Пари назем

  • 2 273
  • 33
Здравейте, не знам съвет ли търся или се намирам в безизходица и се чудя какво да предприема.
Преди около месец и половина теглихме заем. Наши много близки семейни приятели ме помолиха за заем за 1000 лева с уговорката на 16. 07. да се издължат, като през този месец ако спешно ни потрябват да поискаме до 200 лева. Няма свидетели, няма нищо, дадохме ги на добра воля ooooh!Преди две седмици ни потрябваха за изследвания и едва успяхме да вземем 200 лева. През този период започнаха да протакат - сега нямали пари, утре ит . н. Парите ни трябват спешно, молех ги да се издължат-нямали. Последния път поговорихме малко по-остро и направо се разкрещяха, че съм ги изнудвала. Направо съм ужасена, това са хора с които сме били всеки ден заедно. Чудя се какво да предприема, "не ми се пие чаша студена вода"
П.С. темата ми е май за ДиС
Виж целия пост
# 1
Koлкото и да са близки приятелите,к става ли въпрос за пари, често приятелството свършва...
След като не са ви ги върнали при уговорката която сте имали-няма да ви ги върнат скоро. Те като ямат, могат да теглят един потребителски за 1000лв, и да ви се издължат, при условие, че сега вие се нуждаете, както сте има помогнали когато те са имали нужда... но щом се дърпат...
А това може да ви остане и "като обеца на ухото"... да недавате големи суми(макар и да не е много голяма, но не е и малка) на заем на близки.... аз бих далаединствено на брат ми... по-близък от него нямам, а и дори да не ми ги върне, знам, че все някога ще ми се отблагодари...защото ако приятелите идват и си отиват, братята и сестрите няма къде да избядат...
Пожелавам ти успех...и НЕ ОТСТЪПВАЙ...
Виж целия пост
# 2
Като няма нещо черно на бяло,какво може да предприемеш?Нищо.Освен да разчиташ техните съвести да се събудят.Ти теглиш заем и раздаваш този заем като първа баровка.Пълна глупост.
Виж целия пост
# 3
Знам, сама съм си виновна но като съдя от собствената си камбанария, че съм абсолютно коректна с околните, но явно хората не са. А на тези наши "приятели" имах огромно доверие, дълги години сме непрекъснато заедно и не вярвах, че ще ме издънят.
Виж целия пост
# 4
Ще ти ги върнат.
Виж целия пост
# 5
Позната ситуация.С единствената разлика,че мъжът ми им е дал парите преди да ме предупреди и без да сме теглили заем.Той е ужасно мека Мария,затова се погрижих да не му се случва повече.После фалирахме,започнахме борба за оцеляване,искахме си парите и вече 7г.не сме ги взели.
Явно твоите "приятели" се надяват да се скарате и парите да си останат за тях.Не го допускай,колкото и да ти ври отвътре,пред тях бъди спокойна и уверена,че парите няма начин да не бъдат върнати.Не се изтървай да ги обидиш,те това чакат,попитай ги кога ще са в състояние да се издължат.Потърси странична помощ,ако може-говориш за близки приятели,може би познаваш някои свестни техни роднини-родители,братя-сестри,с които да поговориш и да помолиш за съдействие.Помисли си какво ценно притежават,което би могла да получиш,ако не са в състояние да се издължат.
Вземеш ли си парите,ритника,и ги разнасяш навсякъде какви са боклуци,че да не се опари и някой друг.
Виж целия пост
# 6
Настоявай даа върнат заема,  щом не могат наведнъж - на части. Разберете се  каква сума ще получаваш и на какъв период, като се разплатят - вече си знаеш какви са. И никакво даване на пари.  Баща ми два пъти изплаща заеми, на които беше поръчител/още при комунизма/. Хората са такива - като се нуждаят си добър, като си поискаш своето - си лош.
Виж целия пост
# 7
Не е изнудване, ако човек иска своите пари! Може би те са ви "отписали" като приятели и този заем е последното, което са решили да вземат от вас. През студентските години давах на колеги дребни суми и после тичах след тях, като че ли това не бяха моите пари. Оттогава-никакви заеми. Най-неприятното нещо на парите назаем е, че трябва да се връщат. А колкото до приятелството, то като че ли не е вечно, дори и да няма такъв проблем като вашия. Имали сме случаи с наши уж доста близки приятели без никакви причини да се отдалечат от нас. Явно са решили, че не им трябваме за нищо.
Виж целия пост
# 8
Заведи ги тези твои "приятели" в някоя кредитна компания /Джет, Ти Би Ай или друга/ и нека изтеглят заем. Все ще им дадат хиляда лева. Там не искат доказване на доходи. Просто трябва да звучиш убедително като те питат за доходите. Пък нека си ги изплащат после.
Ние направихме така с един дето три години ни мота за 1000лв.
Успех! Peace
Виж целия пост
# 9
                      И аз така мисля. Щом са се разкрещели, че ги изнудвате, най-вероятно са честни хора. Друго си е с най-спокоен тон да ви кажат да си гледате работата... Може би са наистина доста затруднени в момента, планирали са нещо, което не е станало, и сега търсят начин да ви върнат парите. Надявам се да съм права  Peace.
Виж целия пост
# 10
А на тези наши "приятели" имах огромно доверие, дълги години сме непрекъснато заедно и не вярвах, че ще ме издънят.
Миличка, точно "най-добрите" приятели са тези дето винаги ни наебават  ooooh!
Моя приятелка така я минаха точно "най-добрите и приятели", та още и държи влага.
Виж целия пост
# 11
Щом са се разкрещели, че ги изнудвате, най-вероятно са честни хора. Друго си е с най-спокоен тон да ви кажат да си гледате работата... Може би са наистина доста затруднени в момента, планирали са нещо, което не е станало, и сега търсят начин да ви върнат паритe.
Това доказва единствено,че са простаци.
Ако са честни и коректни,ще отидат при  jessif ,ще обяснят затруднението си и ще помолят дълга да се разсрочи или отложи,още повече,че самата тя също има да връща заем.Ако искат по-дълга отсрочка,редно е да предложат и някаква лихва.Само по 10 лв.на месец да ми бяха връщали моите длъжници,за 5 год.щяха да са се изплатили.Всеки има тежки моменти,хора сме,трябва да си помагаме,но нека бъдем хора и по възпитание и честност.
Те нямат право изобщо на мнение относно трябват ли й на Джеси или не в момента тези 1000 лв.и за какво,след като 16.07 отдавна дойде и мина.
Пак ти казвам:хладнокръвно и умно.Остави емоциите,ти тези хора ги познаваш по-добре от нас,знаеш им доходите,ако трябва,го излъжи нещо, и действай.Вземеш ли си и последния лев,си достави удоволствието да им теглиш една,щото така или иначе това приятелство е свършило.
Виж целия пост
# 12
...щото така или иначе това приятелство е свършило...
                      Когато човек е притеснен, може да си изпусне нервите. А щом се притесняват, значи мислят по въпроса, т.е. дреме им... Пет дни не са решаващи, за да сметнеш някой, с който се познаваш добре за пълен простак. Поне не и в този случай. Постави се за пет минутки на тяхно място - забавиш на приятелите си парите с пет дни и те прекратяват всякакво приятелство с теб... Приятели ли са това, или кво?
Виж целия пост
# 13
Парила съм се, та знам какво е. При мен историята беше друга, но ефектът - същият - помоли ме "приятел" за закупя на лизинг (защото от години се осигурявам на пълната си заплата) нещо, а той ежемесечно да ми дава парите за вноските... - изплатих си лизингът, покупката остана у него..., не съжалявам, научих си урока. Сега пари давам само на майка ми е на брат ми. За другите винаги "нямам". Знаеш ли - по-добре се чувствам сега, отколкото като плащах чужд лизинг.
Искрено, обаче, се надявам да ти върнат парите. Дано.
Виж целия пост
# 14
А на тези наши "приятели" имах огромно доверие, дълги години сме непрекъснато заедно и не вярвах, че ще ме издънят.
Миличка, точно "най-добрите" приятели са тези дето винаги ни наебават  ooooh!
Моя приятелка така я минаха точно "най-добрите и приятели", та още и държи влага.

и моя мъж така си изпати от най-добрия си приятел, и до последно беше твърдо убеден че той няма да го излъже и да го преметне, е да ама .......
дано ви върнат парите
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия