Пълномощно при пътуване на дете само с един родител- с апостил или без?

  • 2 736
  • 7
Момичета, моля кажете при пътуване до БГ и обратно без бащата, който не е бг гражданин, в какъв точно вид трябва да е разрешителното пълномощно от него?

- нотариално заверено и а) само на чужд език (в нашия случай английски) и/ или б) преведено И на български?

- трябва ли да има апостил?



Виж целия пост
# 1
Американците не го искат нотариално заверено или с апостил. Българите го искат (ако го поискат изобщо) нотариално заверено. Според мен няма нужда от апостил. Ако искаш мога да ти пратя текста на нашето, но и ако напишеш в Гугъл consent letter for traveling abroad ще ти излязат примерни писма.
Виж целия пост
# 2
Ако бащата е чужденец, но и детето,
никой на границите на България няма
да ти иска пълномощно. Спокойно.
Виж целия пост
# 3
при нас таткото е 4ужденец,но децата са с бг гражданство-искат ни декларация всеки път-та декларацията трябва да е на български и заверена в посолството-ако сте извън БГ ,или при нотариус ако се издава в БГ
Виж целия пост
# 4
Последният път, когато излизах от БГ с двете деца (без баща им) предвидливо си бях приготвила пълномощно, заверено в посолството. Граничният полицай ми каза обаче, че вече деца с двойно гражданство и живеещи извън БГ нямат нужда от такова  Peace, дори и да са само с единият родител.
Виж целия пост
# 5
Последният път, когато излизах от БГ с двете деца (без баща им) предвидливо си бях приготвила пълномощно, заверено в посолството. Граничният полицай ми каза обаче, че вече деца с двойно гражданство и живеещи извън БГ нямат нужда от такова  Peace, дори и да са само с единият родител.
явн0о зависи на кога ще попаднеш,моя приятелка се прибра преди 2 дена със сина си-който също е с 2но гражданство и баща 4ужденец, и са им искали декларация
Виж целия пост
# 6
Миналата година пътувах и с двете ми деца и не са ми искали абсолЮтно ниЩо нито на излизане от Италия/влизане в Бг нито обртатно ( само голямата има двойно гражданство ).Децата,и двете оба4е са вписани в паспорта ми,което става само със съгласието на другия родител ( не знам дали това е от зна4ение ) newsm78
Виж целия пост
# 7
Онзи ден се върнах от БГ сама с детето и не се ми искали нещо. Детето и бащата са с чуждо гражданство, само аз имам и българско.

На чекин-а само един чичко (който само контролираше девойките как си вършат работата), като мерна българската ми лична карта щеше да си счупи краката да прескочи лентата и да стигне до нас, за да я огледа по-внимателно ooooh! след което "авторитетно" ми заби въпроса " А, гаранцията на детето къде е?" Казвам- ами тя е с немско гражданство, баща й също. Той- "аааа, добре тогава", сякаш не видя и сам, че детският паспорт е немски. Момичето на пасконтрола обаче изобщо не задаваше тъпи въпроси- погледна двата паспорта и ни пожела лек полет, явно тя по-е внимавала в час Wink
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия