Колко тъп може да бъде живота понякога

  • 3 566
  • 22
Имам едно детенце на 3 г. Нямаме помощ с мъжа ми /баби и т.н./, трудно ни е да се справяме сами, не можем да излезем никъде само двамата, изобщо всеки, който си гледа детенцето сам знае за какво става въпрос.
Обаче всички около мен вече са бременни с второ или имат такова.
И аз както си мислех, че не искам второ дете започнах много да искам. Да, обаче мъжа ми много се дразни от детето, изнервен е, и не иска и да чуе за второ. А и честно казано не знам как ще се справям сама с две деца.
Освен това живеем в много малко жилище /стая и кухня/ и ако имаме второ детенце ще трябва да купуваме и по-голям апартамент. А всичко това са разходи - жилище, две деца....Не живеем с малко пари, но не живеем и толкова охолно. Не знам как ще живеем с кредити, две деца, без помощ от никъде и т.н., но въпреки това искам да имаме още едно детенце.
Чувствам се много тъпо. Като че ли съм в някаква дупка. Непрекъснато се караме с мъжа ми, и двамата сме много изнервени, на моменти дори си мисля, че няма да сме още дълго заедно просто защото така не се живее. Хем ми е добре с него, хем не ми е.
Не знам всъщност защо пускам тая тема, не знам какъв съвет да търся, просто исках да споделя колко е тъп живота понякога...
Виж целия пост
# 1
Да, обаче мъжа ми много се дразни от детето, изнервен е, и не иска и да чуе за второ.

Защо не заминеш някъде с детето, на почивка примерно? Така ще си починете един от друг, мъжът ти може да се кротне и да не се изнервя от детето  Crazy

Виж целия пост
# 2
Живота е толкова тъп,колкото ти решиш да изглежда.Това първо.
Второ:хубаво е да са поне две деца (казвам го като майка на 2 ),но когато и двамата родители го желаят.Не му се сърди на мъжа ти ,че сега се дърпа и не иска да чуе.Нищо не ви пречи да изчакате.Хем сега детенцето ви ще порасне ,пък и вие ще се успокоите,а и ще имаш после помощ от страна на голямото,което не е маловажно в ситуация когато няма откъде другаде да очакваш помощ.Недей изнервя допълнително нещата.За всяко нещо си има време.Моите деца имат почти 7г разлика.Ами каката си ми беше добре дошла в грижите за малкия.Сега му е като втора майка.Случвало се той да е болен ,аз на работа ,мъжа ми на работа,тя му дава лекарствата ,храни го,грижи се за него в къщи.
Така че успокой малко топката .
 bouquet
Виж целия пост
# 3
Животът е прекрасен. И с всеки изминал ден ми се струва, че става все по-хубав. Щастливите хора виждат това, което имат, нещастните виждат само това, което нямат. Какво ти липсва? Имаш семейство, имаш дете, имаш дом. И на нас не ни помагат бабите, не защото не искат, а защото ние с мъжа ми не искаме друг да ни гледа детето. Справяме се с всичко сами. И сме радостни от този факт. За второ още ни е рано, въпреки че сме на по 31 години. Дори и след 10 години не смятам, че ще е късно. В живота печелят тези, които имат търпение. Има време за всичко.
Виж целия пост
# 4
Аз имам огромна помощ от едната баба, така че не съм точно в твоето положение. За мен начина да се гледат деца е да се работи много, за да се разчита на детегледачка и да се осигурява максимално всякакво удобство за гледането им. Винаги съм била наясно, че две деца изискват много, но смея да кажа, че си е точно въпрос на желание на родителите. Искат ли те, начин се намира. Няма кой да осигури всичко на децата, освен нас самите и аз друг начин, освен с работа не съм открила засега. Да се откажеш от второ дете, защото ти е малко жилището - не го разбирам. Човек да не би да изкарва цял живот в 1 жилище - сега си в него, утре се местиш в друго и така.

Виж, ако мъжът ми не беше навит, аз нямаше да се реша да родя второ - признавам си.

Виж целия пост
# 5
Не знам как ще живеем с кредити, две деца, без помощ от никъде и т.н., но въпреки това искам да имаме още едно детенце.
Трудно, но не и невъзможно, щом
Цитат
....Не живеем с малко пари, но не живеем и толкова охолно.
Виж целия пост
# 6
... Непрекъснато се караме с мъжа ми, и двамата сме много изнервени, на моменти дори си мисля, че няма да сме още дълго заедно просто защото така не се живее. Хем ми е добре с него, хем не ми е.
...

Още едно дете няма да реши проблемите нито да укрепи брака ви.
Виж целия пост
# 7
depr21, изчакайте с второто дете това ми е съвета. Всеки е изпадал в дупки, важното е да не се дозакопаваш още по-дълбоко в тях. Няма ли възможност поне за един уикенд в месеца да оставяте детето на някого за да сте само двамата? По мое лично мнение двойките имат периодична нужда от усамотение за поддържат връзката си топла...
Виж целия пост
# 8
Такааа, явно в основата на всичко е,че сте изнервени. Мъжът ти се дразни на детето  Shocked, ти се дразниш на него и т.н. Защо не внесете някаква промяна, нещо, което да ви мотивира, да ви сплоти. Примерно- купете по-голямо жилище. Не бързай да ме опровергаваш.  Stop Това ще е сериозна промяна и то към по-добро. Може да ви е трудно в началото , ще изплащате кредит, но вноските не са толкова големи( нали имате някакво жилище). Това ще ви мотивира,  ще се сетите наново да мечтаете заедно и да правите общи планове. Същевремено- по-голямо пространство за всички.  Peace От опит съдя,че чисто физически малкото пространство пречи и изнервя, а вие сте си доста, всеки има нужда да диша. А като се поуспокоят нещата, като намалее първоначалната еуфория ще може да се мисли и за второ дете( дано!).  Hug Но тогава ще сте сплотени и ще имаш пълната подкрепа и на съпруга си, което си е важно. За да не кажеш , че си съчинявам- ние сме на квартира и изплащаме и кредит, бабите ми са по морето ми е напълно ясно за какво говориш.
Помисли, ти най-добре знаеш как стоят нещата при вас, но си е някаква идея.  Peace
Виж целия пост
# 9
За да бъде отгледано едно дете така, че да се чувства щастливо то трябва на първо място да бъде желано от двамата си родители. Всяка една ситуация, в която единия се "дърпа" се отразява пагубно на детето. Почакай малко. Успокойте се. Разбери защо се изнервя от детето мъжа ти. Трудно е да се гледа дете понякога, но чак пък да се изнервя... И то този, който по-малко се занимава с него. Поговорете, измислете нещо разтоварващо за тримата, направете някоя уикенд-ова екскурзия, интимна (е, почти де) вечеря на свещи и т.н. Това че детето е постоянно с вас би трябвало само да ви радва.
Аз никога не бих си оставила детето, за да излезем само двамата. Откакто се е родила излизаме тримата. Е, не ходим вече по клубове, но си седим до 23,30 на гости или ресторант без проблем.  Детето не е бреме, факта, че имам малко търчане и непрекъснато наблюдаване къде точно ще се покрие не ми е разваляло удоволствието.
Виж целия пост
# 10
Гледала ли си "Животът е прекрасен" на Роберто Бенини? Препоръчвам го! Peace
Усмихни се! Животът наистина е прекрасен,дори в най-тежките си моменти. Нямаме много време на този свят,за да го губим в депресиращи емоции.Усмихни се,моля те! Hug
Виж целия пост
# 11
   Знаеш ли, и аз /ние у нас/  съм  като тебе.Разликата е само, че имаме голяма къща, ама тя реве за ремонти от край до край.И затова сме все без пари и със заеми.Тая година за пореден път почивката ни се размина, а малката  иска и все говори за морето.Чак ми се плаче.Едва смогвам да й купувам дребни нещица, плодове, сладки.И до там.ВСички наоколо имат по две деца вече.Как го правят ooooh!, ума ми не стига.Как си го позволяват?Все говоря, че не искам второ, но не е вярно, не искам да е самичка.Обаче, като се замисля, правя каквото ми е по силите, работя, опитвам.Е,  каквото зависи от мене го правя.Но не съм Господ.И  започвам да приемамм живота  така, както си е.А кой да ти каже като губиш, какво печелиш всъщност.Вероятно така е по-добре и така е трябвало да стане.   
   Бъди оптимистка.не може все да е зле, а след лошото идва  добро.
   
   Защо се чудите, че мъжа й се дразни от детето.Съвсем нормално е.И съм сигурна, че не  точно детето го дразни, а безизходицата, а той проектира  това раздразнение в/у   малкото и беззащитно човече.Особено ако е уморен и изнервен.
Моя умира  за малката, обича я много, но понякога го изнервя страшно.Децата го умеят това, но майките не го усещат така, както бащите.
Виж целия пост
# 12
Искала второ детенце.....а искаш ли да ти дам моето второ детенце за три дни,много бързо ще ти се изпари желанието за друго дете!  Whistling
А мъжа ти к'во го бавиш още....като не се разбирате и не ще второ детенце....Сменяй го бе!
Вземай друг с който да се разбирате и да иска още деца.Роди му и на него едно и готово.Ам'ч тъй де! Mr. Green
Виж целия пост
# 13
Прочетох темата два пъти, както и коментарите. Чудя се понякога на странните женски разбирания за живота...

Искаш второ дете, защото всички други имат. Т.е. могат да си го позволят, а ти - не. Затова го искаш два пъти по-силно. Не, защото имаш нужда да се грижиш за две деца. Не, защото можеш да си позволиш две деца. Не, защото с мъжа ти желаете да имате семейство с две деца. Просто, защото другите правят така. Както имат по-скъпа кола, по-голям дом, по-охолен живот.
Не смяташ ли, че подобна стъпка ще влоши още повече безизходицата, в която се намирате?
Мъжът ти се дразни от детето, не защото не го обича или не го иска, а защото му е трудно. И вместо да се погрижиш да се почувствате по-добре, ти настояваш да затънете в неща, за които не сте готови...

Не ме разбирай погрешно. Не искам да те критикувам. Децата са дар, за тези, които са готови за тях. Деца се гледат и с малко и с много, стига да са искани. При вас, желанието за второ дете го има само в единия. И то от странни подбуди - да имаме нещо, което имат и другите.
Ако искаш да излезете от тази дупка, се погрижи за вас двамата, за хармонията в семейството, за любовта между двама ви.

И странните съвети да се забатачвате в дългове или изпразване на спестяванията за по-големи жилища, няма да ви дадат това от което имате нужда - интимност със съпруга, изтупване от прахта на любовта и разбирателството, които сте загубили покрай грижите и ежедневните битовизми.

Ако искаш да си щастлива, погрижи се за вас двамата. Не търси нови отговорности и грижи. Когато му дойде времето и двамата ще сте готови за второ дете. Защото детето се ражда, за да ви прави щастливи, а не да решава проблеми.

 
Виж целия пост
# 14
Прочетох темата два пъти, както и коментарите. Чудя се понякога на странните женски разбирания за живота...

Искаш второ дете, защото всички други имат. Т.е. могат да си го позволят, а ти - не. Затова го искаш два пъти по-силно. Не, защото имаш нужда да се грижиш за две деца. Не, защото можеш да си позволиш две деца. Не, защото с мъжа ти желаете да имате семейство с две деца. Просто, защото другите правят така. Както имат по-скъпа кола, по-голям дом, по-охолен живот.
Не смяташ ли, че подобна стъпка ще влоши още повече безизходицата, в която се намирате?
Мъжът ти се дразни от детето, не защото не го обича или не го иска, а защото му е трудно. И вместо да се погрижиш да се почувствате по-добре, ти настояваш да затънете в неща, за които не сте готови...

Не ме разбирай погрешно. Не искам да те критикувам. Децата са дар, за тези, които са готови за тях. Деца се гледат и с малко и с много, стига да са искани. При вас, желанието за второ дете го има само в единия. И то от странни подбуди - да имаме нещо, което имат и другите.
Ако искаш да излезете от тази дупка, се погрижи за вас двамата, за хармонията в семейството, за любовта между двама ви.

И странните съвети да се забатачвате в дългове или изпразване на спестяванията за по-големи жилища, няма да ви дадат това от което имате нужда - интимност със съпруга, изтупване от прахта на любовта и разбирателството, които сте загубили покрай грижите и ежедневните битовизми.

Ако искаш да си щастлива, погрижи се за вас двамата. Не търси нови отговорности и грижи. Когато му дойде времето и двамата ще сте готови за второ дете. Защото детето се ражда, за да ви прави щастливи, а не да решава проблеми.

 
Peace Много добре казано!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия