Инфекциозна мононуклеоза -кое е правилното лечение

  • 75 353
  • 93
Ще се радвам да  получа съвети и от лекари и от"препатили " които влизат тук във форума .
 Сина ми е с такава диагноза от сряда и постъпихме в инфекциозна болница ,симптомите са силно възпалено гърло налепи по сливиците затруднено преглъщане  и упорита температура ,кръвната му картина не е много добра ,завишени чернодробни показатели и утайка .
Слагат ни венозно два антибиотика Цефтрин и Амикацин ( може да не съм ги изписала правилно)
Притеснява ме факта че навсякъде чета че инфекциозната мононуклеоза не се лекува с антибиотик ,а за отношението  и условията  в болницата няма да пиша те са всеизвестни .
Задавам си въпроса правилно ли е лечението ни? newsm78
Виж целия пост
# 1
Май сама ще си пиша  Sad
Все пак ако някой пише тук ще съм благодарна и още нещо какви права имат пациентите ,къде мога да погледна нещо по въпроса ?
Виж целия пост
# 2
Притеснява ме факта че навсякъде чета че инфекциозната мононуклеоза не се лекува с антибиотик

И аз така знам. Моя много близка приятелка имаше, не са я лекували специално, минава от самосебе си. Не е толкова страшно, не се тревожи. Много хора я прекарват на крак без да разберат изобщо  Simple Smile
Виж целия пост
# 3
Блонди благодаря ти за подкрепата Hug  ,дано да минава по-бързо че наистина съм притеснена много  Sad
Виж целия пост
# 4
За моя син се съмняваха за такава диагноза, но слава богу нямаше  Praynig
Знам че докато излязат изследванията бях доста притеснена. Знам че трябва да се пази някаква диета ако не се лъжа. Пробвай при някой хомеопат после като ви изпишат от болницата. Пожелавам ти много сили и късмет Hug. Дано се възстановите бързо  Praynig
Виж целия пост
# 5
Не се притеснявай -лечението Ви е правилно.Синът ми прекара това заболяване когато беше на три.Първо лекувахме ангината/с антибиотици/ ,а после доста дълго време бяхме на диети и лекарства за черния дроб.
Виж целия пост
# 6
Благодаря ви момичета чакам да мине визитация да видим какво ще ми кажат
Виж целия пост
# 7
Доколкото си спомням, антибиотикът е за ангината, която се получва вследствие мононуклеозата. Ние не бяхме в болница, спомням си, че от тази ангина в стаята миришеше на мърша  Sad
Виж целия пост
# 8
Заради упоритите налепи и температурата която прави ще ни включат още нещо венозно но не разбрах какво още  #Crazy
Виж целия пост
# 9
че от тази ангина в стаята миришеше на мърша  Sad
Наистина има един неприятен дъх ,а затова че не сте били в болница направо ви завиждам  Peace
Виж целия пост
# 10
Спомних си още нещо. Налепите синът ми самичък обтриваше с мед и сода на памук, навит на молив.
Виж целия пост
# 11
Това с обтриването по добре не го прави.Това,че отпред няма налепи не означава,че са изчистени от всички страни,и че процеса е спрян.Само ще тормозиш детето.Пък и после сливиците стават като кратери/целите на дупки/.Не е приятно да се стои в болница,но пък от вливанията и от венозните антибиотици лечението ще е по бързо.Аз отказах да ни приемат и доста дълго време се лекувахме в къщи/беше на антибиотик 30 дни/.Дано бързо да се повлияете от лечението и да се приберете у дома.
Виж целия пост
# 12
Едната лекарка ни каза да правим гаргара с отвара от лайка +йод 5 капки +кислородна вода 3% 1 чаена лъжичка ,а за мазане знам че няма да ми даде
Виж целия пост
# 13
Синът ми в момента е с тази диагноза. За щастие я кара леко, без зачервено гърло, Т и др. Нямаше и да разбера, че е болен ако не се бяха подули лимфните възли. След като резултатите от лаборатория Цибалаб бяха отрицателни, направих изследвания и в ИСУЛ, там също бяха неточти. Добре, че се свързах с кадърен лекар, който не ме отпрати, а продължи да търси причината за подуването, потретих изследванията във вирусологията. В момента детето пие ИЗОПРИНОЗИН, и търся координатите на д-р Гайтанджиев, за да направи ехограф на черния дроб. Доколкото прочетох, тази болест не се лекува с антибиотик, освен ако в следствие на нея не се развие друго заболяване. Трябва да се избягва натоварването: скачане, тичане и др. физически усилия. За да се щади черния дроб. Приема се течно-кашава храна. Не се яде сирене, кашкавал, свинско, мазно. Отшумява за 1-2 месеца. Поне толкова време ще пие имуномодулатора.
Бързо оздравяване ви пожелавам  Peace.
Виж целия пост
# 14
Пробвайте с гаргарата,може да помогне  и нали знаеш,че не трябва да яде никакви топли храни докато не се махнат налепите.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия