Питане относно камерите на работното място.

  • 919
  • 8
Работя от скоро в заведение (като барман), когато постъпих на работа видях, че камери има и това не ме притесни. В последствие обаче разбирам, че камерите записват и звук освен образ. Това пак не ме притесни защото съм човек който винаги застава зад думите си.  Снощи обаче се завъртя една интрига в ущърб на моя колежка като в основата на интригата е това, че камерите са записали какво е казала. Та питам аз сега нямаше ли подписване на някакво информирано съгласие да бъдеш сниман и думите ти записвани или аз нещо греша. Питането ми е просто информативно, нямам желание да споря кое е редно и кое не. Питам защото и аз не знам а искам да разбера. Предварително благодаря.
Виж целия пост
# 1
За да те снимат съгласие не трябва, но за да те записват(имам впредвид да записват думите ти)- се подписва съгласие. Това го знам от момчетата, които слагаха нашите камери на работа.
Виж целия пост
# 2
Чл. 32 от Конституцията на РБ.

(2) Никой не може да бъде следен, фотографиран, филмиран, записван или подлаган на други подобни действия без негово знание или въпреки неговото изрично несъгласие освен в предвидените от закона случаи.
Виж целия пост
# 3
Благодаря! А какви са предвидените от закона случаи?
Виж целия пост
# 4
Вероятно са имали пред вид напр. обществените места, където заради спазване сигурността се слагат камери - банки, банкомати, супермаркети, гари и летища, граници и пр. Заведението май се счита за обществено място.
Виж целия пост
# 5
На работа имаме камери със звук и картина, никой не ни е питал искаме ли или не, нищо не сме и подписвали. преди им обръщах внимание вече не. И не ми пука слушат ли ме или не..
Виж целия пост
# 6
Ако в правилника за вътрешния ред на предприятието е изрично вписано, че се осъществява непрекъснат контрол чрез видео- (и аудио) звукозаписна техника, а в трудовия договор има точка, че работникът/служителят се е запознал с правилника и се задължава да го спазва, тогава не е необходимо допълнително и изрично съгласие.
Виж целия пост
# 7
И в нашия офис има камери, ама не в работните помещения, а на рецепцията. Отделно на входа има охрана.
Виж целия пост
# 8
На предната ми работа има камери, които записват със звук и не е обществено място, а офис в административна сграда- във всеки отдел /стая/ има по една камера, която обхваща всички по бюрата. Нищо не бяхме подписвали докато бях там.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия