Вентилатор на фурна

  • 1 555
  • 10
Момичета, имам нова фурна с хиляда неща в нея, ама има някои, за които не съм сигурна точно как се ползват. Моля ви, кажете ми при какви случаи се ползва функцията "вентилатор" ?
Виж целия пост
# 1
Ползвам го последните 10 мин за запичане на месо, картофки. Стават с хрупкава златиста коричка Simple Smile
Виж целия пост
# 2
Аз го ползвам постоянно, много по бързо и равномерно се пече и готви с него Peace
Виж целия пост
# 3
Вентилаторът се ползва, когато искаш яденето да стане по-бързо
Аз го ползвам и когато приготвям повече от едно яденета едновременно - слагам на единия рафт на фурната месото, на другия картофите и пека. Веднъж пекох три пици едновременно и станаха.
Само трябва да помниш, че когато ползваш вентилатор, трябва градусите на фурната да са с 10-20 по-ниски от обикновено печене на реотани.
Виж целия пост
# 4
Пека чушки, пиле на грил, допичам сладкиши и питки за коричка  Mr. Green
Виж целия пост
# 5
Благодаря ви   bouquet
Виж целия пост
# 6
Те вече са ти отговорили, ама и аз да кажа, откакто имам такава фурна я ползвам само на вентилатор.Всичко става много бързо и вкусно, и аз съм правила по две пици , правила съм също и питка и пържоли едновременно
Само не забравяй че градусите трябва да са малко по-ниски, в началото имах и изцепки  Embarassed заради тях
Виж целия пост
# 7
В упътването за моята фурна пише, че се използва предимно при печене на месо, за по-равномерно изпичане, и най-вече при големи парчета месо. Но и аз съм малко начинаеща така че...
Виж целия пост
# 8
за запичане на месо и когато пека повече от 1 ястие
Виж целия пост
# 9
Пека чушки, пиле на грил, допичам сладкиши и питки за коричка  Mr. Green


Линдита, може ли да ми кажеш за чушките - на колко градуса и на кое ниво ги печеш?Мерси!

Аз от 2г. я ползвам и пека само на вентилатор; а за хрупкава коричка включвам инфрачервените лъчи.
Виж целия пост
# 10
Професионалните готвачи казват, че вентилатор се ползва само, ако печеш накуп две тави на две нива. Иначе нямало нужда. Не знам със сигурност как е. Факт е, че купени неща (и на реномирани фирми) с упътване общо взето винаги ме предупреждават да не ползвам вентилатора. Той изсушава. За нещо мокро - ок, за друго - не.  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия