Нови скрити химикали в храните

  • 6 098
  • 70
"Ако вземете готова супа и видите на етикета, че нивото на натрий е твърде ниско, или която и да е храна, привличаща вниманието с надпис "НИСКО СЪДЪРЖАНИЕ НА ЗАХАР" или "БЕЗ МНГ"... то най-вероятно това е сигнал за опасност.

Сравнително новата компания "Senomyx" най-вероятно стои зад намалените нива на захар и сол в най-различни хранителни продукти. Те слагат химикали в храната, без да го обозначават и без изобщо да имате и представа за това.

Senomyx е сключила договори с Kraft, Nestle, Coca-Cola и Campbell soup (тези май ги няма тук) да добавят такива химикали в продуктите им, които действат като маскират горчивия вкус, "изключвайки" рецепторите за горчиво, намиращи се в езика. По такъв начин нивата на захар и сол могат да бъдат намалени почти наполовина, без да се променя общия вкус на продукта.

Всички тези компании отказват да посочат кои техни храни и напитки съдържат подобни добавки. Законодателството (в случая на САЩ, но важи и за ЕС) няма изрично изискване тези нови химически компоненти да бъдат изписвани на етикета на продуктите, a се крият в общата категория "изкуствени ароматизатори" (или само "ароматизатори").

За по-малко от година и половина Senomyx е успяла да се сдобие с одобрение от "Food and Drug Administration" и класификация като "считано за безопасно" от "Flavor and Extract Manufacturers Association", основани на изследване на плъхове, продължило 3 месеца.

Храните, които най-вероятно съдържат новата "екстра" са готовите супи, сокове (плодови и зеленчукови), сладоледи, готови сосове.

Източник: "Скрити химикали, прикрити в храните под надписа "Изкуствени ароматизатори" от Дженифът МакКинли."

Превела съм набързо само първата част от материала, но мисля, че е напълно достатъчно, от тук http://f1.grp.yahoofs.com/v1/sHeASMUR7VObjlMLEgYLloRhs2RI6Kpa4f6 … e%20Chemicals.pdf


Виж целия пост
# 1
То не остана нищо, което да не е вредно TiredОт изброените единствено купувам сладолед Rolling Eyes
Виж целия пост
# 2
Ужас !  ooooh! Не ползвам готови супи , бульони и сосове заради глутамата, но виж Кока - кола пия и давам на детето си зърнените зкуски на Нестле....
Виж целия пост
# 3
Ами  то наистина дали има нещо което вече да не е вредно.Ако храните не съдържат такива химикали,които действат като маскират горчивия вкус, то ще са консерванти,разни там подобрители и т.н. и човек вече да се чуди какво да яде и пие.
Виж целия пост
# 4
леле май всичко вече е вредно ужасс
Виж целия пост
# 5
Готови супи и аз не купувам , на Нестле нищо не давам на детето , но кола си пия ....ми не мога всичко да зная да му се не види .Толкова ли нямаше нищо положително , а все врени , вредни .... Shocked
Grace m благодаря за информацията !  Hug
Виж целия пост
# 6
леле май всичко вече е вредно ужасс
Абсолютно!  Sad
Виж целия пост
# 7
Grace_m, браво за статията!   bouquet

И аз отдавна не купувам готови супи, сосове, старая се на Нестле да не купувам нищо, но мъжът ми пие кола и фанта доста...  Blush
Виж целия пост
# 8
                 Запис за да следя темата,че с тези Е-та,вече ми писна.Като псохо чета по два часа етикетите. Sick
Виж целия пост
# 9
Didia, аз ползвам една програмка на gsm-a си за Е-тата. МНого е удобна  Peace
МОже да се изтегли от тук.
Виж целия пост
# 10
Ох, аман Naughty

Благодаря за инфото   bouquet
Виж целия пост
# 11

Еййй, това е страхотно. Страхотно облекчение пред огромните пищови, които влача в чантата си.
Виж целия пост
# 12
Grace, благодаря за статията   bouquet

Зи, благодаря и на теб!   bouquet



п.п. Campbell soup има  - виждала съм ги във Фантастико.
Виж целия пост
# 13
Благодаря за инфото  bouquet
Направо да се чуди човек,какво да яде Crossing Arms
Виж целия пост
# 14
Grace m,благодаря ти!  Hug
мен това за сладоледа особено ме притесни  Thinking
Дали става дума за готов,за такъв на прах или и от 2-та вида?

Зи,страхотна програмка!Благодарности и на теб!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия