Какво мислите за тиймбилдинга?

  • 11 231
  • 134
Според вас тиймбилдинга дали наистина успява да сплоти колектива? Мислите ли, че тиймбилдинга може да стане и предпоставка за "разваляне на семейства"? Одобрявате ли тези фирмени събития, които се провеждат през почивните дни когато партньора всъщност би трябвало да е със семейството си?
Виж целия пост
# 1
Изобщо не ги одобрявам. За мен това си е секс ваканцийка с колегите, при това извинена за пред половинката с "ами от работата е, не мога да не ида". Цял ден те занимават с глупости и някакви безумни игри, вечерта се натрясквате всички дружно - виж това наистина сплотява, и на финала от това сплотяване някои с по лек нрав се озовават в чуждите легла. После се връщате в офиса и почвате да се дракате на нов глас! Била съм на сума си такива мероприятия, знам за какво говоря!
Виж целия пост
# 2
1. Не съм забелязала такъв ефект. Naughty
2. Може да стане, разбира се. Дори да не е за "разваляне на семейстното", за кръшкане - сигурно!
3. Кой би одобрил подобно нещо?! newsm78 Почивните дни са за почивка и семейството.  #2gunfire
Виж целия пост
# 3
....това си е секс ваканцийка с колегите, при това извинена за пред половинката с "ами от работата е, не мога да не ида". Цял ден те занимават с глупости и някакви безумни игри, вечерта се натрясквате всички дружно - виж това наистина сплотява, и на финала от това сплотяване някои с по лек нрав се озовават в чуждите легла. После се връщате в офиса и почвате да се дракате на нов глас! Била съм на сума си такива мероприятия, знам за какво говоря!
Съгласна съм.
Забавно е ,ако не си семеен обаче.
Виж целия пост
# 4
Didiana, абсолютно точно и вярно! Peace
Виж целия пост
# 5
Да и аз мисля като вас  Peace
Само че, за съжаление няма как трябва да се ходи чат пат, защото иначе се получават едни злобнички забележки от страна на колегите, защо съм се "цепела" така от колектива. А фирмата ми организира поне 3-4 такива събития годишно и ми е много неудобно като само аз не отивам.
Моя  "мъж" (не сме женени, но живеем заедно) и той много много не обича уж да ходи поне за сега, но понякога се налага, защото не иска колегите му да си мислят лошо за него.
Виж целия пост
# 6
Доколкото ми е известно не е задължително да се ходи на такива мероприятия. Уикендът си е твой и ти си решаваш как, къде и с кого да го прекараш. Не виждам какво лошо може да си мислят колегите за теб или приятеля ти.  newsm78 Аз лично посвещавам уикенда на собствени и общи семейни занимания и никой не може да ме накара да ходя на служебни такива. Naughty
Виж целия пост
# 7
  Абсолютно губене на време според мен !  Naughty
Виж целия пост
# 8
Секс уикенд примесен с алкохол. Или ако няма секс, то поне има достатъчно флиртуване, което наистина сплотява екипа. То на обученията е така, какво остава за тиймбилдинга.
Виж целия пост
# 9
И аз като вас - неодобрявам. Не мога да намеря и една положителна страна. Винаги се спотайвам и не посещавам такива мероприятия. Съпругът ми също. Личното си време го посвещавам на семейството си, а не на някакви пияндурски безсмислени изпълнения. Naughty
Виж целия пост
# 10
Миналата година за пръв път бях на истински тим билдинг - наета фирма, игри, чудеса. Бях много доволна , тъй като само от 6 мес работех тук, опознах колеги, с които не бях имала контакт. Хареса ми много. После обаче.... Разбрах кой с кого..., миналите години какво е ставало, нови двойки, развалени семейства. И бях подготвена за тазгодишния развой на събитията. Не е точно секс оргия, но все се заформя по някоя двойка за преспи и забрави.
Мъжът ми работеше в голяма фирмаи при тях беше същото.
Аз не бих отказала да ида - първо - не се гледа с добро око на това от шефовете, и второ - аз  не се поддавам на свалки и секс с колеги не правя. Twisted Evil
Виж целия пост
# 11
Зависи как е замислено мероприятието. Мен лично ме отегчават безсмислените игри, особено ако са през цялото време. Също смятам, че програмата трябва да е съобразена с възрастта и пола на колегите. Например - със старата ни фирма ходихме на тийм билдинг на Седемте Рилски езера под формата на тридневен преход. Преходът беше труден, даже младите доста се задъхахме на втория ден, а на по-възрастните колеги започна масово да им призлява, една дама получи криза и изобщо преживяването не беше приятно за повечето. Държа да отбележа, че маршрутът ни беше предварително представен като лека планинска разходка из горските пътеки, а в действителност на място се оказа мощно катерене по била и чукари.  Thinking

Друг път пък бяхме на целодневен пейнтбол, където след 3-4 игри дамите се изпоотказаха и прекараха остатъка от времето висейки на по цигара, докато мъжете се стреляха. А това надали е целта на тийм билдинга.  Rolling Eyes



Виж целия пост
# 12
За мен това е тотална тъпотия. Извинение за скучаещите да избягат от вкъщи, да се напият и ако имат късмет да се .......
За щастие вече съм на ниво, на което спокойно отказвам такива безсмислени мероприятия.
Ако наистина се налага да присъствам искам да ми се заплаща тройно............................
Съжалявам искрено хората, за които това е супер преживяване.
Виж целия пост
# 13
Ако е замислен и организиран правилно, съобразен със структурата на служителите, целите на компанията и т.н. това мероприятие може да е супер полезно. Първо държа да уточня, че би следвало да се провежда в работни дни, а не през почивните. И включва не само безпаметно напиване, безразборен секс и тъпи игри. Когато се провежда с помощта на специалисти (в това число и психолог) може да е много интересно за самите членове на екипа, да не говорим за информацията за характера и реакциите на колегите, които може да разберете вие и шефовете.

Аз ходих веднъж и умрях от тъпотия, но пък мъжът ми остана много доволен от едно такова мероприятие (не е правил секс с колежките, държа да отбележа, макар че 100% няма как да знам  Mr. Green. Въпрос на организация.

Факт е обаче, че в България понятието тиймбилдинг е опорочено и реално почти няма истински такива събития.
Виж целия пост
# 14
Според мен:
Да- сдружава колектива;
Да- разваля семейства.

Но в края на краищата не се провежда всяка събота и неделя. Еди- два пъти в годината е нормално. И полезно!
Пък който обича да си кръшка, няма да чака тиймбилдинга да дойде, ще си го прави и през другото време.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия