Наддаване на кърмено бебе

  • 1 622
  • 11
Притеснена съм, защото за първия месец бяхме наддали 1кг, а за последните 10 дни - едва 140г Rolling Eyes. А нормите за наддаване при кърмени бебета от 0-4мес минимално са 156 грама на седмица, което прави 22 грама на ден
Започнах да храня по на често през деня. Защото нощем си спи и се буди по веднъж. Ако пробвам да я събудя, най-много да заспи на гърдата ми. В рамките на 3 часа давам само от едната гърда, след това ги сменям. Освен това пия много течности, лактогонен чай, бирена мая и ям овесени ядки. Кажете ми какво друго мога да направя да подпомогна лактацията и да се надявам, че бебка ще наддаде повече следващите 20 дни newsm78 Пък и понататък, живот и здраве Praynig
Виж целия пост
# 1
Не виждам защо се притесняваш толкова. Не може всички бебета да влизат в определени норми. Щом бебето е спокойно, пълни памперсите редовно според мен няма място за притеснения.
Виж целия пост
# 2
Не си усложнявай живота с мерки и статистики. Води се по бебето, не по кантара. Ако хапва, пълни памперсите и е спокойно нямаш причина за безпокойство. Кърмените бебета растат скокообразно. Синът ми за 2 седмици е качвал и 900 гр и 200гр - няма да си убия детето, че не качва колкото изисква статиятиката я Simple Smile.
За 10 дена детето ти е качило 140гр - това никак не е малко.
От друга страна топлото време може и да води до успиване на бебето. Кърми често, не предлагай друго различно от кърма и се води от бебето. През нощта не е нужно да събуждаш бебето - подай му зърното и то инстинктивно ще засуче. Научи се да кърмиш легнала и тогава няма да е необходимо да ставаш през нощта и ще можеш да се наспиваш  Peace
Успех!
Виж целия пост
# 3
аз мисля, че бебто ти наддава добре.
пробвай да хапнеш диня. при мен има ефект. вареното жито също помага.
Виж целия пост
# 4
Не виждам защо се притесняваш толкова. Не може всички бебета да влизат в определени норми. Щом бебето е спокойно, пълни памперсите редовно според мен няма място за притеснения.


и аз така мисля.
освен това бебетата не наддават плавно а скокообразно, това, че за 10-тина дни не е наддало 200 грама а "само" 140 не е повод за притеснение. после ще си навакса
Виж целия пост
# 5
  Така е.Не може всички да наддават по план! LaughingЗа увеличаване на кърмата-диня,шопска салата с много лук,сирене и зехтин,ориз,хляб,всякакви плодове,течности,супички...Редовно хранене и поспиване,колкото е възможно. PeaceЧайчетата вършат чудесна работа.Аз си правех отвара от семена на копър-една супена лъжица в един литър вода.И с анасон също става,рецептата пак е същата.
Виж целия пост
# 6

пробвай да хапнеш диня.
някъде 4етох, 4е динята при4инява колики.  Thinking
Виж целия пост
# 7
Така бяхме при педи. Между другото споменахме и за наддаването. Каза, че за 2 седмици трябва да наддава минимум 400г. Препоръча ми да кърмя от двете гърди по 10 мин на 3 часа. Бебка щяла да си изсуче, каквото й трябва. Аз естествено си модифицирах нейната препоръка и храня от двете гърди, но по-дълго време, докато заспи или видя, че е сита и по-начесто. Дали постъпвам правилно newsm78
Виж целия пост
# 8
Ние сме на 3мес и сме наддали по-малко от твоето бебче.Не виждам защо се притесняваш? Та не всички бебета са еднакви.!
Ако не реве още за храна - значи кърмата му стига.
А педиатрите само това и чакат! Не ги слушай много, все пак те са длъжни да ти кажат, пък ти си преценявай.
Виж целия пост
# 9
Гали, не оставяй детето да заспива на гърдата. Аз знам, че му е хубаво и т.н., връзката майка-бебе ми е ясна, обаче детето трябва да усеща, че цицата е за ядене, а не за успокоение. Simple Smile
Много хубаво правиш, според мен, че даваш и двете гърди, така детето ще ги стимулира равномерно. Предлагай втората, само ако си сигурна, че беба е стигнала и изсукала задното по-калорично мляко. Ще разбереш, че е така когато усетиш отпусната и "празна" гърдата, от която субе беба.

За наддаването: това за 22те грама на ден, честно ме подсмихна! Laughing Можа да се каже дали бебето наддава нормално по два начина - първо ако се тегли веднъж месечно /защото наддаването става скокообразно/ и второ /вече като е по-голямко/ - на тримесечие.
Разкарай кантара и си кърми спокойно. Но и внимавай с количествата калорична храна, които поемаш, за да не качиш като мен 15 кг по време на кърменето. Голяма грешка. Още се боря с последните.
Успех!
Виж целия пост
# 10
Мишона, аз само нощем я оставям да си суче колкото иска и то от втората гърда, защото спи при мен на леглото и се храним в легнало положение.
Преди няколко дни опитах да я слагам да спи в кошарата /уж да не свиква да спи при мен/, т.е преди около 4-5 дни и си мисля, че и затова може да е наддала по-малко newsm78. Затова сега я върнах пак на леглото при мен, дали постъпвам правилно Thinking
Виж целия пост
# 11
Според мен продължавайте да си спите с бебо заедно щом това не ти пречи, още повече , че това ще те улесни в нощното кърмене, а за да имаш достатъчно кърма, нощното кърмене е важно и не се притеснявай, че бебо ще свикне, защото още е твърде малък.
Ако даваш вода и чайчета също е добре да ги спреш, защото излишно ще запълнят стомахчето, а това е от значение за доброто наддаване.
Успех!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия