Мазна коса и пърхут

  • 5 720
  • 11
Моля ви за помощ, косата ми е много мазна и имам много пърхут. Ходих на лекарка и тя ми изписа разни шампоани, които ползвам вече 5-6 мисеца и ефекта е почти никакъв Simple Smile Мисля , че това се казва себорея, моля ви да помогнете със съвет Simple Smile
Виж целия пост
# 1
вземи си себорал форте от аптеката
Виж целия пост
# 2
Съпругът ми също е с много мазен скалп. При него себорейният дерматит е от 8-10 години, ту се обостря, ту затихва. Особено тежко е положението при смяната на сезоните и при стрес. Първите години се повлияваше добре от Низорал шампоан. Щом го спреше и обривите отново се появяваха. После много добър ефект имаше с шампоан Деркос на Виши за мазна коса. Повече от две години го използва почти без периоди на влошаване. После изведнъж през пролетта се появи наново пърхут и зачервяване, а деркоса не действаше въобще. Нещата се влошиха, макар че се върна на Низорал шампоан. Обривите слязоха и надолу по лицето - клепачи, скули. Имаше червеникави петна с белези на излющване. Дерматолог му изписа кортикостероид дермален разтвор, с който да маже кожата на главата и на лицето - веднъж дневно. Ефектът е много добър, но за съжаление само докато се мажи и още 5-6 дни след това. После всичко се възобновява.
Чувства се по-добре когато се подложи на диета, коята основно цели избягване на всякакви храни, които съдържат подсладители, консерванти, оцветители, кофеин и т.н. Доста трудно се спазва, но след около 2 седмици дава резултат - разбира се не излекува напълно, а само се подобрява. Други продукти, като например природни не е ползвал, защото той самият е доста консервативен. Свекърва ми например ми даде някакъв екстракт от невен в свинска маз. Каза, че действал при нея много добре. Той обаче отказа дори да го пробва.
Дано твоят пърхут е с друг произход, по-лека форма и да се поддава по-лесно на лечение. Желая ти успех.
Виж целия пост
# 3
привет, Simple Smile
аз знам една ,много ефикасна рецепта....
в една чашка ,разтваряш един аспирин и го смесваш с дозата шампоан ,която нанасяш в-у косата...
има страхотен ефект....и 1 път седм. да го приложиш ,пак действа Simple Smile
опитай... :  bouquet
Виж целия пост
# 4
Зависи пърхутът дали е сух или мазен, това е важно уточнение, преди предприемане на лечение. Най-хубавата и ефективна козметика за коса е на Рене Фюртере  Peace
Виж целия пост
# 5
Зависи пърхутът дали е сух или мазен, това е важно уточнение, преди предприемане на лечение.
Абсолютно правилно  Peace
Виж целия пост
# 6
привет, Simple Smile

в една чашка ,разтваряш един аспирин и го смесваш с дозата шампоан ,която нанасяш в-у косата...
има страхотен ефект....и 1 път седм. да го приложиш ,пак действа Simple Smile
опитай... :  bouquet
Ще го пробвам дано да има ефект.  bouquet
Виж целия пост
# 7
Себорал форте има много добър и бърз ефект.
Виж целия пост
# 8
Себорал  форте омазнява прекалено много ,иначе за пърхут действа.На мен обаче ми трябва шампоан за много мазна коса+пърхут.
Виж целия пост
# 9
Себорал  форте омазнява прекалено много ,иначе за пърхут действа.На мен обаче ми трябва шампоан за много мазна коса+пърхут.
И аз имам същия проблем.
Косата ми се омазнява много бързо  Confused
Виж целия пост
# 10
Себорал  форте омазнява прекалено много ,иначе за пърхут действа.На мен обаче ми трябва шампоан за много мазна коса+пърхут.
И аз имам същия проблем.
Косата ми се омазнява много бързо  Confused
На мен пък не ми се омазняваше изобщо косата от него и беше единственото, което ми помогна при много сериозен косопад, след като обиколих всякакви доктори и дадох много пари за различни мазила. Но пък по принцип нямам мазна коса, може да опиташ, поне не е скъп.
Виж целия пост
# 11
Аз съм ползвала Себорал Форте, отначало имаше ефект, но после ми привикна косата и ефекта беше нулев Sad
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия