Демокрация, комунизъм, монархия...

  • 2 103
  • 24
Я да видим, кой как вижда нещата?  Wink Разрових се в нета и видях, че има доста форми на управление, някои се преплитат,други въобще вече не съществуват, но все пак:

Абсолютизъм
Васалитет
Военна диктатура
Демокрация
Деспотизъм
Джамахирия
Диархия
Диктатура
Еднопартийна система
Емирство
Империя
Клептокрация
Конституционна монархия
Конфедерация
Лична уния
Меритокрация
Монархия
Народна република
Парламентарна монархия
Парламентарна република
Полупрезидентска република
Президентска република
Република
Теокрация
Тиран
Тоталитаризъм
Умерена монархия
Федерация
Виж целия пост
# 1
Ние сме независими защото нищо ен зависи от нас !
Виж целия пост
# 2
Клептокрация звучи подходящо.
Виж целия пост
# 3
 Формата на управление ли ще сменяме ? То не е въпрос на налучкване белким потръгне с някоя...
Виж целия пост
# 4
Формата на управление ли ще сменяме ? То не е въпрос на налучкване белким потръгне с някоя...

Лошото, че при нас май е... Confused
Виж целия пост
# 5
Идиокрация също.
Какъв е въпросът всъщност, какво трябва да видим, че и с намигване?
Виж целия пост
# 6
А иначе, като чета, на мен меритокрация ми изглежда доста добър избор-не, че има и минимален вариант да стане...
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D0%B5%D1%80%D0%B8%D1%82%D0%B … D1%86%D0%B8%D1%8F
Виж целия пост
# 7
Идиокрация също.
Какъв е въпросът всъщност, какво трябва да видим, че и с намигване?

Всъщност ми е интересно кой как разсъждава. Не очаквам глобални заключения, затова е с намигване Peace.
Виж целия пост
# 8
Анархия.
Не безредие.
Сиреч утопия.
Виж целия пост
# 9
Какво общо имат комунизмът и демокрацията  от заглавието на темата с формите на управление?

Иначе, аз харесвам президентска република.
Виж целия пост
# 10
Какво общо имат комунизмът и демокрацията  от заглавието на темата с формите на управление?


Демокрацията е вид форма на управление, а комунизмът е по-скоро идеология  Thinking, но с тази дума обобщавам годините преди 90, така са останали в спомените на хората...
Виж целия пост
# 11
Тези години преди 90-та, не бяха ли социализъм?
На анкетата и на въпроса не мога да отговоря. Не съм живяла, не знам какво е през изброените. Аз познавам само тоталитаризъм и анархия, но не ми харесват.
Виж целия пост
# 12
Време е за клиторация. Дайте на жените да управляват. По-лошо едва ли ще стане.
Виж целия пост
# 13
Тези години преди 90-та, не бяха ли социализъм?
На анкетата и на въпроса не мога да отговоря. Не съм живяла, не знам какво е през изброените. Аз познавам само тоталитаризъм и анархия, но не ми харесват.

Да ти кажа и аз не знам какво бяха годините преди 90-та, но просто повечето хора ги споменават като "комунизъм", затова така написах Thinking.
Виж целия пост
# 14
Военна диктатураPeace
За жалост, така както са тръгнали нещата, отиваме към бг-мамма анархия.
Между другото, защо няма анархия в списъка?  newsm78
Не че съм привърженик на тази все по-упорито завладяваща ни форма на (не)управление...   Whistling
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия