодаря Ви, момичета!
Ще си успокоя мъжа!
Виж целия пост
# 4
Teopr,
можеш ли да ми кажеш псвен че попълни лично тази декларация какви още документи ти искаха за да те освободят?
Виж целия пост
# 5
Teopr,
можеш ли да ми кажеш...........

Декларацията ти я дават на място.Искат лична карта и международния паспорт.
Виж целия пост
# 6
Тази година никой не ме е спирал на границата.Само едно ще ти кажа:Все още нямат изградена единна информационна база и няма как на границата да проверяват по комтютьр кои е/не е дльжник.
Това което ме изуми беше, 4е когато аз подавах декларациа за прекратяване на здравно-осигурителните си права,от териториалното им поделение по мое местоживеене,ме препратиха в Централата на НОИ,защото нямали единна база.Е,щом те като една организация нямат,то какво остава за границата.Не се притесняваи!!!
На мен за подаването на декларацията ми искаха само ли4ната карта.Подава се в 126 стая на 1 етаж в Централната сграда на НОИ/булевард Стамболийски 62-64/.След като се вземе бланката-декларация и се попьлни се прави ксерокопие 1 бр. в близката до НОИ книжарница.Това е моят опит от НОИ през тази година.
Успех!
Виж целия пост
# 7
След като се вземе бланката-декларация и се попьлни се прави ксерокопие 1 бр. в близката до НОИ книжарница.Това е моят опит от НОИ през тази година.

На мен ми дадоха да попълня два екземпляра,явно съм попаднала на служител,който е искал да ми спести ходенето по книжарници Wink и ми поискаха паспорта за да видят дали е валиден.Това беше преди 2 месеца,но явно и те не са наясно какво правят щом има такива разлики Thinking.
Виж целия пост
# 8
Да,и ние си бяхме в БГ май месец,никой не ни е питал за тези осигуровки на границата.Но наистина трябваше да попълним тези декларации,а време не остана....дали може друг да ги подаде вместо нас?Нали искат паспорт и ли4на карта newsm78
Виж целия пост
# 9
До колкото ми е известно, се подават само лично.Аз ходих сутринта и нямаше хора,така че свърших бързо.
Виж целия пост
# 10
А това същата декларация ли е като тази за освобождаване м/у 2000-2005 или друга?
Виж целия пост
# 11
Ето тук може да проверите, дали дължите пари на НОИ:

http://healthinsurance.nssi.bg/Report_healthHtm_15_out.asp


На мен например ми иzлеzе следното:

По пациентска листа на НЗОК за месец ЮНИ 2005 година:
 
Лицето не фигурира в пациентската листа
 
СПРАВКА КЪМ 23 ЮНИ 2005 ГОДИНА

Няма данни за здравно осигуряване за този ЕГН!


Виж целия пост
# 12
Ето тук може да проверите, дали дължите пари на НОИ:

http://healthinsurance.nssi.bg/Report_healthHtm_15_out.asp


На мен например ми иzлеzе следното:

По пациентска листа на НЗОК за месец ЮНИ 2005 година:
 
Лицето не фигурира в пациентската листа
 
СПРАВКА КЪМ 23 ЮНИ 2005 ГОДИНА

Няма данни за здравно осигуряване за този ЕГН!




Аз опитах ,но не става казва ми да въведа някакъв код ама на мен ми излизат само чертички newsm78
Виж целия пост
# 13
Ето тук може да проверите, дали дължите пари на НОИ:

http://healthinsurance.nssi.bg/Report_healthHtm_15_out.asp


На мен например ми иzлеzе следното:

По пациентска листа на НЗОК за месец ЮНИ 2005 година:
 
Лицето не фигурира в пациентската листа
 
СПРАВКА КЪМ 23 ЮНИ 2005 ГОДИНА

Няма данни за здравно осигуряване за този ЕГН!




Аз опитах ,но не става казва ми да въведа някакъв код ама на мен ми излизат само чертички newsm78
[/quotе]
На мен пък ми казва,4е ЕГНто ми е невалидно  #Crazy
Виж целия пост
# 14
Ето тук може да проверите, дали дължите пари на НОИ:

http://healthinsurance.nssi.bg/Report_healthHtm_15_out.asp


На мен например ми иzлеzе следното:

По пациентска листа на НЗОК за месец ЮНИ 2005 година:
 
Лицето не фигурира в пациентската листа
 
СПРАВКА КЪМ 23 ЮНИ 2005 ГОДИНА

Няма данни за здравно осигуряване за този ЕГН!




Аз опитах ,но не става казва ми да въведа някакъв код ама на мен ми излизат само чертички newsm78
[/quotе]
На мен пък ми казва,4е ЕГНто ми е невалидно #Crazy

 smile3532 smile3532 smile3532
Теб те няма на катрата пък аз съм само чертички hahaha
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия