Как прилъгвате дечковците с лекарствата?

  • 1 148
  • 28
Здравейте мамчета  Hug
Разкажете ми за вашите хитринки... как прилъгвате дечицата с лекарствата... Преди две седмици ни се наложи курс с АБ и това се оказа доста трудно начинание..... Thinking Алекс трябваше да приема Зинат 7 дни, а той се оказа доста горчивичък.... и единствения начин се оказа с пипетата от Панадола и то по време на сън....  Embarassed не е правилно, знам, ама в будно състояние просто не ставаше.... Вече не е онова бебе, дето гълташе всичко, което мама дава.... така че помагайте със съвети и идеи за бъдещи такива случаи.... то да не се налага...
...та както има една приказка: " Не питай старило, питай патило...."
Вие сте....
Виж целия пост
# 1
прави се,че първо пиеш ти
после дай на нея
Виж целия пост
# 2
Със Зинат точно имахме голям проблем, не го искаше никак, та накрая го сменихме. Но иначе с друго лекарство, слагам го в лъжичка, давам да я изпие и после веднага сок някакъв, за да се тушира горчивината. Но дъщеря ми е по-голяма и си отваря устата доброволно  Simple Smile Преди и давах лекарствата със спринцовката на Панадола. Обаче я изпръсквах в бузата, а не в гърлото за да не я задавя, защото я действах в легнало състояние.
Виж целия пост
# 3
прави се,че първо пиеш ти
после дай на нея
Peace
Виж целия пост
# 4
Ако не я излъжа с приказки(не всеки път ми минава номера,)
използвам спринцовка ,със сигурност всичко отива в устата,
стига да не го изплюе. Rolling Eyes
Виж целия пост
# 5
Всичко плюе, пълен кошмар. И номера със спринцовката не минава. Да чукам на дърво, антибиотици не се е налагало да давам, но разни медикаменти за сваляне на температура и при разстройство направо си ги плюе или още по-лошо повръща. Няколкото вируса, които изкара минаха просто без лекарства.
Виж целия пост
# 6
Ако не я излъжа с приказки(не всеки път ми минава номера,)
използвам спринцовка ,със сигурност всичко отива в устата,
стига да не го изплюе. Rolling Eyes

Точно последните два дни от приема стъаваше точно това...опитах се да давам в сокче, ама само като усети нещо нередно и веднага отказва.... от тогава не ще и да чуе за ОЧЕ /сокче/  Confused...Не ми се ще да пробвам с мляко, защото като бях малка помня, че мама ми даваше лекарствата с него и сега само като чуя за мляко, независимо какво веднага ми става едно гадно.... абе свързвам го с лоши спомени....точно това искам да избегна занапред....
Виж целия пост
# 7
Само веднъж се опитах да и дам антибиотик, беше на 1г. 5м . Повърна го и не можах повече да и дам. От тогава сме изцяло на хомеопатични "хапченца", които са сладки и нетоксични и сама с удоволствие си ги слага в устата. За температура и давам Нурофен и Панадол, които също с удоволствие приема Simple Smile
Виж целия пост
# 8
Давам ги със спринцовка-иска не иска това е Mr. Green
Виж целия пост
# 9
пипета,сок,пипета,сок и така
Виж целия пост
# 10
Давам ги със спринцовка-иска не иска това е Mr. Green

И аз така, като беше малка и неуправляема. Спринцовка->държане на ръце->пръскане в устата->запушване на носа, за да преглътне. Колкото и да е гадно, но за лекарствата хич не ми беше жал да я изтормозя. А с капките за очи бяхме само за снимка. На "запад" сигурно биха ми отнели родителските права.
Виж целия пост
# 11
Много трудно,но я лъжем и с пипетката от панадола и даваме,като се разреве аз я гушкам и през това време използвам ,че и е отворена устата и го стискам и затварям устата и тя иска не иска го гълтаЗнам че е гадно но така успяваме иначе друг начин не намирам.
Виж целия пост
# 12
При моята дъщеря номера не минават. Никакви. Отказва, и това си е.
Взима само хомеопатичните "бонбони".
Преценявам според спецификата на заболяването и важността на лекарствата.
Ако е само вирус, минаваме без лекарства, но ако е нещо сериозно, давам насила.
Виж целия пост
# 13
До вчера бяхме с температура.Беше някакъв ад,не иска да пие абсолютно никакви лекарства.Принудих се да давам на сила с пипетката,ама пак плюе.
Взехме и сиропа Саностол,ама и него не ще диването,то са едни ритници,писъци.........ужас.  Cry
Виж целия пост
# 14
Преди време на синът ми също беше изписан Зинат,той много трудно приема лекарствата,започва да се дави и да му се гади.Единственият начин с който успявах е,като му слагах на нялколо пъти дозата антибиотик в лъжичка с плодово мляко и така не го усещаше много Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия