Гънки на краченцата

  • 7 034
  • 22
Писах и в друга тем ,но мисля до пиша и тук.Водихме дъщеря ми когато беше на 5ми 20 дена на ортопед,след като педи на ми беше казала,че ми се полага такъв преглед и случайно разбрах.Взех  си направление и отидохме.Лекарят ни прегледа и каза,че всичко е наред.Но след като попитах за снимка,той ми отговори,че е малка за рентген и голяма за ехограф.Зарадвх се на отговора му.Но от два дена забелязвам,че едната гънка (горе на краката) на десния крак се поскрива,за сметка на другата ,която е по дълбока.даже когато се обърне по корем тази подебелата отзад си личи доста ,а другата липсва.Имам ли повод за притеснения и ако има проблем дали ще може да се помогне защото вече сме на 7 месеца?моля ви ако някой е имал подобно нещо нека сподели ,че много се притеснявам.
Виж целия пост
# 1
Това, което мога да кажа е, че нашето дете също е с различни гънки.
Водила съм я 3 пъти на ортопед - всичко било ок.
Драганов щеше да ме бие като заявих, че май едното й краче е по - късо от другото.
Измести й ги и ми показа, че "ето, сега пък другото е по - късо.."
На въпроса за гънките каза, че не е повод за притеснение, нито някаква мярка.
Друго незнам.
Виж целия пост
# 2
На въпроса за гънките каза, че не е повод за притеснение, нито някаква мярка.
Точно. Детето ти не е фабрично скроено и ушито на машина. Щом ортопед е казал, че вс. е наред, значи е така. Ако все пак много държиш и не можеш да се успокоиш по друг начин, вземи второ мнение.
Виж целия пост
# 3
Ако това много те притеснява потърси второ мнение.
Иначе и при сина ми гънките не бяха еднакви, но е напълно здрав.
Виж целия пост
# 4
Изобщо не съм му сравнявала гънките. Ортопеда на контролния преглед каза, че вс. е наред - и толкоз.
Виж целия пост
# 5
На нас Алексиев ни каза,че има бебета с гънка(и) само на едното краче! Peace
Гънките не били никакъв критерий!
Чудя се защо пък не са ви гледали на ехо?! newsm78И малката беше на 5,5м. и я прегледа ортопеда съвсем обстойно. Peace
Виж целия пост
# 6
Нормално е двете крачета да са различни, частите на тялото ни не са еднакви. Не се притеснявай излишно Peace
Виж целия пост
# 7
Ох мамчета благодаря ви че сте толкова мили  и бързи че да ме поуспоките малко.И аз все се чудих защо не ни прати на снимка .А ако знаете какъв панаир вдигнах на мъжът ми -щото той викаш дай да отидем по ЗК,а не при Райков.Така съжалявам,но ще потърся и неговото мнение.Мале като се зачетох за каиши и тем подобни ми стана още по лошо. Shocked
Виж целия пост
# 8
Еееееееее, сигурно лекаря нямаше да скрие от вас ако има проблем само защото сте с направление от ЗК Wink
Виж целия пост
# 9
Водих сина ми на ортопед когато беше на 20 дни и 6 месеца.
И двата пъти му правиха контролен преглед на тазобедрените стави с ехограф.
И ортопеда ме предупреди,че дори и да има различия в гънките,няма да е повод за притеснение.Защото ставите се развиват добре.

Виж целия пост
# 10
Няма за какво да се притесняваш. Различие в гънките на крачетата не е признак за наличие на проблем.
Виж целия пост
# 11
...........
Чудя се защо пък не са ви гледали на ехо?! newsm78И малката беше на 5,5м. и я прегледа ортопеда съвсем обстойно. Peace

При нас също  Peace

И на Миша гънките са различни, ортопеда каза, че няма проблем при нея, но по принцип говорят за ..... незнам си какво (не помня какво беше)  Embarassed
Виж целия пост
# 12
При Дани и Мони гънките на крачетата съвпадаха.
На Ива обаче едната се разминаваше леко с тази на другото краче.

Разминаването на гънките не е критерии, въпреки, че когато има някакъв проблем, гънките обикновено се разминават.

Педиатърката ни каза, че според нея всичко е наред, но за да се успокоя - ако искаме да отидем на ортопед.
Бяхме при Алексиев (частен прием, но той и не работи със здравната каса), прегледа я, огледа я и на ехограф и каза, че всичко е наред. Имам си и снимков материал.
Повече не съм се притеснявала.

Виж целия пост
# 13
Иди и при друг ортопед за твое успокоение. И нашите гънки бяха различни. Гледаха ни на ехограф на около 4 м. и казаха, че всичко е наред.
Виж целия пост
# 14
Водих бебка като беше на 40 дни, гледаха я на ехограф  и всичко беше ОК, като препоръката беше да се правят упражнения, които доктора даде. По негова препоръка трябваше да отидем на контролен преглед на 8 месеца. Бях се притеснила, че гънките се разминаваха и ми се струваше, че едното краче е по-късо. Направо психясах от това.
Като отидохме се оказа, че всичко е наред.
Ако те притеснява нещо я заведи на ехограф. Мисля, че е най-добре да се гледа на ехограф, за да си напълно сигурна. Виждам, че си от Варна, така че може да отидеш при д-р Райков в МЦ Плюс на ул. "Раковски". Той май е най-добрия детски ортопед във Варна - разпитвах доста преди да избера лекар, а и препоръката на педиатърката ни беше също за него. Ако искаш телефон пиши ми на лични.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия