Херпес на кожния нерв - помощ!

  • 3 646
  • 5
Преди 3-4 дни точно над лявата гърда ми се появиха няколко пъпчици, които бързо се превърнаха в болезнени ранички с мехурчета в тях. Преди малко се върнах от лекар, диагнозата, която ми поставиха е "ХЕРПЕС НА КОЖНИЯ НЕРВ". Обаче лекарката, която ме преглежда явно участваше в конкурс за най-бързо прегледан пациент Twisted Evil, затова не можах да получа от нея никаква информация освен рецептата, която ми написа.
Останах си с многото въпроси, ето някои от тях. Ако знаете отговорите, моля пишете:

Как да предпазя дъщеря си, т.е. да не я заразя? Някакви специални мерки?
Може ли да се мокри мястото /има си хас и да не мога сега да се окъпя Crazy/?
За колко време минават тези неща?
Има ли проблем ако се излагат на слънце?
Трябва ли да взимам мерки, за да не се разпространи инфекцията и на други места по тялото?

Простете, че ви затрупвам с въпроси, но ми е толкова скапано Sick И идея си нямам откъде се взе това чудо newsm78
Виж целия пост
# 1
Така както го описваш, трябва да е Херпес зостер! Ако е така, има опасност за дъщеря ти, само ако не е боледувала от варицела. Просто трябва да внимаваш да не разнасяш инфекцията като се пипаш или къпеш /желателно е да не се къпеш докато завяхнат пъпките, защото инфекцията се пренася от там/. Няма да ти се разнесе по тялото от теб самата - вирусът се разпространява по хода на нервите и обикновенно е само на едно място. Просто се мажи и спазвай хигиена. Simple Smile
Виж целия пост
# 2
Благодаря, Кикилота!
Дъщеря ми наистина не е боледувала от варицела. Дано да успея да я опазя, макар че варицелата, казват, преминавала по-леко, ако е при малко дете
Виж целия пост
# 3
Ох , съчувствам ти . Карах го като ученичка , просто се събудих една сутрин и по целия ми гръб имаше болящи мехурчета , разположени като дърво - по краищата на нерва . Ужасно е !!!! Просто ще чакаш да премине , уви . Някакъв бял мехлем , по-скоро течност ми забъркаха в аптеката тогава за мазане . Не се мокри най-добре . Аз спях по корем , с едно трико за балет без гръб , защото не понасях НИЩО да се допира до мехурчетата - адски болеше . Никой друг в къщи не се зарази , а аз откъде - и идея си нямам . НО все пак нямаше малки деца наоколо ...
Виж целия пост
# 4
nadia, мерси много за подкрепата Hug
А спомняш ли си за колко време мина при теб, приблизително?
На мен ми предписаха да се мажа с Пиоктанин /онова синьото за афти/ и някаква антибиотична паста, както и Невралгин за пиене. Слава Богу, вече не ме боли така
Виж целия пост
# 5
Ох , помня ли ?! Май около седмица .....
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия