Къде да се оплача от некоректен работодател?

  • 4 083
  • 12
Здравейте мили мами, не знам дали темата ми е за тук, за което се извинявам. Бившият ми вече работодател не ми е внасял осигуровки, които са ми важни, защото ми предстои майчинство. Също така и полагаемия платен годишен отпуск не ми е платил, които ползвах, преди да напусна. Вече ми омръзна да му се моля, мислех с добро, но не стана и напуснах. Сега се осигурявам сама. Кажете ми какво мога да направя и къде да се оплача? Не мога да повярвам, че съществуват още такива хора, които се подиграват с бъдещите майки в тази държава. Предполагам, че и много други майки са в същото положение. Благодаря предварително.
Виж целия пост
# 1
Цитат
Министерството на труда и социалната политика открива горещ телефон за сигнали за нарушения на трудовото законодателство 090032111, а от понеделник и БЛОГ със същата цел.

Цитатът е от сайта на бТВ.
Виж целия пост
# 2
Аз имах същия проблем,първо болничните ми се забавиха с около 6 месеца.След това взимах 3 месеца майчинство,и това си и беше,докато детето не стана на годинка.Тогава разбрах ,че съм изгубила парите за 6 месеца ,и започнах да ходя по данъчни по ной.След около 3 лутане попаднах на съвестен човек от НОЙ ,който обърна внимание на моя случай,и със разни глоби и ревизии принуди работодатела да плаща редовно осигуровките.
Виж целия пост
# 3
НОИ.
Министерство на труда и социалната политика.
Виж целия пост
# 4
“Главна инспекция по труда”.
Виж целия пост
# 5
Инспекция по труда  Embarassed
Виж целия пост
# 6
Иnспекцията по труда и НОИ.
И му пусни с обратна разписка едно официално писмо, може и да се спретне по-бързо.
Виж целия пост
# 7
Цитат
Министерството на труда и социалната политика открива горещ телефон за сигнали за нарушения на трудовото законодателство 090032111, а от понеделник и БЛОГ със същата цел.

Цитатът е от сайта на бТВ.
не се колебай търси си правата
Виж целия пост
# 8
Объркан и крайно неясен постинг  Peace
Виж целия пост
# 9
Объркан и крайно неясен постинг  Peace
Нищо неясно няма, моят работодател не ми е внасял осигуровки, а ми предстои майчинство. Питах къде мога да се оплача, за да вземе някакви мерки.
А в Нои къде по-точно трябва да се отиде, жалба ли трябва да се напише, за да им направят ревизия? Благодаря на всички отговорили.  Hug
Виж целия пост
# 10
В инспекцията по труда Peace
Виж целия пост
# 11
 Внасянето на осигуровките се администрира от НАП. Трябва да  имаш официален трудов договор, с който да докажеш ,че си била наета от съответния работодател за даден период от време.  Отиди в НАП и подай жалба , в която подробно опиши проблема и пълна информация за работодателя. Питай какви документи да приложиш към нея за доказателства. От там трябва да назначат ревизия или проверка. Ако се констатира ,че има за до внасяне осигуровки за сметка на работодателя,той ще бъде глобен и трябва да ги внесе с лихвите до момента. Мисля ,че има възможност да се издаде удостоверение,че не внесените осигуровки не  са за твоя сметка и това да послужи пред НОИ за изплащането на паричните ти  обезщетения.  Казвам ти това от обща култура в момента нямам време да се ровя  за подробности, така че  в офисите на НАП можеш да попиташ инспекторите на гишетата и те са длъжни да ти помогнат и да ти съдействат.При всички положения ти трябва да си изрядна в личната си донъчно-осигурителна сметка. За другите неща момичетата са ти отговорили.
Виж целия пост
# 12
Мотивирана жалба до НОИ! - така ми отговориха, когато аз имах проблем с майчинството.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия