Сватба- какви документи и за колко време

  • 725
  • 6
Извинявайте, че ви занимавам, но въпросът ми е доста спешен за решаване, а нямам от къде другаде да намеря информация.

Сестра ми се жели в Холамдия, за холандец и току що ме светна, че до сряда сутринта трябва да и набавя:
1. Копие от акта й за раждане с апостил от Министерство на правосъдието;
2. Декларация от общината, че не е омъжена в бг

Та въпросите ми са няколко:

1. Възможно ли е тези документи да се извадят за 1 ден
2. Наистина ли апостилът е от Министерство на правосъдието, а не от външно
3. Как и къде се подават документи за той апостил
4. Това ли са всички документи, които ще й трябват или има и други

Страшно ще съм ви благодарна ако ми отговорите!
Благодаря!
Виж целия пост
# 1
Погледни тук мойе да има това което ти трябва.

Аз мисля 4е с акта за райдане се занимава агенцията която го превейда, само трябва да им кайеш 4е превода и заверката ще е за 4ужбина и те си знаят работата /поне при мен беше така/. За един ден не съм сигурна 4е ще приклю4иш Wink
Виж целия пост
# 2
:
1. Копие от акта й за раждане с апостил от Министерство на правосъдието;
2. Декларация от общината, че не е омъжена в бг
........................................................................
1. Възможно ли е тези документи да се извадят за 1 ден
2. Наистина ли апостилът е от Министерство на правосъдието, а не от външно
3. Как и къде се подават документи за той апостил
4. Това ли са всички документи, които ще й трябват или има и други

и на мен ми искаха теzи работи, НО акта zа раждане ми бил остарял newsm78
Мама ми вади нов от там дето ми е направен първия. Бърzо става.
После актът трябва да се преведе и легалиzира.Това не zнам как Ще стане zа 1 ден. При мен експресната поръчка беШе 4 дни. Ама като питаШ в фирмата zа преводи и легалиzация може да иzмислят и неЩо Thinking
За декларацията няма проблеми и бърzо става.Понякога искат пълномоЩно(при една приятелка беШе така) ,ама при мен не са искали, пък и мама е по_нахална и не се дава лесно Laughing
Друго каквото ми искаха беШе свидетелство zа брак на родителите ми (пак с нова дата, не повече от 6 месеца), ама zа холандия не zнам дали искат. Нека сестра ти пита в брачното там
Късмет




Виж целия пост
# 3
като вади6 акта за раждане кажи 4е е за 4ужбина и 6те ти сложат апостил веднага става а превода и легализацията нямат ни6то об6то с него
Виж целия пост
# 4
Да, с апостила и заверките се занимава агенцията за преводи, но най- бързата поръчка, която са ми правили е от днез за утре, та незнам как ще стане толкова бързо
Виж целия пост
# 5
Това което аз представих беше:
1.Акт за раждане-нов дубликът издаден въз основа на стария,по общината на месторождение,а не на местоживеене.Става веднага,искат да се носи стария акт за раждане+лична карта.
2.Документ за гражданско състояние-т.е че не съм омъжена.Взима се от общината по местоживеене,става веднага;
3.Документ за постоянен адрес-взима се от общината по местоживеене на момента.
Трябва да се подчертава дебело пред служителите, че въпросните документи ще послужат за сключване на брак в чужбина.Също така ще са ти необходими данни за холандеца-имена,паспортен номер,дата на раждане,месторождение и т.н,но това сестра ти може да ти прати по Интернет.
След като се набавят горните документи се отива в агенция за превод и легализация и те от там ще преведат,легализират и заверят с апостил по служебен път без да се налага ти лично да посещаваш Министерство на Външните работи.При мен поръчката беше обикновенна и беше за 5 дни.Мисля че поръчка за 1 ден нямаше.Ако си от София по Графа има много агенции за преводи.Чувала съм че около Посолствата е по-скъпа тарифата.
Успех на теб и сестра ти.
Виж целия пост
# 6
Благодаря на всечки за отговорите.
Вече имам извадени документине, преведени и легализирани. От агенцията за преводи казаха, че единствения начин да станат за утре на обяд е лично до ги занеса в 9,00 часа в Консулския отдел на Министерство на Външните работи. Пък да видим. Дано стане. Мъжът ми заминава в командировка в Амстердам и излита в 12,30, та се надявам да успея да ги пратя по него. Ако не - DHL е насреща.
Пак мерси за реакцията.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия