vazmojno li e karmeneto da prichini spontanen abort?

  • 688
  • 4
Zdreveite, tolkova sam pritesnena che ne znam ot kade da zapochna. dnes biah na doctor, po princip triabvashe da otida da si napravia kontrolen godishen pregled, no predi niakolko dena si napravih i test za bremenost i se okaza polojitelen. Az vse oshte karmia parvoto si dete,koeto e na godina i dva meseca, ta dnes kato me pregleda doctora mi kaza che e mnogo veroiatno da pometna zashtoto karmia. Izchetoh dosta v temata na bremennite karmachki oshte sled kato si napravih testa i mnogo se zaradvah na pisnoto tam, che niama problemi s tova che karmia i t.n. No dnes tozi doctor me hvarli v deseta gluha s tova negovo izkazvane. Mnogo se pritesnih i san ne me hvashta........ v sashtnost pritesnenieto idva ot tam che i karviah za dva dena, no malko i bez nikakva bolka,a v  knigata na doctor Spok pishe che e normalno takova karvene da ima prez vtorata sedmica ot zabremeniavaneto ili pak v denia kogato triabva da mi doide, no az sam niamala cikal ot rajdaneto. Ne znam kakvo da si mislia veche, ne iskam da spiram da karmia, nito az nito detenceto mi e gotova za tova, a ne iskam i da napravia spontanen abort. Molia vi ,ako imate mnenie po vaprosa pishete mi.  BLAGODARIA VI PREDVARITELNO
Виж целия пост
# 1
Знаеш ли, самата паника е много по-вредна и за двете ти деца...
Успокой се...
Помисли разумно... едно време, когато жените са раждали почти всяка година и не е имало тестове за бременност, са кърмили бременни, докато следващата бременност проличи. При кърменето по-често няма цикъл и по какво да разберат дали има бременност?
Бях си купила учебник акушерство и гинекология едно време и вътре не пише кърменето да причинява аборт.
Това е някаква интерпретация на този лекар.
Успокой се, това е най-добре, и постепенно нещата ще си дойдат на мястото. Мисля, че е по-разумно да черпиш опит от жени, дето са кърмили бременни, отколкото от мъж, ако ще и доктор.
Виж целия пост
# 2
Виж в тази тема.
Виж целия пост
# 3
Кърменето само по себе си няма как да предизвика спонтанен аборт. Окситоцинът, отделен при него, е по-малко даже от този, който се отделя пре оргазъм - т.е. освен ако не ти забранят изрично секса заради усложнения с бременността, няма притеснения и от кърменето. Освен това матката е нечувствителна за него до последните седмици от бременността, когато по повърхността й се развиват множество рецептори за окситоцин, за да улеснят раждането - макар че примерът звучи кофти в такава тема, именно заради тази нечувствителност на матката към въздействието му абортите не могат да се предизвикват с окситоцин, а се правят механично.
Затова се казва, че при нормално протичаща бременност кърменето не е пречка. Факт е обаче, че е натоварване за организма и причина за притеснения при майката - така че сама ще прецениш докога и колко можеш да издържиш. Наред с майките, които избират да продължат кърменето през цялата бременност, има и немалко жени (всъщност повечето майки в такава ситуация), които избират полека, в рамките на няколко седмици, да отбият голямото кърмаче с възможно най-малко стрес - няма бърза работа, така че прецени как ти самата ще се чувстваш най-комфортно и кое е най-удачното във вашата ситуация.
Щастлива бременност и здрави дечица Hug
Виж целия пост
# 4
Blagodaria vi mami za otgovorite, naistina me uspokoiha, no pritesnenieto dalboko v men si ostava. Dnes biah pri drug doctor, tia sashto mi kaza che triabva da spra da karmia, no tia prosto si e na tova mnenie a ne v moia konkreten sluchai ..... no az za sega shte prodalja, a v ponedelnik shte izleznat rezultatite ot kravta i shte mi napraviat novi i togava shte vidim kakvo shte stane. 
 dnes govorih i sas konsultantkata si po karmene, tia e na mnenieto, che ako izgubia bebcheto, to prichinata niama da bade v karmeneto , a niakade drugade.
 E shte pojiveem i shte vidim, MNOGO BLAGODARNOSTI OT SARCE  bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия