Проблем с вечерното мляко

  • 1 283
  • 15
Здравейте,майчета!

Моето момченце днес прави 7 месеца и имаме две заместени хранения - на обяд /след като си е изял пюрето се кърмим/ и следобедното,като нощно време се кърмим по n-брой пъти.

Но от известно време не иска да си пие вечерното мляко /преди сън/.До вчера беше на единица Лактана Био,вече давам двойка,но проблема си е същия.Много плаче,със зор изпива по около 100 мл.Смених и бибероните...пак така.Голям кошмар!!!

Моля,дайте някакъв съвет,как да го карам да си изпива млякото?!?!
Ще съм благодарна на всякакви варианти!!! Hug
Виж целия пост
# 1
Моята дъщеря прави така, когато я мъчат зъбките, но на вас ви се случва пък само на млякото преди сън newsm78 Пробвала ли си да му го дадеш малко по-късно, може да не е огладнял още. Но след като не иска по-добре не го карай на сила, че така съвсем няма да го иска. Дано скоро мине този период Peace
Виж целия пост
# 2
при нас е така при зъборастеж, пие по около 100-120 от всичките 220мл. и повече отказва, шишета сменях, биби сменях и без резултат, като избие зъбчето и си е ок  Peace
Виж целия пост
# 3
А пък да не би да му се спи много newsm78 И да е изнервено детето и въобще да не му е до ядене newsm78
Виж целия пост
# 4
За зъбчетата - избило е едно,а второто е на път.Знам ли,може и от това да е...
За съня - след като си изпие част от млякото си отваря "палачинките"/очите/ и няма заспиване,докато не си доцока.В първите месеци нямаше такъв проблем,давам АМ само вечерно време,преди сън,иначе през деня и нощта си цока кърма.
В приключение съм...
Виж целия пост
# 5
Аничката - и при нас вечерното хранене от едно известно време е приключение. Не съм установила причината на 100%, но определено се храни по-спокойно като го оставя легнал в леглото да си го пие, а не го гушкам - може да му е топло, знам ли  newsm78.
Виж целия пост
# 6
И ние пием млякото вечер в легнало положение ,след което заспива почти веднага.Пробвай така може да му е горещо.
Виж целия пост
# 7
Проблема не е само при вас. Моята бебека пък изобщо не иска да го погледне млякото  Shocked . Пие само вечер колкото да заспи по около 70-80 мл. Какво да я направя като не иска. На сила не я карам. Старая се останалите хранения да са млечни, като добавям в плодовите пюрета АМ, давам млечна каша, ако давам зеленчуково пюре-пак с АМ. Дори тези вкусните течни каши на Нестле не ги иска.
Виж целия пост
# 8
моето комшийче имаше такъв период,който за 22-3 седм. отшумя
Виж целия пост
# 9
Моята дъщеря отказа да пие мляко от шише в 8-ч месец,затова започнах да го давам с бисквити и с лъжичка Peace
Виж целия пост
# 10
ние пък изяждаме всичко в шишето но пък почнахме да се будим по 6-7 пъти през ноща и си мисля че просто не му стига млякото което е към 200мл и сега реших да пробвам с каша слагам по 2 л каша и тази нощ си спа без да се буди нз може да пробваш и така може да му хареса по този начин млякото и да го хапне нз просто правя предположение
Виж целия пост
# 11
Иво горе долу от същата възраст отказа млякото, под никаква форма, с никакви шишета/биберони/бисквити вътре или пюрета, пробвах 90% от млеката на пазара, единствено понякога когато пиеше беше от Милумил. И така до днес, никога не го обичаше и от около 2 месеца не му давам. Добре или зле, реших да не мъча детето си. То беше рев, беше чудо. Според мен причината при нас беше, че го кърмех и когато почнах да дохранвах, защото кърмата ми намаля, той не знаеше какво да прави с шишето, искаше цица....и така, просто не заобича АМ. Явно не всички обичат  Peace
Виж целия пост
# 12
Благодаря на всички майчета за отговорите и съветите!!!

Снощи за втора вечер млякото се изпи до дъно,вярно,че му правя доста по-малко,ама по-добре така...

А явно проблема беше второ зъбче........
Ужас!!! Така ли ще е всеки път?!?!?!
Виж целия пост
# 13
ами ние имаме вече 2 зъбчета които растат успоредно заедно избиха:)но да чукна на дърво не сме имали такъв проблем ядем си че даже и не ни стига
Виж целия пост
# 14
имах проблем със сутрешното хранене и в тема за този проблем прочетох че можеш да сложиш 2-3 лъжици кисело мляко във вече приготвеното ам ,но ам трябва да го приготвиш в по малко количество че като прибавиш киселото да стане нужното количество което си пие по принцип,при нас това имаше ефект,но вече бях захранила с пюрета в които имаше сметана,мляко,йогурт... другия вариант е наистина да опиташ с бисквити и ам с лъжичка Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия