до колко години трябва да е детето, за да имам шанс да остана в жилището с него

  • 980
  • 7
Здравейте!

Искам да попитам следното:

До колко години трябва да е детето ми, за да имам шанс след развода да остана в жилището, придобито по време на брака?


Благодаря!
Виж целия пост
# 1
Непълнолетно.
Виж целия пост
# 2
Здравейте!

Искам да попитам следното:

До колко години трябва да е детето ми, за да имам шанс след развода да остана в жилището, придобито по време на брака?


Благодаря!


Е, ако е придобито по време на брака, не е ли общо?! т.е. 1/2 така или иначе си е твоя.
Виж целия пост
# 3
...
Е, ако е придобито по време на брака, не е ли общо?! т.е. 1/2 така или иначе си е твоя.


Може да е от дарение или от лични средства с извънсемеен произход. При всички положения обаче авторката трябва да се консултира с адвокат.
Виж целия пост
# 4
до 18 годишна възраст
Виж целия пост
# 5
Само ако жилището се води на името на мъжа ти. Ако по документи не е негово - забрави. Или ако се усети навреме да го прехвърли.
Виж целия пост
# 6
До 18 г. както са ти казали вече, но е важно чия е собствеността, ако е само негова ок., но ако е на негови близки съда пак може да те остави да живееш вътре но за доста кратък период.
Виж целия пост
# 7
Само ако жилището се води на името на мъжа ти. Ако по документи не е негово - забрави. Или ако се усети навреме да го прехвърли.

Ако не се лъжа, той не може да го прехвъли без нейното съгласие и подпис, след като е придобито по време на брака, дори да е на негово име.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия