Туристи

  • 1 905
  • 35
Дано ги намерят скоро живи и здрави, ама какви са тия пишман туристи, и какъв е тоя водач, който е разрешил групата да се разцепи на две, защото деветима се изморили. Какви са тия неща, къде са тръгнали, да ходиш в планината не е като по Витошка.
Сега ги търсят по билото на Средна стара планина, температурата е 1 гр, гъста мъгла. Добралите се с помощтта на хижар до хижа в 9ч все още спяха. Много важно че са намалели. Много безотговорно ми се вижда поведението на всички. Едно време през соца туристите бяха по-качествени.
Бог да ги пази и дано спасителите ги намерят по-скоро.
Виж целия пост
# 1
За какво говориш? Дай някой линк....
Виж целия пост
# 2
За безотговорно поведение в планината, за работата на планинските спасители,
за рискуване на собствения живот, слушам Хоризонт.
Едно време баба ти все от линкове научаваше за кого бие камбаната.
Няма още линкове, понякога Клюкарникът изпреварва.
Виж целия пост
# 3
Прозвуча ми, като да коментираш нещо вече разказано, а пък то да липсва.  Wink
А иначе, си абсолютно прав за безотговорността на туриста.
Много самонадеяност, малко подготовка и още по- малко мисъл.
Виж целия пост
# 4
Намерили са ги.
Виж целия пост
# 5
Ето го http://www.econ.bg/news/article144598.html


П.П:35: Joy Е то аз докато се наканя- те ги налерили  Mr. Green "и той охлюва - тъгъдък тъгъдък - и в близките храсти"  Joy Joy
Виж целия пост
# 6
Да бе, слава богу. Ученици без квалифициран водач. От три дни предупреждават за влошаване на времето. Намерили ги под връх Пиргус. Интересно, кой е организаторът.
Виж целия пост
# 7
Масово се подценява планината.
Постоянно стават бели, да не говорим за през зимата...И после се плюят планинските спасители.
Виж целия пост
# 8
Безотговорността е на първо място на самите туристи. Няма как да ги накараш на сила на вървят, а само те могат да си преценят силите. Често обаче Херкокалес се надценява и ентусиазмът секва на първата хижа. Никой не им е виновен, но са изкарали акъла на маса народ. Водачът не е пъдар да ги събира като овце по ливадите. От него се иска да ги води, за да не се загубят, а не да издава нечленоразделни звуци с гега в ръка по техен адрес.
Виж целия пост
# 9
Водачът е отговорен за "пишман" туристите. Той е водач и трябва да обясни, че група в планината не се разделя - почиват, ходят, катерят се, хранят се, спят заедно и т.н. Вечер и при изгубване се пали огън, който действа както на физиката - топли тялото, така и на психиката - има надежда.
Групата се е състояла от ученици и учители, но не знам учителите като водачи ли са се явявали /дори и да не са, уж по-възрастните трябва да са запознати/.
Със съобщенията за влошаване на времето, за чий х.. са тръгнали или не са се подслонили навреме?
Виж целия пост
# 10
Отговорността е на водача.

Когато някой тръгва да води група в планината, той трябва първо да си види групата. Да я събере преди похода и да направи подробен инструктаж, за екипировката, за маршрута и за всякакви подробности.

Бях в 11 клас, когато с едни приятелки се включихме в един поход в Родопите. Оказа се, че сме 30 човека група. Това е абсурдно голям брой. Освен това повечето бяха разни тийнове, доста от които бяха тръгнали със сакове, а не с раници. Представете си зимен поход, сняг до кръста, преходи по 6-7 часа, а те със сакове  Shocked Април месец в Бургас е доста топло и някои въобще не си бяха преценили обувките и якетата, които да вземат. След първия преход доста от дечурлигата си изхвърлиха храната от багажите, защото каталясаха. На следващия ден вече им идваше да си изгризат партенките от глад.
Водачът...той е друга тема. Пиян през цялото време. А групата беше предимно от ученици. Добре, че случихме хубаво слънчево време и нямаше произшествия. Сигурна съм, че повечето от децата са намразили планината завинаги и не вярвам да се върнат пак за такъв род изживявания.
Виж целия пост
# 11

 В тази статия не пише да са намерени newsm78
 А за безотговорността на водача и учителките  нямам думи ooooh!
Виж целия пост
# 12
Най-много ме учуди, че хижарят на мястото, към което са се били запътили няколко пъти им е обяснявал точно от къде да минат и да не спират да вървят, защото опасноста е по-голяма. Но те са решили да опънат палатки и да пренощуват в планината... Shocked
Виж целия пост
# 13
Намерени са вече, статията е редактирана и с променено заглавие. Група учители и ученици тръгнали все едно на разходка в парка #Cussing out Заради такива пишман туристи, после спасителите са виновни, ако стане нещо. ooooh!
Виж целия пост
# 14
Не е имало професионален водач.
По Хоризонт два пъти казаха, че са ги намерили. Учителите са били водачи. Shocked
Хижарът ги е ориентирал по телефон, успял е да се ориентира къде се
намират и ги е упътвал. Професионалните водачи периодично карат хората си да се преблояват по колоната, в мъгла по-често.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия