моля,отговорете ми-остаряване на плацентата?що е то?

  • 4 240
  • 6
може ли някой да ми каже от какво се получава това остаряване на плацентата и колко бързо е това остаряване?сега съм в средата на 8-я месец и случайно разбраха че ми е остаряла плацентата 2-ра степен.колко степени на стареене има? newsm78
ако някой има информация за това, моля ви пишете ми.благодаря ви
Виж целия пост
# 1
gali4ka не се шашкай. Повечето лекари използват думичката зрялост, а не остаряване на плацентата, което не звучи така стряскащо. Три са степените на зрялост на плацентата и в 8-я месец е съвсем нормално да ти е втора степен на зрялост. Пожелавам ти лека бременност в летните жеги и леко раждане след 2 месеца.  Hug
Виж целия пост
# 2
Галичка споко това са самоо стряскаши термини Hug
Виж целия пост
# 3
Ами плацентата зрее, има 3 степени на зрялост. На края на бременността тя се калцира малко по малко (виждат се като бели петънца на ехографа), не може да изхранва бебето така добре и то се ражда.  Party Спокойно, моята беше 2 степен още 7 месец и даже докторката ми каза да се подготвя, че мога да родя и в началото на  деветия. Е, 10 дена преди термина родих, ама нали се подготвях за по-рано и страшно се бях изнервила. Степента на зрялост на твоята плацента е идеална за срока на бременността ти.  Peace
Виж целия пост
# 4
Просто храненето на бебето може да се наруши ако остарее по-рано и съответно да спре да расте на тегло. Не стой около пушачи, защото тютюнопушенето и стоенето на дим ускоряват процеса с калцирането на плацентата.Иначе при всички плацентата ще остарее и ще се калцира преди раждането, така че мисля че при тебе си е в реда на нещата и времето.Има жени още в 6ти,7ми месец с калцирана и стара плацента като преди раждане.
Виж целия пост
# 5
благодара ви много.вече се поуспокоих говорих с др доктори и те ми обясниха същото.
Виж целия пост
# 6
Радвам се, че си се поуспокоила.  Hug
Пък и като прочетох какво съм написала Simple Smile ама като ги броя лунарни месеците и все забравям че повечето ги смятат като календарни.
Лека бременност мила и леко раждане!  Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия