Налага се да пазя диета - а кърмата....

  • 842
  • 13
....бебо е с алергичен обрив по цялото тяло и понеже не се знае от какво е, трябва да спра белтъците, ядките, изобщо алергените. е, какво да ям и пия, за да не намалее кърмата?
Виж целия пост
# 1
Ами и аз съм на вид диета, то за мен е начин на живот де. Не ям нищо от животински произход. Не ми се е отразило на кърменето. Е все пак е необходимо да прочетеш малко информация, от кои източници можеш да си набавяш необходимите вещества. Примерно белтъчини има във варивата - леща, боб и т.н. , в зърнените - ориз, пшеница и т.н.
 Grinning
Виж целия пост
# 2
Уфффффффф, и аз минах през това (само да вметна, че няма гаранция от какво е обрива).Ядях месо и зеленчуци основно понеже не си падам много по хлебните изделия. НеЍсъм имала проблеми с кърмата Peace
Виж целия пост
# 3
   Шопска салата без сирене,ориз,диня,печени чушки,зеле,тиквички,агнешко месо,картофи,зелен фасул,грах,патладжани,пъпеш,круши и ябълки. Laughing Hug
Виж целия пост
# 4
Повече плодове и зеленчуци- диня, пъпеш, домати- и достатъчно течности ( вода и сок, но да не се прекалява с "натуралните" от кутия). Моето бебе се роди в най големите жеги и просто не ми се ядеше нищо, ядки не обичам особено, така че без да искам два месеца живях предимно на диня и пъпеш и си кърмех без проблеми ( малчо беше само на кърма). Майка ми беше дошла за ден два да ни види и се учуди, че не ям хляб, месо и не пия боза Laughing, а кърмя.
За въглехидратната част от менюто- ориз, картофи, макарони.
Виж целия пост
# 5
Бебо захранен ли е или само кърма?
Аз съм на много строга диета без вси4ки алергени от месеци. Кърмата поддържам с много вода, лактогонен български 4ай, овесени ядки, боза и месо всеки ден.
Виж целия пост
# 6
Само на кърма сме, но аз не трябва да ям месо, както и бобовите. Затова питам какво да хапвам, защото почти нищо не остана, а аз не се славя като познавач и готвач, та.....никви идеи не ми идват.....
Някои от съветите ви ще са ми от полза, но не всички за съжаление.....
Виж целия пост
# 7
Защо не можеш да ядеш месо???? Моето моми4енце е с алергия към белтъка на кравето мляко и атопи4ен дерматит и диетата ми е основно на картоф, ориз, зелен4уци, плод/ ябълка, диня, пъпеш/,свинско/ месо и кайма/ и пилешко месо, яйца. Забранени са ми мле4ни продукти, телешко, бобови,цитруси, ядки, мед и т.н.
Не разбирам защо твоята диета е такава?! То какво остава да ядеш???? Не можеш ли да установиш какво си яла преди детето да се изрине и да разбереш при4ината?
При мен беше лесно - в момента, който спрях мле4ните-тя се оправи. В последствие си записвах какво ям всеки ден и установих, 4е реагира и на други храни....
Виж целия пост
# 8
Може би са забравили да уточнят кое месо да не ям.....
Благодаря ви много  bouquet
Виж целия пост
# 9
А дали обрива на Дани не е бил от претопляне? Или да е нахапан от бълха, комар?
Иначе, аз правих алергичен пристъп миналата година и вместо да пия лекарства се самопоставих на строга диета. Можеш да ядеш доста неща-най-бързото и лесно-препечена филия със зехтин, сол, червен пипер (или някакъв вид шарена сол), печени пиперки, оваляни в брашно и запържени със зехтин, картофена салата, картофи със зехтин в йенска тенджера, ориз във всичките му вариации, пълнени чушки с ориз, моркови и стафиди, прясно зеле, пържен патладжан (тиквички, чушки) с доматен сос, маслини, гювеч без месо, настъргани моркови, ряпа, цвекло, варено червено цвекло, варено жито, овесени ядки (могат да се смесят със стафиди, малко захар за да са по-вкусни), спагети с доматен сос....
Айде, като ти омръзнат всички изброени манджи-ще се напъна да измисля още Laughing Надявам се да обичаш постни неща, аз лично много обичам и бих могла доста време да изкарам на такава диета. На кърмата не пречи-т.е. малкия лакомник няма да остане гладен, пък ти ако свалиш някое кило надявам се, няма много да рИвеш Grinning Аз си хапвах юнашки тогава пък смъкнаш 4 кила-бонус за мъките Laughing
Виж целия пост
# 10
Не се притеснявай, на мен също ми се наложи да спазвам подобна диета, но кърмата ми въобще не намаля. Можеш да ядеш всичко с изключение на алергизиращите храни - краве мляко, сирене и кашкавал, ядки, шоколад, мед, ягоди, малини, мъхести и цитрусови плодове. Яйца можеш да ядеш.
Виж целия пост
# 11
Диетата няма да повлияе на количеството кърма. Достатъчно е да приемаш големи количества течности (поне 2-3 л/ден) и пловоде. Детенцето само си регулира количеството и гладно нйяма да остане. Peace
Виж целия пост
# 12
От диетичните храни дават кърма суровите бадеми и сокът от моркови/ по 0.5л дневно/. Аз искам да попитам в тази връзка, когато се спазва диета няма ли да постъпят токсини в кърмата. Аз имам желание да провеждам по един разтоварителен ден седмично само на плодове, чай и мед, но се притеснявам именно от това.Някой има ли опит в това?
Виж целия пост
# 13
От диетичните храни дават кърма суровите бадеми и сокът от моркови/ по 0.5л дневно/. Аз искам да попитам в тази връзка, когато се спазва диета няма ли да постъпят токсини в кърмата. Аз имам желание да провеждам по един разтоварителен ден седмично само на плодове, чай и мед, но се притеснявам именно от това.Някой има ли опит в това?

Впроса не е да се свалят килограми, а да не се алергизира бебето. Не мисля, че докато кърмиш е добре да имаш разтоварващи дни, защото както ти самата си писала, могат да се образуват вредни за детето токсини. Имай малко търпение с фигурата Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия