Силиконов зърна

  • 11 970
  • 14
Тъй като все още не мога да овладея закачането на бебето на гърдата по 2-3 пъти на ден ползвам силиконови зърна. Чудя се дали бебето суче добре през тях и дали успява да се нахрани. Какъв е вашият опит със силиковите зърна? Успявате ли да нараните бебетата?
Притеснявам се от това че може да не суче достатъчно.Sad
Виж целия пост
# 1
Беше трудно в началото, и за бебка, и за мен. И аз се притеснявах дали суче добре, но следях дали спинка хубаво и да не плаче след кърмене. При мен проблемът беше разранено зърно, но за 1 седмица се оправих и спрях да ползвам тези силиконови зърна.
Ти подлагаш ли възглавница под бебето, докато го кърмиш - аз лично слагам една възглавница, обръщам бебка с коремчето към моето и цялата й уста трябва да захапе ареолата, не само зърното - в противен случай не може да суче добре.
Успех Hug

(нека се включат и по-опитни мами Praynig)
Виж целия пост
# 2
7 м и 1/2 съм кърмила със силиконови зърна Авент (малки), 6 от тях - изключително кърмене. Имах, а и още имам, плоски зърна, та избор нямаше...
Никакъв проблем, само ги сменях редовно с нови, на около месец. Това е важно.
Виж целия пост
# 3
Аз съм с вдлъбнати зърна и кърмя само с такива зърна, просто друг начин няма. Отначало кърмех със силиконовите зърна на Авент, но сега ги смених с тези на Чико, които са каучукови и са много по - мекички от силиконовите и бебчо много по ги харесва. Самото зърно е много по -голямо и влиза доста навътре в бебешката уста, както и тази част която се залепва за моята кожа е много по-широка. Тези на Авент изобщо не можеха да залепнат за кожата ми и все ги намествах.
Виж целия пост
# 4
Кърмя само с тези на Авент откакто е родена - вече почти 3 месеца, иначе не захапва изобщо.
Виж целия пост
# 5
и аз ги ползвах 3 месеца, ако не бяха те- нямаше да кърмя толкова дълго и да преодолея раните и болката в първите месеци на сукането /кърмих година и половин месец, отбих по собствено желание, не защото тя не искаше да суче/
Виж целия пост
# 6
 Party да се включа и аз към "силиконовите" майки! И аз ве4е 3 м кърмя изключително само със силиконовите зърна на Авент. Добре, 4е са те, 4е ина4е нямаше да се полу4и....моят малчо не искаше да захапе ХИЧ гола гърда и така до ден днешен....
Няма за какво да се притесняваш, просто гледай да става добър вакум със зърното и кожата ти и според мен така няма проблем....ако толкова искаш да се оттървеш от тези атрибути, 4етох някъде, 4е можеш да запо4неш да режеш върховете им отпред с по 1мм и така докато не стигне бебока до твоето зърно, но това става само със гумените (кау4уковите) зърна, които са меки и позволяват рязане, силиконовите са твърди и могат да наранят устата на беб4о....аз мисля да продължавам с тях (а и нямам ве4е избор, той толкова е свикнал с тях, 4е няма да знае какво да прави с голото зърно)....успех!
Виж целия пост
# 7
И аз съм кърмила със силиконови зърна. Няма от какво да се притесняваш ако бебето пълни добре памперсите значи и добре си хапва
Виж целия пост
# 8
и аз вече седем месеца кърмя Калина със силиконови зърна на Чико - първите шест бяхме само на кърма, не успях да я оттуча от тях но важното е че се кърмим успешно. аз леко придържам гърдата отдолу иначе понякога се разместват.
Виж целия пост
# 9
I az kyrmia sys silikonovi, zashtoto samo te uspiavat da namaliat struiata mliako, ta dyshteria mi, kojato e na mesec i 24 dni, da ne se zadavia i da ne plache. Obache neka popitam i az neshto:
Kak uspiavate da zakrepite prokletite silikonovi zyrna kym gyrdite si? Az trjabva da gi pridyrzham s dva prysta non-stop, za da ne se razmestvat, ne moga da dyrzha ednovremenno s tova gyrdata si sys C-hold i v posledstvie dyshteria mi suche samo ot vyrha na zyrnoto - vyobshte ne obhvashta cialata areola. Sad
Виж целия пост
# 10
Кърмила съм 10 дена със силиконови зърна, докато ми зарастнат моите зърна. Важното е детето да може да изсмуква цялото и хубаво зърното през силикона. За държането- придържала съм ги, не мисля ,че има друг вариант.
Виж целия пост
# 11
Мамчета, а при вас захапва ли ореолата или само зърното? На мен ми се струва, че захапва само зърното. Пак има мляко и успява да поизпразни гърдата, но според мен не се храни ефективно.Също така с какъв размер зърно да я храня? Колко размера има?
Виж целия пост
# 12
silval , съветвам те ако имаш съмнение, че бебето не захапва добре зърното, да посетиш някоя от срещите на ЛЛЛ и да ви погледне някой консултант по кърмене. Следващата такава е на 04.08 в тенис клуб Малееви.
Хрумва ми да предлагаш гърдата преди бебето да е озверяло от глад. Така то няма да бърза, ще е по спокойно и ще се нагласи по добре на гърдата.
 За силиконовите зърна нищо не мога да кажа, защото аз не успях да кърмя с такова. Просто не се получи.
Виж целия пост
# 13
Мразя ги тия силиконови зърна вече! Дъщеря ми не обхваща ареолата като суче, а само върха на зърното. И тя яде ОК, но не мисля, че изпразва гърдата ми така, както преди да почна със силиконовото. А сега за капак, отказва категорично да суче без силиконовото зърно, а проблема е, че като го ползвам, гърдите ми страшно болят и се израняват и кървят. Как да я отуча от силикона? Аз го започнах миналата седмица, когато Теа се давеше от силната струя мляко, но аз овладях това положение като спрях да пия чай за увеличаване на млякото. Не искам да трябва да я кърмя със силиконови зърна вече! Помощ!
Виж целия пост
# 14
И при мен се отлепва страничната част на зърната но това не й пречи защото е захапала здраво средната част и самите зърна не се разместват. не бих казала че кой знае каква част от ареолата влиза в зърното при мен. Зърната на Авент имат три размера но аз нищо не направих с тях, прекалено са издължени. на чико силиконовите зърна имат само един размер който за мен е идеален. доколкото знам и НУК имат силиконови зърна, може би е индивидуално кой ще ви пасне най-добре. в началото и мен много ме боляха зърната - когато започнах да я слагам на възглавница за да е по-високо и за да не се навеждам аз и захапа по-добре и спряха да ме болят. 

егалова пробвай нощем докато е сънена да я кърмиш без зърната, може и да не се усети че ги няма.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия