ЛУМБАЛНА ПУНКЦИЯ!!!!

  • 8 059
  • 2
Здравейте мили дами,моля ви за помощт.На някой да са му правили лумбална пункция?Какво представлява,боли ли,къде ви я правиха,защо ви я правиха?Каквото и да споделите ще съм ви много благодарана и ще сте ми от помщт.
Виж целия пост
# 1
Здрасти,Мери!За щастие не са ми правили пункция-нито лумбална,нито друга,но работя в такова отделение,където правим такива всеки ден.Болезнено е,(но не е болка за умиране),ако преди това не е поставена местна упойка-най-често Лидокаин непосредствено преди убождането.Пациента заема положение в леглото,наподобяващо ембрион-странично с колене притиснати към брадичката.Мястото на убождането е между два прешлена,лекарят си преценява.Боцка се със спинална игла-малко по-голяма от обикновената Winkне се плаши,но ако не държиш да я видиш,по-добре недей:)Източва се през нея необходимото количество ликвор-за изследване или с отбременителна цел(зависи за какво се прави пункцията),слага се лепенка и пациента ляга по гръб без възглавница за около 2 часа.Това е.Може да има леко главоболие след това,но не е задължително.Дано да съм ти била малко полезна.Успех.
Виж целия пост
# 2
Много благодаря за изчерпателния отговор.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия