"Бойните" кучета в чужбина?

  • 3 062
  • 12
През няколко къщи от нас се нанесоха нови съседи.
Естествено, както идва ясно от името на темата, двойката стопанисва две от най-популярните "бойни" породи кучета - Pit Bull  и Staffordshire bull terrier.
И ,отново естествено, днес сутринта точно под прозореца ми тия "прекрасници" се сдъвкаха с някакъв териер. Нямаше пострадали, но имаше квичене, викове, крясъци - сещата се за какво говоря.
Сега гледам съседката излиза на разходка с единия пес и , още веднъж естествено, познайте дали кучето е с намордник.

Как е при вас въпросът със свободното движение на подобен тип домашни любимци?
Виж целия пост
# 1
Сърфке, БИ трябвало да са ЗАДЪЛЖИТЕЛНО с намордник и повод.Казвам БИ,заЩото съм виждала и БЕЗ. Тук глобата за ку4е от така наре4ените бойни породи без намордник и повод на публи4но място е 3098 еври ( много бих искала да знам статисти4ески на колко хора е била наложена откакто е приета наредбата,която я регламентира Crossing Arms ).
СъЩо така собствениците на такива породи ку4ета трябва да са задължително на навърШени 18 години,психи4ески здрави,неосъждани и тн. СъЩо така трябва да имат задължително склЮ4ена застраховка за ку4ето.
Ти не можеШ ли да попитаШ лЮбезно въпросната дама дали аджеба би и било възможно да си разхожда лЮбимеца "обезопасен" по съответния за това на4ин или директно да се информираШ във ваШата обЩина ( предполагам 4е има съответния ветеринарен или евентуално санитарен отдел ) как се процедира в такива слу4аи, дали е нужно да се сигнализира на полиция или на когото трябва за да се принуди дамата да спазва реда  newsm78
ПиШа ти го като бивШа собствени4ка на Ротвайлер,знам за какво става дума.... Peace
Виж целия пост
# 2
Задължително с каишка за всякакви породи, плътно до стопанина обикновено за големите кучета.
Гледала съм немска овчарка (не е моя, на близки). Забранявах да се пипа от други хора, когато са ме питали може ли да я погалят. Ако е дете и настоява разрешавах само по гърба- далече от главата на животното. Кучето беше обучавано да се подчинява на заповеди. Намордник не е задължителен. Виждала съм изключително рядко.
Виж целия пост
# 3
Задължително с каишка за всякакви породи, плътно до стопанина обикновено за големите кучета.
Гледала съм немска овчарка (не е моя, на близки). Забранявах да се пипа от други хора, когато са ме питали може ли да я погалят. Ако е дете и настоява разрешавах само по гърба- далече от главата на животното. Кучето беше обучавано да се подчинява на заповеди. Намордник не е задължителен. Виждала съм изключително рядко.


Ники,тук намордника е задължителен само за така наре4ените опасни породи.Това е списъка ако някой го интересува:

American Bulldog;

Cane da pastore di Charplanina;

Cane da pastore dell'Anatolia;

Cane da pastore dell'Asia centrale;

Cane da pastore del Caucaso;

Cane da Serra da Estreilla;

Dogo Argentino;

Fila brazileiro;

Mastino napoletano;

Perro da canapo majoero;

Perro da presa canario;

Perro da presa Mallorquin;

Pit bull;

Pitt bull mastiff:

Pit bull terrier;

Rafeiro do alentejo;

Rottweiler;

Tosa inu.



Немската ов4арка не спада към тях.Но повода е задължителен на обЩествени места за вси4ки. Peace
Виж целия пост
# 4
Ди Рокче, реших да те послушам и да поговоря първо със собствениците. Разбиращо кимаха с глава и казаха, че вече ще ги водят до "кучешката" полянка на къс повод...Да видим Thinking.
Виж целия пост
# 5
Сърфи,
Понеже нашата земя е различна от вашата, погледни тук за по-конкретна информация. Иначе общото правило е намордник, а не къса каишка. Съответните породи са достатъчно мощни физически за да се изтръгнат заедно с повода от водача си и тогава става сериозно.

В Хамбург си водим кучетата задължително на повод навсякъде с изключение на специалните кучешки поляни, които са обозначени като такива. Бойните кучета обаче навсякъде са с намордник. Има опция да се положи тест за примерно поведение, който дава право на собствениците им да ги разхождат свободно. В такъв случай се издава специално удостоверение, което се показва при поискване.

Кажи на веселяците при вас, че искаш да видиш кучетата с намордници И каишки. Ако срещнеш съпротива, има служба за домашните любимци към всяка община. Едно телефонно обаждане е достатъчно, придружено с кратко описание на ситуацията. Ако се е случило някой преди теб да се е оплакал по същия повод, отнемат кучетата, а собствениците отнасят глоби.
Виж целия пост
# 6
при нас не е прието да се гледат животни в града,най много някой пудел,но това е по скоро изкл\4ение,и то винаги на каишка
ина4е бойните ку4ета са основно по вилите,но не ги пускат навън
Виж целия пост
# 7
Сърфи, ако не сложат намордник, който според мен е задължителен точно за тези породи, то можеш спокойно да подадеш оплакване в Орднунгсамта и да ги насадиш да си платят глоба.
Все пак в квартала Симона не е единственото дете, предполагам. Направо изтръпнах, докато четях, защото съм виждала на какво са способни тия песове.
Виж целия пост
# 8
И аз си имам едни такива съседи с Ротвайлер, не само че няма намордник ами и е без каишка. Сега и втори Ротвайлер са си взели  newsm43
Понеже са ни познати не ме взимат изобщо на сериозно, като им кажа за каишка И намордник.


И специално за първият им Ротвайлер, зная със сигурност, че един ден ще откачи...
Виж целия пост
# 9
Момичета, благодаря за включването на всички и полезната информация.
Съвсем сериозно ще ги "помоля" да добавят намордник в декорацията на кучетата, а ако откажат директно отивам в Амта и при полицаите.
Аз също имам 2 ротвайлера в София, но свободно се разхождат само в градината. На вън винаги са с намордници и повод.
Хич не ми се ще да чакам да се случи нещо с някого(не дай боже), а и доколкото разбрах собствениците на кучето, с се сбиха онзи ден са се оплакали вече, така че не би трябвало работата да се забави и забрави... Rolling Eyes
Виж целия пост
# 10
В Испания си ги водят не само без намордници,ами и без каиШки.Не вси4ки,но има много изклю4ения.
Онзи ден трябваШе на бегом да се изнесем от детската плоЩадка,заЩото дойде един с две ку4ета,едното пит бултериер и си ги пусна най спокойно. Rolling Eyes Глоби трябва да им се правят ,така само Ще се нау4ат.Ама като я знам полицията тука...остави се.
Виж целия пост
# 11
Сърфи,
Понеже нашата земя е различна от вашата, погледни тук за по-конкретна информация. Иначе общото правило е намордник, а не къса каишка. Съответните породи са достатъчно мощни физически за да се изтръгнат заедно с повода от водача си и тогава става сериозно.

В Хамбург си водим кучетата задължително на повод навсякъде с изключение на специалните кучешки поляни, които са обозначени като такива. Бойните кучета обаче навсякъде са с намордник. Има опция да се положи тест за примерно поведение, който дава право на собствениците им да ги разхождат свободно. В такъв случай се издава специално удостоверение, което се показва при поискване.

Кажи на веселяците при вас, че искаш да видиш кучетата с намордници И каишки. Ако срещнеш съпротива, има служба за домашните любимци към всяка община. Едно телефонно обаждане е достатъчно, придружено с кратко описание на ситуацията. Ако се е случило някой преди теб да се е оплакал по същия повод, отнемат кучетата, а собствениците отнасят глоби.

О,да,аз съм имала такъв слу4ай. Embarassed Хем оЩе бръмбара беШе "малък" ( ама тежеШе колкото мен,де  Mr. Green ). Бяхме излезли на разходка през зимата и имаШе сняг доста. НаШия глуп4о видя една котка и като драсна ( действието се развива в София,в непосредствена близост до бул.България ).Аз оба4е стиснах повода,заЩото а го бях пуснала,а беШе изско4ил на булеварда.И естесвено паднах и той ме повла4и малко по снега ( добре ,4е го имаШе де,Щото на асфалта не знам дали Щях да издържа  ooooh! ),но слава Богу котката се изгуби от погледа му и той се спря. След този слу4ай сменихме наШийника със строг и ходихме малко на у4илиЩе за добро поведение,4е инак не знам как Щяхме да го удържаме.
Ох,стана ми едно тъжно като си спомних за него..... Sad 
Виж целия пост
# 12
Напоследък често виждам такива кучета да се разхождат без намордник и каишка недалеч т детски площадки, а по принцип уж тези аксесоари са задължителни. Даже някои породи уж ги забраниха във Фр, но реалнстта е далеч от законите, за съжаление.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия