какви са признаците за наличие на албумин?

  • 5 999
  • 9
Въпросът ми е принципен. Освен отоци, има ли и други признаци за наличие на албумин в урината? И възможно ли е бременната да няма отоци, ниско/високо кръвно или нещо друго и въпреки това при изследване да бъде открит /албумин/? И въобще какво представлява това нещо и защо е толкова опасно? Благодаря!
Виж целия пост
# 1
 Виж тук:http://zadecata.com/sb/index.php?page=0_1_3_3

Виж целия пост
# 2
Албумина е белтък,който се намира в кръвната плазма и служи за регулиране на осмотичното налягане.Плазмените протеини Играят важна  роля за обмена на вода между кръвната плазма и тъканна течност(намира се между клетките).Тяхмната молекула има свойството да задържа вода окло себеси,а от друга страна са по-големи и не могат да преминат от кръвта в тъканнта течност  и така задържат водата в кръвоносните съдове,поддържайки и обема на кръвта,респективно :кръвното налягане и оросяването на клетките и тъканите.Имат още доста биологични роли.Като има загуба на белтък=водата навлиза между клетките(нарушена хомеостаза)=отоци=нарушено кръвно налягане и ред други неприятни неща.
При слаба загуба може и да няма отоци.Нормално не преминават при бъбречната филтрация,но по време на бременността се създават такива условия.
Виж целия пост
# 3
Момичета, направо не знам как да ви благодаря! Simple Smile Толкова  подробна информация - нямам думи! Научих много неща. Благодаря ви от сърце!  bouquet
Виж целия пост
# 4
Албумина е белтък,който се намира в кръвната плазма и служи за регулиране на осмотичното налягане.Плазмените протеини Играят важна  роля за обмена на вода между кръвната плазма и тъканна течност(намира се между клетките).Тяхмната молекула има свойството да задържа вода окло себеси,а от друга страна са по-големи и не могат да преминат от кръвта в тъканнта течност  и така задържат водата в кръвоносните съдове,поддържайки и обема на кръвта,респективно :кръвното налягане и оросяването на клетките и тъканите.Имат още доста биологични роли.Като има загуба на белтък=водата навлиза между клетките(нарушена хомеостаза)=отоци=нарушено кръвно налягане и ред други неприятни неща.
При слаба загуба може и да няма отоци.Нормално не преминават при бъбречната филтрация,но по време на бременността се създават такива условия.
Ихааааааа! Медицинско лице ли си?
Виж целия пост
# 5
пусни си изследвания-2лв. струват
Виж целия пост
# 6
Както съм писала по-горе, въпросът ми е принципен. За обща култура. Слава богу - нямам проблеми.
Виж целия пост
# 7

Албумина е белтък,който се намира в кръвната плазма и служи за регулиране на осмотичното налягане.Плазмените протеини Играят важна  роля за обмена на вода между кръвната плазма и тъканна течност(намира се между клетките).Тяхмната молекула има свойството да задържа вода окло себеси,а от друга страна са по-големи и не могат да преминат от кръвта в тъканнта течност  и така задържат водата в кръвоносните съдове,поддържайки и обема на кръвта,респективно :кръвното налягане и оросяването на клетките и тъканите.Имат още доста биологични роли.Като има загуба на белтък=водата навлиза между клетките(нарушена хомеостаза)=отоци=нарушено кръвно налягане и ред други неприятни неща.
При слаба загуба може и да няма отоци.Нормално не преминават при бъбречната филтрация,но по време на бременността се създават такива условия.
Браво, кратко, точно и ясно.Беше ми ползезно!Мерси!
Виж целия пост
# 8
Както съм писала по-горе, въпросът ми е принципен. За обща култура. Слава богу - нямам проблеми.
радвам се,че си добре
Виж целия пост
# 9
Радвам се ,че бях полезна Hug Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия