Кое е по-важно за вас?

  • 2 353
  • 34
Не си спомням дали е имало такава тема тук, ако е имало - извинявам се. Напоследък често мисля за това и реших да ви попитам. От собствен опит, а и от дългогодишни наблюдения върху връзките на хората около мен, се убедих, че почти винаги единият обича повече. Другият се оставя да бъде обичан. Защо е така - не знам. Като върнах лентата назад, установих, че май-май аз съм била по-обичащата, по-жертвоготовната, по-приспособяващата се, по-търпеливата, по-даващата..... Не съжалявам, разбира се, това ми е носило удовлетворение, а и хората до мен са се чувствали добре и също са ме обичали.  Въобще - в това няма нищо лошо и предполагам, че е естествено. Просто се зачудих как ли бих се чувствала в обратната ситуация. Навремето моя близка ми каза "по-важно е не ти колко обичаш мъжа ти, а той теб да те обича повече". Измерването на силата на любовта, която изпитва и дава един човек е трудно нещо, освен ако няма явна и очевидна разлика от тази на другия. Въпросът ми е: как е при вас и смятате ли, че твърдението на моята близка е вярно? Кое е по-важното за вас - да обичате или да ви обичат? Знам, че идеалният вариант е да се обичаме еднакво силно и всеотдайно, но.....възможно ли е изобщо това? Не питам тези с пресни, бурни и все още еуфорични връзки, а тези с улегнали, продължителни партньорства или бракове. Желая на всички много здраве, късмет и любов! Hug
Виж целия пост
# 1
Има нещо вярно. Когато не е голяма разликата е нормално, но когато всичко е едностранно - води до умора....
От собствен опит, а и от дългогодишни наблюдения върху връзките на хората около мен, се убедих, че почти винаги единият обича повече. Другият се оставя да бъде обичан. Защо е така - не знам. Като върнах лентата назад, установих, че май-май   аз съм била по-обичащата, по-жертвоготовната, по-приспособяващата се, по-търпеливата, по-даващата.....  Просто се зачудих как ли бих се чувствала в обратната ситуация. Навремето моя близка ми каза "по-важно е не ти колко обичаш мъжа ти, а той теб да те обича повече". Измерването на силата на любовта, която изпитва и дава един човек е трудно нещо, освен ако няма явна и очевидна разлика от тази на другия. Въпросът ми е: как е при вас и смятате ли, че твърдението на моята близка е вярно? Кое е по-важното за вас - да обичате или да ви обичат? Знам, че идеалният вариант е да се обичаме еднакво силно и всеотдайно, но.....възможно ли е изобщо това? Не питам тези с пресни, бурни и все още еуфорични връзки, а тези с улегнали, продължителни партньорства или бракове. Желая на всички много здраве, късмет и любов! Hug
След 14 години май започнах да мечтая аз да съм по-обичана, по-обгрижвана........ Да изживея и аз това.
Нали всичко в този живот се връща - та сигурно ще го изпитаме.
Виж целия пост
# 2
Напълно съм съгласна, че винаги в една връзка единият обича повече и така е от самото начало на връзката. Този, който обича повече, е по-щастлив, но е по-уязвим и страда повече. И дали ще оцелееш във връзка, в която ти обичаш или теб те обичат, зависи какъв тип човек си. Аз лично за себе си отдавна съм разбрала, че трябва мен да ме обичат повече. Друг тип връзка ми носи повече негативни, отколкото положителни емоции. Имала съм и такива връзки и се радвам, че съм ги прекратила, макар да съм била много влюбена.
Със сегашния ми приятел сме заедно от десет години, имаме и дете и мога да кажа, че той е правил и продължава да прави повече компромиси от мен, понякога само за да задоволи някой мой съвсем ненужен каприз. Но той е такъв тип човек, който винаги трябва да се грижи за някой и с жена, която го обича повече, отколкото той нея, не би бил щастлив.
Аз съм спокойна и щастлива и знам, че каквото и да направя и реша ( естествено без изневяра или нещо подобно), той ще застане до мен и ще ме подкрепи, дори да трябва да пренебрегне някои свои интереси.
Виж целия пост
# 3
Това , че на теб ти се струва ,че някои те обича по-малко не означава ,че е така. Може на човека от другата страна да е дал цялата си безкрайна обич.
Виж целия пост
# 4
Чудя се какво да напиша, защото е обширна темата ти....
Накратко, ще споделя собствен опит: По щастлива и пълноценна съм се чувствала, когато аз съм обичала по- силно. Не по- спокойна, обаче. Ако това е целта, да те обичат повече си е за предпочитане. То пък, в известна степен и след известно време, леееекичко доскучава, така че...... А бе жени, няма угодия! Laughing
Виж целия пост
# 5
Няма никакво значение ако разликата не е очебийна. Нали се обичаме, а кой колко и с капкомер не може да се измери  Grinning
Виж целия пост
# 6
b_ivanova Боби, то това, че всичко се връща, обикновено се разбира за лошото, което някой е направил, ама ако важи и за хубавото - дай Боже, дай Боже!!! Grinning
Reme, права си, че онзи, който обича повече е по-уязвим и повече страда. Може би си постъпила съвсем разумно, прекратявайки връзки, в които ти си била този човек. Разбирам, че си голяма късметлийка с този мъж, който в момента е до теб. Но такива мъже са рядкост, за съжаление.
Bebe_efi, разбира се, че не означава. Просто способностите ни да обичаме и да се отдаваме на другия се различават, но на кой не му се иска той да е този, който получава повече?! Wink
Северина, здрасти мила! Hug Обширна е темата, вярно е. От прочетеното досега везните наклоняват на мнението, че май е по-добре ние да сме по-обичаните, а? Wink Няма угодия, да! Joy
Erica, не може да се измери с капкомер любовта, но фактът е, че единия обича повече. Отстрани може и да не личи, но този, обичащия по-силно, винаги ще се чуди защо така...... И аз се чудя. Thinking
Виж целия пост
# 7
За мен е по-важно аз да обичам с цялата си душа (разбира се, когато получавам любов от човека насреща). Защото в предишната ми връзка аз бях по-обичаната, но това не ме правеше по-щастлива. Но сега... самото усещане да искаш да дадеш вместо да получиш... то осмисля връзката.
Не мога да кажа кой от двамата обича повече в нашия случай, ако има разлика, тя не е осезателна. Достатъчно ми е да знам, че аз давам цялото си сърце. И се радвам, че получавам същото насреща.
Виж целия пост
# 8
Като се замислих ми стана забавно - първият ми приятел ме обичаше много, аз него... не особено. По втория бях лудо хлътнала, но той ме предупреди, че няма кой знае какви чувства към мен. И двете ситуации в един момент започнаха да ме измъчват. Със сегашния ми приятел вече 3 години съм убедена, че се обичаме еднакво силно. Това е единственият напълно удовлетворяващ вариант според мен. Другото са половинчати неща, колкото и да изглежда хубаво да обичаш много или пък теб много да те обичат.
Виж целия пост
# 9
Мисля че, жените и мъжете обичат по различен начин. Верно е че има връзки в които единия е консуматор, но............ едва ли издържат дълго. Аз влагам в съпруга си всичката емоция на която съм способна, а от съобщенията които той ми изпраща смятам че той също. Преди да го срещна имах доста дълга връзка / 10 г. / но отношенията ни бяха по скоро партньорски, спокойни, неемоционални. Смятах че ми е добре така, може би бях и малко консуматор защото влагах усилия да я има тази връзка но емоциите си ги спестявах. Сега обаче нещата са много различни, и с времето стават все по хубави. Не е важно за мене той да ме обича повече, важно е да изпитва тръпката която изпитвам и аз, това значи че сме на една вълна. Разминем ли се............... всичко свършва. Също така много ми е важно синът ми да живее с мъж който обича майка му и го показва, за да се научи че в чувствата няма нищо срамно, и страхотно в едно семейство да има много любов а не сдържаност и хлад.
Виж целия пост
# 10
Колелото се върти и не може цял живот да си все от едната страна...
Виж целия пост
# 11
Дори и пред мен самата не ми се иска да си призная , но е факт- мисля ,че ще се чувствам по-щастлива,ако той ме обича повече .........спокойствите,което ще ми осигури по този начин ще ми помогне да отдам на 100% сърцето и вниманието  Heart Eyes
ПП не си спомням коя ,но една от Вас беше написала под аватара си нещо от сорта :"Обичам да обичам,но най-обичам да ме обичат" Blush Heart Eyes
Виж целия пост
# 12
Мисля, че Ерика е най-права Rolling Eyes Аз винаги съм си мислела, че съм по-даващата, по-задълбочената, въобще по Laughing Веднъж обаче коментирахме точно тази тема с приятели, наши общи, и направо ми се изсмяха...В очите на хората аз съм една малка глезла с невероятно търпелив и обичащ съпруг, който й ходи по гъза hahaha И след този разговор и аз не знам кое е вярното Mr. Green
Виж целия пост
# 13
Гризанка, аз просто не мога да преценя- всеки прави за другия каквото може, всеки се нервира на другия понякога... Ако някой ми каже отстрани как седят нещата- ок, аз просто нямам представа.  Rolling Eyes

Разбира се, случвало ми се е преди да е очевадно, че аз обичам повече или обратното. Но за сегашното си положение наистина нямам отговор...
Виж целия пост
# 14
Не слагам любовта си на кантар и не я съизмервам.
Няма значение кой кого повече обича, кой дава повече и кой по-малко.Важно е да сме щастливи зедно.
Освен това различните хора по различен начин изразяват и чувствата си. Има хора, които просто не са толкова емоционални, което не означава, че обичат по-малко.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия